bugün

birde bunların bayan versiyonu çıkmıştır.fakat onların ismi daha değişikir.
haşebi--hakiki şeriat bikinisi
(bkz: o değilde bi bikini vardı ne oldu ona)
(bkz: o değilde bir mayo vardı ne oldu ona)
hazır
şeriat
mayosu
http://www.hasema.com/tr/
"ınsanda azıcık zevk olur be kardeşim" şu haşemayı tasarlayan arkadaşa sözümdür.
hakiki şeriat mayosunun kısaltması olan, akp' lilerle daha da meşhur hale gelmiş mayomsu deniz giysisi... paçalı mayo bir çeşit.
açılımı haşin erkek mayosu olan mayo.
japonca gibi... hiroşimada saşami yerken haşema giyiyordum.
haşema giysinin adı değil, bir markadır. ayrıca sadece erkeğe değil bayanlara yönelik ürünleri de vardır. sudan çıkıldığında yapışmamayı sağlayan bir kumaştan üretilmiştir, fake olanları 30 40 ytl iken(ayrıca yapıştıkları doğrudur), hakiki haşema markalı deniz kıyafetleri 120 ytl ve civarlarındadır.
giyen kadını ninja görünümüne büründüren mayodur.
şöyle görüntülerin çıkmasına neden olabilecek giysi; http://fotograf.gazetevat.../4065_5211_05082008_5.jpg
farklı desenleri ve kaliteli kumaşıyla dindar bayanların vazgeçemediği deniz giysisi.
21. YÜZYILIN EN SAÇMA GiYSiSi.
(bkz: #4027651)
müslüman kesimin muşambavari uzun mayoya verdiği ad.* * * *
beyazı makbuldür. hem sıcak tutmaz hem de iç gösterir plajda daha çok dikkat çeker. *
açılımı ''hakiki şeriat mayosu'' olan enteresan nesne.
tesettür giyim mağazalarından satın alınabilecek mayo; tesettür mayo.
dünyanın en saçma icadı. bunun komple siyahını giyen bir kadını fok balığından ayırmak imkansız, korkuyor insan.
efendim kötü görünüyor demek yalnıştır nedeni ise eğer elbiseyle denize girseler 'şunlara bak cahil türbanlılar' denir. mayo giymek isterlerse 'şuna bak türbanlı ama mayo giyiyor o zaman niye kapanıyor'derler. en iyisi haşemadır en azından bu seçeneklerden daha iyidir ayrıca denize girmesinler dediğinizi de duyuyorum ama onlarda insan be kardeşim kendilerince yüzsünler bizene.
Yere bağdaş kurup oturunca kendini şorttan ya da mayodan daha iyi hissettiren şahane buluş.
aslında biliyoruz ki bazı modern amcaların derdi kimin ne giydiği değil, kimin ne giymediğidir. yani burada söz konusu giyilen ve orayı burayı kapatan bir kıyafettir; dolayısıyla ilgi alanınız dışında kalıyor. hem, boşver abicim bakmayıver? başka birisi bikiniliye bakmamayı beceriyosa, sen ondan daha zeki ve üstün bir yaratılış mucizesi olarak hayli hayli altından kalkarsın bu gözünü sakınma işini değil mi? onun için bırakın koştursunlar efenim kumsalda, kulaçlar atsınlar denizde delicesine!
icadi yerine kadinlar icin sote kumsallarin kapatilmasi tercih edilesi durumdur. denizden ciktiktan sonra vucudu ortmek yerine, saga sola yapisip daha ilginc goruntulere sebep olmaktadir. madem ki herkese saygi duyacagiz; tesetturlu bayanlar icin ozel bir plaj yapilmasi hasemadan daha makbuldur kanimca. canim turkiyemin sote kayaligimi yok allah askina, bir yerde bu bayanlar icin kapatiliversin, onlarda aman oram gorundu buram cikti diye endise etmesin, kostursunlar coluguyla cocuguyla.
haşema bir marka. şu morlu olanına bayıldım payetli felan, parıl parıl. gerçi islamiyette önemli olan dikkat çekmemekti abartmışlar ama neyse. fiyatı da 182 tl imiş. fazla pahalı ama nasıl bir kumaş merak ettim dokanmak istiyorum.
ustune yapışıyor içinden tonlarca su fışkırıyor gibi sözler duyuyorum ama, denizden ya da havuzdan çıkınca niye ıslak ıslak oturasın ki, git degiştir. onlar da bir köşede kurusunlar denize girerken tekrar giy. basit bir mantık yani. şapır şupur yapış yapış ne geziyorsun, millet zaten öküz gibi bakıyordur sen haşemayı giyince, daha fazla malzeme verme.

tabii yanlarında iki parça bezle yatan kadınlara alışkın oldukları için, bizim denize havuza girmek neyimize degil mi. deniz onların havuz onların okullar onların çalışma alanları onların, kısacası dunya onların. ki bizim kazanmaya çalıştıgımız da ahiret zaten bilmem farkındalar mı.

bir de bronzlaşmanın neye yaradıgını ben hiç anlamam. niye tenim renk degiştirsin neden yani? guzel görunmekse maksat onu bilemem ama "ay biraz daha yanayım" lafı komik. kapkara olunca eda taşpınar gibi bir göruntuye sahip olunca hiç hoş bir manzara çıkmıyor ortaya. aylardır yıkanmamış çingene suratı gibi geziyor butun kadınlar sonra.
kabuklu fıstıkların vazgeçilmez yaz giysisidir.
hakiki şeriat mayosu

(bkz: haşema)