bugün

tek kusuru çok temiz olmayan kızdır. muhtemelen sadece pazar günleri duş alıyordur.

pazartesi: yeaa daha dün duş aldım.
salı : duş alalı daha iki gün oldu.
çarşamba : daha üç yaneii...
perşembe : koltuk altımı kokuyo ne? ıslak mendille bi silsem yeter.
cuma : bu gün de temiz bir don giyeyim bari.
cumartesi: daha dün donu değiştirdik.
pazar : pufff saçlar da amma yağlanmış. bari saçları yıkarken bide duş mu alsam.
Sibiryada yaşayan kızdır.

Hava soguk olum. Yılda bi yapsa yegdir.
Ter kokusunu bastirmak icin parfum su gibi kullanan kizdir.
saçından çıkan yağla bir ailenin bir aylık yağ ihtiyacını karşılayacak kızdır.
teri güzel kokuyorsa sıkıntı olmayacak kızdır. saçlarını da haftada bir yıkıyorsa katli vacip olan bacımızdır.
(bkz: yağlı saç)
kış aylarıysa sorun yoktur.
pis ve ter kokan birisi ile güzel kelimesi nasıl bir araya gelmiş diye düşünmedim değil.. yazıktır kendisini güzel bulana..
güzellik geçici.
haftada bir sevgilisiyle buluşan kızdır.
erkeklerdeki "nefes alsın yeter" anlayışının eseri kızdır. ben tanıyorum böyle tipleri, hatta biriyle bir sene aynı odada kaldım. haftada bir kez değil ama iki kez falan banyo yapardı lakin şu soruya cevap verelim önce: bir insanın banyo yapması ne kadar sürer? ben diyeyim en az on beş dakika, sen de ki işini çabuk yapmayı seven bir insansa on dakika en az! bu arkadaşın banyoya gidip sözde yıkanması ile odaya geri dönmesi toplamda sadece beş - altı dakika sürüyordu! kızın 250 ml'lik duş jelinin bir ay boyunca yarısının bile tükenmediğini gördü bu gözler. kız banyodan bir gün sonra leş gibi ter kokmaya başlardı, dışarı çıkarken süslenir püslenir; ter kokusunu açık parfümle bastırmaya çalışırdı. parfüm on dk sonra uçar ve geriye bunun kesif ter kokusu kalırdı. ben bununla aynı sınıfta derse giriyordum, kızdan ne kadar uzağa otursam kardı benim için. odada çektiğim yetmiyormuş gibi bir de sınıfta mı çekeceğim derdim kendi kendime. iyi kızcağızdı ama böyle bir kusuru vardı, part time çalışırdı, işten yurttaki odaya döndüğünde ortamın havası değişirdi, kokuyu sen düşün... cam açardım kışın ortasında, limon kolonyası sıkardım tabi bastıramazdı. benden ayrı iki kişi daha vardı o odada, çok merak ettim hep, hiç mi rahatsız olmuyordu o insanlar? kaç kere uyarmak istedim ama hep çekindim, kimseyle de paylaşamadım. hep "bana ne" dedim, ben sene sonu çekip gideceğim, bu onun sorunu dedim. az uğraşmadım burnum alışsın diye, o bile olmadı. yetmezmiş gibi giysilerine de sinerdi o kokusu ve bu yüzden montumu hep en uzak askıya asardım. kaç kere bu şahsiyetin "ayy banyo da yapmam lazım ama..." deyip deyip ertelediğine şahit oldum. hiç unutmam bir keresinde artık nasıl rahatsız olmuşsam kokudan, kıza banyo yapması için emrivaki yapmıştım, belki anlar diye... o akşam neyse ki gitti banyo yaptı ama 2 gün sonra yine aynı şey...

bir de erkek meselesi var tabi ortada... kız leş gibi kokmasına karşın erkekler hep onunla konuşurdu, hususi yanına gidenler falan vardı. çirkin değildi ama güzel de değildi, e tabi biseksüel olmam sebebiyle bir erkeğin gözü kadar olmasa da alıcı gözle bakabiliyorum kızlara ve bir sonuca varabiliyorum. hani çok güzel ve çekici olsa isterse bok koksun, belki ayrılmaz millet yanından ama öyle de değildi. ha sempatik miydi, evet. birlikte güzel zamanlarımız oldu, oda içinde yaptığı muhabbet olsun, espri olsun, beni güldürürdü yani.

sonuca gelecek olursak, haftada bir, üç, beş fark etmez... banyo temizlenmek demektir, sen adam gibi temizleniyorsan istersen bir ay yapma banyo, önemi yok. elbette her insan kokar zaman zaman ama önlemleri de almak lazım, her şeyden önce gelen suyla temizliktir ama kişisel bakım da ihmal edilmemeli. kokla kendini, kontrol et. parfüm sıkmak işleri çözmez, kız olsun erkek olsun. temiz giysiler giyilmeli, her gün iç çamaşırları değiştirilmeli. banyodan banyoya don değiştirilmez! evet deodorantlar var ama onları da temiz tene uygulamak lazım zaten, bilmem anlatabiliyor muyum?

temizlik denen şey her şeyden önce insanın kendine olan saygısıdır.
Zaman geçtikçe güzelliğini kaybedecektir.

Yer çatlasa 2 günde bir duş almalıdır.
Pis olması güzel olmasının önüne geçemeyen kızdır.

(bkz: hem kel hem fodul)