bugün

kendisi elazığlı sanatçı, türkücü, arabeskçi vs. bugünün posta gazetesinin ankara ekinde kendisinin haberi yayınlanmış ve yeni çıkan kralına gider adlı albümü için aynen şu şekilde bir haber yazılmış;
--spoiler--
elazığlı sanatçı hakan tosun kralına gider albümü ömer danış imzasıyla piyasaya çıktı. tosun'un albümünün adını taşıyan parçasının klibide önümüzdeki günlerde yayınlanacak. tosun, son dönemlerde kaliteli eser bulmak kadar, eserlerin ruhunu dinleyiciyle geçirecek yorumları duymanın da zorlaştığını söyledi. yüreği, dinleyici ve müzik aşkının yanında, çok değişik sebeplerle kartvizit niyetine müzik yapan isimlerin piyasayı doldurduğunu ifade eden tosun, " iyi olmayınca, sonuç da iyi olmuyor. amaç besteciden söz yazarlarından duyguları alıp, buna kendi yorumunu, hislerini katıp dinleyiciye aktarmak olmayınca, müzik için bir şeyler yapmak olmayınca, her türküde, şarkıda, albümde bir adım ileri gitmek olmayınca; ortaya pekçok ruhsuz, renksiz, zevksiz kısaca çalışmalar çıkıyor. besteciler ve söz yazarları bile eserlerini tanıyamıyor. ama bence müzikseverler bunun ayrımını çok iyi yapıyor" dedi
--spoiler--
hayır anlamadığım bu haberi kimin yazdığı? ulan bu cümleleri o adam söylesin taksim meydanında ben topum diye bağırırım lan. bu haberde geçen bu sözleri alıp türkçede paragraf sorusunun kralını hazırlarsın, ana düşüncesi nedir, hangisi çıkarılamaz tarzı. saatlerdir bir albümün ismine bakıyorum bir de haberdeki metne bakıyorum bir türlü bağdaştıramıyorum. haksız mıyım be sözlük? bu arada hakan tosun'u merak edenler için;

http://www.kanaletv.com.t...%80%99dan-alb%c3%bcm.html

dipnot: maalesef bu haber nette yok.