bugün

(bkz: remax/#18603143)
sultan 2. abdülhamid'in türbesinin karşısındaki burger king.
arkadaş grubuyla iken ve siz yapayalnızken, sizinle sohbet eden arkadaşlarınızın sevgilileri ile beraber olması, durup durup sarılıp öpüşmesi, koklaşması. insanın "arkadaşlar! bir sevişmeyiniz ulan!" diye bağırası gelmiyor mu?
o zamanlar dersaneler bizim kesimde çok büyütülürdü. bir dersane kıçı kırık bi okula gelip broşür asıyorsa değer verildiğini hissederdin, kolej gibi bir şeydi küçük akıllarımızda. sınıf öğretmenimiz tuttu elimizden birkaç küçük kafayı dersanenin sınavına götürdü. çankaya, alsancak dersane yuvasıydı, arnavut kaldırımlı bir sokaktan girdik, 100 metre ilerledik ve içeri girdik. zamanın bütün ' sivilceli' suratları duvarda asılıydı. lise, üniversite kazananlarda olağandı demek. değişik bir mekan, farklı hissediyorum.

1 hafta sonra sınav sonucu geldi, yüzde 40 indirim kazanmışım, hediye olarakta kitap vermişler. okulda o kadar büyütüldü ki, kıçı kırık bir okul için önemli bi başarıydı sanırım. bir zeka belirtisi sanıldı sonucum, ertesi hafta başka bir dersanenin sınavına gitmem için cesaretlendirildim.

ergenliğe giriş cesaretiyle " ben kendim giderim" dediğimi hatırlıyorum. cebime 2 bilet parası bir de simit- ayran parası konuldu. dersaneye vardım, daha vaktim var. merakla etrafı izliyorum, çok değişik beyinler dolaşıyor etrafımda, dışarı bir göz attım açlığın verdiği kıvranmayla börekçiyi kesti gözüm. böreği ne severim ama. girdim börekle meyve suyu aldım -meyve suyu alabilen çocuk zengindir- doyasıya yedim.

börekçi dik dik bakıyor, elimi cebime attım. cepte kalmış 1 milyon. ensemden kaynar sular dökülmeye başladı. börekçi bu surat ifadesini tanıyor olmalı daha önceden.
+ madem paran yok, ne diye buraya geliyorsun. bunların ana babalarına kızmak lazım, doğurup doğurup salıyorlar sokağa!
- bilet aldığımı unutmuşum, 1 milyonum var.üstünü sonra getiririm babamla, söz.

bana öyle bir baktı ki, koşa koşa kapının soğuk koluna vardım. gözyaşlarımdan kaldırımı göremiyorum. kulaklarım sağır oldu sanki. arkadan yarım yamalak bir ses duydum.
- piç, bari 1 milyonu bıraksaydın.
Seni incitmiş fareyi animsamak. Hem de durduk yere, biri dürtmüş gibi.
Aramaya cesaretin yoksa anmayacaksin da.
dindar görünümlü ve kendilerini dindar olarak tanımlayan insanlarının ezici çoğunun götveren ve şarlatan olması. inançlı birisi olarak çok gördüm.
temizlikçiden azar işitmek.

yani ben öyle fazla okulu sallayan biri değilim. artık dün kendimi hizaya sokayım diye fakülteye attım, bizim bloğa giriyordum ki

temizlikçi: ne sikime geldin kimse yok kirletme buraları
ben: x hocaya bakıcaktım yok mu?
temizlikçi: yok git hadi.

lan bi utandım, bi mallandım amk. kantine ineyim de su alayım diyordum kapısına varmamla it bacağımı ısırdı. allahtan yavruydu da fazla acımadım. ayağımı sallayıp uzaklaştırdım kantinin içine kaçıyordum ki bu sefer de garson arkamdan 'arkadaş da biraz etliymiş ehehehehe' etti. bir daha girdim çıktım yerin dibine.

