bugün

https://www.ensonhaber.co...p3N2xFU3Z6SFBhS0pQUkRXRTU.
bu karıda bir açıldı pir açıldı amk.
soru 1: hanife kim amk?
soru 2 : duş öncesi payas ne;
soru 3: sen istiyor dujj? verecek 100 dolar?
maalesef ben baktım siz bakmayın.

eşiyle oğlumlu lanlı konuşan bir erko ve kocişinin bu çıkışlarını sosyal medyada paylaşan bir kezboş barındırıyor.

tiksindim.
daha önceleri de yazmıştım. çocukluk ergenlik yıllarım gayri müslim-türk olmayan komşularım arasında geçmişti. o zamanlarda çamaşır kurutma makinesi yoktu. benim garipsediğim ve "bu gavurlar hiç yıkanmıyor mu?" diye kendi kendime soru sormama neden olan ise bu insanlar bir tane külot, sütyen, bornoz, hamam avlusu balkona asmazdı, sancak gibi sallandırmazdı.

başı ıslak dışarı çıkma uyarısı üşütüp hasta olma diye değil de edep, haya, ar, utanma duygusundan yapılırdı. sokakta bir şey yeme demeleri yediklerin yarasın, ekmek ufağı yiyecek yerlere düşer değil de birinin canı çeker diye yapılırdı.

evimize misafir gelince yatak odası kitlenirdi. banyo'da olan kirli veya temiz havalanması için kuruması için asılmış iç çamaşırı banyo havlusu bornoz vs giyecekler alınır yatak odasına konurdu ki görünmesin. yemek saatinde misafirliğe gidilmezdi vs vs vs.
banyo ile tuvaletin ayrı olması abdest alınıyor, tuvalet de abdest alınmaz, temizlik vs gerekçeleri için değil de banyonuz ve yatak odanız sizin mahreminiz (bornoz banyo havlusu iç çamaşırı kurutma vb) olduğu içindi.

o zamanlar başında ki 1 metrelik bezin veya kıçında ki mini eteğin bir değeri anlamı yoktu. seni insan yapan, müslüman yapan, ar, haya, edep, utanma duygusu, namuslu yapan şey başında ki 1 metrelik bez parçası veya kıçında ki mini etek değil de seni insan yapan şey davranışındı.

nereden nereye geldik? son 30 yılda toplumda yaşanan bu yozlaşma çürümeyi insanlık tarihinde hiç bir toplum yaşamamıştır.
esatpaşa-istiklal-ünalan -mustafa kemal-örnek mahallesine yakın akasya ve emaar avm'lerde dolaşan kızların hali bundan farklı değil..

enflasyon ve şatafat toplumda ki çürümüşlüğü daha da kötüleştiriyor.

marka giyinelim, lüks avm ve cafe-bar ve restoranlarda gözükelim,yediğimizi içtiğimizi ,giydiğimizi facebok'ta ,instakam'da görsünler .
akşam evde makarna çay ile öğün atlatanları facebok sayfalarına bakın.

bu olayda reklamdır kesin,beğenme falan olsun diye.

bunları televizyon ekranlarına çıkartan sunucular kanaat önderi diye pazarlanıyor.

bir tane vardı adanalı pezevenk çıktı ,karı pazarlıyormuş. annesini çıkartmışlardı hanımağa diye elini öpmüştü sunucu hanım, kapalı namazında niyazında anneymiş anlatıyorlardı ,adana'nın soylu ailesi.
naz mila'yı ülkesini zorluklar nedeni ile terk etmiş kızını oralarda bırakış türk milletinin soydaşı diye pazarladı sunucu hanımlar,sonrasını gördük soydaş motor çıktı.

lan türkçüler hadi bekliyorum hüsam türk düşmanı deyin.

bu sunucuları kanallar reyting yapsın diye orospuları-pezevenkleri evlenme programlarına çıkartıp marka giysiler giydirip lüks restoranlarda ağırlayıp gençlerimiz zehirlediler.

14-18 yaşında ki çocuk ne verirsen onu alır dimağına bunları gördüler maalesef şirazeden çıktılar.
sözlükte bile var ben amerikadayım diye fotoşop fotoğraflar atıp meymenetsizliğine bakmadan ben yakışıklıyım,ben güzelim diyen erkek. sonra hem dinci,hem türkçü,hem vatansever..

bu hanife'de aynı,varoş kızı ,vasatın çok çok altında , kilolu , çirkin, bakımsız ama boyayıp kanallarda dünya güzeli diye sundular.
tabi üstüne mutaassıp aile kızı namazında ,niyazında evden çıkmaz tam evlenecek kız.
bunları sunanlarda aynı vatan-millet aşkı ile dolu,dindar,ama mafyacı ile evli.
yazık ettiler gençliğe.

yukarıda mahalleleri özellikle yazdım hepsinde onyıllarca sol siyasi çalışma yaptım,1977 'de mustafa kemal'de en yakın arkadaşımı (1 mayıs mahallesi) direnişinde kaybettim..bir hafta evvel taksim'de bildiri dağıtıp,rus konsolosluğu önünde eylem yapmıştık..
hep insanlar düzgün yaşasın diye pırıl pırıl insanların yaşadığı mahallelerdi.
mutaassıp, ülkücü, devrimci ,chp'li,mhp'li,msp'li tüm aileler çocuklarının üstüne titrerdi. bir tane adli suçlu çıkmazdı ,ama gidin bakın ne halde o mahalleler.
buyurun kına hazır.

sakın hanife'ye kızmayın,bu düzen böyle düzen.
bir duş görüntüsü yazmış. ulan bu umuma açık bir şey miydi? ben dede miyim lan acaba? ters bana, çok ters.
Keşke Torbalı da çiğköfte satmaya devam etseydin.
Ensonhaber sayfasını görünce açmadım,ikincisi Hanife kim? Üçüncüsü bizi neden ilgilendiriyor.
‘’keşke torbalı da çiğköfte satmaya devam etseydin.’’

En iyi yorum bu. Bi de otobandan çıkınca sağdaki ilk Opet’te de pompacılık yapıyordu.
(bkz: yüz verme ayıya gelir sıçar halıya)

böyle tipleri meşhur ettikçe daha çooook böyle şeyler görürsünüz.
sabah sabah hanife kim ve başlıkta neden görsel arıyorum aq.