aldığım sudan bir yudum alıp attım çöpe.
izin gününde hasta olarak uyanmak.
bir puandan büte kalmak, bütten bir puanla alta ders bırakmak. başıma gelmedi ama gelenler var benim içim burkuldu be.
Siz hayattan bikmisken arkadasinizin gelip borek yaptigini soylemesi ve sizinde sevincle ac midenize o borek lokmasini indirmenizle boregin baklava yufkasiyla yapildigini anlamaniz. Ardindan soguk patates tadini almanizla mideniz bulanir daha yememeye karar vermissinizdir tabi ki .o anda boregin icindeki o soguk patates disinize yapisir ve uzun sure cikaramazsiniz . Tiksinc lan konusmuyorum o kizla bu gunden sonra.
herseyin bir süresi olması.
her şeyin çaresinin zaman olması...
hava buz üstüne üstlük yağmur yağıyor şu geldiğim 100 metre yolda 3 tane evsiz gördüm. telefon ediyoruz belediyeye bilmem kaç dereceye düşünce topluyorlarmış onları. bu duruma emeği geçen herkesin allah belasını versin. hayat çok piç.
olması gerektiği için olanın, olması gerektiği gibi olmaması.
bir ailenin parçalanışına tanık olmak.

babasına aşırı düşkün bir genç kızın babasından haksız bir şekilde koparılışını seyretmek.

babasıyla sadece cumartesi sabahları 5 dakika telefonda konuşabildiği için haftalık bütün programlarını o 5 dakikaya göre yapması.

her gün sonunda bıkıp usanmadan babasına yazdığı mektuplar...

bir de bunca derdi sıkıntısı arasında benim onun haline üzüldüğümü görünce "sen canını sıkma dünyada daha ne büyük dertler var, buna şükür." diye beni avutmaya çalışması...

"çocuklar erken olgunlaşmamalı, her erken olgunlaşmanın altında yatan büyük bir dram vardır."
tam olarak şu fotoğraftır.
http://sphotos-a.ak.fbcdn...04799060_2142989082_n.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=Gvw0Yj0PhIg

bu videodaki detay sadece bunların bir kaçıdır. adam sevgililer gününe hediye olarak orospusuna hatchback bmw alıyor. sen de o arabayı almak için hayaller kuruyorsun. arabanın hayallerini. baba parasıyla da gelmiş olsa sonuçta adam almış abi. jeste bak amına koyim. bu iç burkan bir detay değildir de nedir?

neyse halimize her türlü şükürler olsun.
yaşasığımız her an öyle zaten bu yüzden iç burkmaya fırsat filan kalmıyo..acınmayı bırakacaksın hayatta..acımayı insan olmak için öğreneceksin..the enstınttent..
ota kıracak prestijden başka sigara bulamamak.
dün 14 şubat 2013 te gece yarısına kadar sözlüğe takılmak.
herşeyden birgün sıkılmaktır.
dünyada "bu akşam hangi yemeği yapsam" diye düşünemeyen milyonlarca ev hanımının ve/veya acıkınca lokantanın içindeki tezgahtan "acaba hangisini yesem" diye düşünemeyen yüzmilyonlarca insanın oluşu.
az önce marketten tam çıkmak üzereydim yaşlı bi amcanın elinde bir kutu yumurtayla kasada ki müşterilere kendisine yumurtayı alması için ısrar ediyordu. yalvardı resmen. en az 10 kişi vardı orada. bi allah'ın kulu da elini cebine atmadı. biraz bekledim bakalım nasıl tepki vercekler. alan olacak mı yoksa başından mı savacaklar. yok lan yok. insanlık ölmüş. yerin binlerce metre altına girmiş. hainler.
bir annenin çocuğunu kaybetmesidir.
geçen günlerde haberlerde bir ailenin sele kapıldığı, anne, baba ve bir çocuklarının kurtulduğu ama 3,5 yaşındaki kızları emine'nin kaybolduğu söylenmişti. bu gün küçük kız ölü bulunmuş.

görsel

ailenin yaşadığı acıyı düşünemiyorum bile. böyle güzel bir kızım olsaydı ve 3,5 yaşına geldiğinde kaybetseydim acımdan yaşayamazdım. Allah yardımcıları olsun.
banyo terliğinin içinin ıslak olması. arkadaş bende insanım bende banyoyu kullanıyorum ve burdan banyo terliğinin içini ıslatabilen insana sesleniyorum ''lan atın kafası içine mi işiyon''