bugün

muhtemelen cok kiskanilan bir kadindir.
son derece mütevazi kadındır.
en güzel kadındır.
yoktur, sizi yiyordur.
keşfedilmemiş bir hazinedir, balta girmemiş bir orman misâli bilinmezdir; taa ki güzelliğini farkeden birisi ona bunu söyleyene kadar.
güzel kadındır. hemen söyleyin ilk sizden duysun.
güzel olduğunun farkında olup bunu dile getirme ihtiyacı hissetmeyen akıllı kadındır.
güzel olduğunu milletin gözüne sokmak istemeyen, kasmayan, abartmayan, dikkat çekmek istemeyen kadındır.
farkına varırsa imtihanı zor olan kadın olacaktır...

muhtemelen karakteri bozulacaktır... belki daha acımasız olacaktır...
Günümüzde mevcut olmayan kadındır efendim. Mütevazi olabilir, efendi olabilir ama farkındadır.
güzel olan kadın eğer sosyal bir ortama girmiyorsa, evden çıkmıyorsa ancak güzelliğinin farkında olmaz yoksa her kadın güzelliğinin farkındadır. tabi en önemlisi bu güzelliği taşıyabilmek. güzel olupda onun esiri olmayan kadın; kadındır, hanımdır. güzellik çok tehlikeli bir silahtır, en öneliside onu kullanabilmeyi bilmektir.
güzel olduğunun farkındadır, fakat bunu farkında değilmiş havası vererek tekrar tekrar insanlardan duymaktan zevk alan kadındır.
kadın değil melektir o..
(bkz: gerçek olamayacak kadar güzel olan kadın)
böyle bir kadın yoktur. mütevazi görünmeye çalışan bir gerizekalıdır.
bu başlıktan sonra güzel olduğunun farkına varacak kadındır.
Kendiyle fazla ilgilenmediğinden bunun farkına varamamıştır.
biraz saf, biraz mütevazı, biraz keşfedilmeyi bekleyen ya da hiç ilgi görmemiş kadındır. ilgi görmüş bir kadın güzel olmasa bile kendini güzel sanacaktır efenim. çünkü çekici olmayan hiç kimse ilgi görmez.
Bence onun gözü kördür her kadın kendi güzelliğini bilir.
sence ben güzel miyim? saçlarım güzel mi? makyajım olmuş mu? oooff çirkin miyim? vb. saçma sapan soruları olan beyin ziken bir tipi vardır. ağzına kürekle vurasım gelir. güzelsen güzelsin değilsen de çirkinsin.

(bkz: çok güzelim) *
mutevazı kadindir.
yüksek ihtimalle bakımsız kadındır. hem cinsleri tarafından ah o saç o bakış bende olucaktı... şeklinde imrenilir.
kendini güzel görmeyen mütevazı insan.
ben şişmanım deyip kendini çirkin zanneden kadındır.
ya güzel değildir ve etrafındakiler tarafından kandırılmaya çalışılıyordur * ya da iyi rol yapıyordur. çünkü ne kadar "ben çok çirkinim yea"lasa alacağı iltifatların da onunla doğru orantılı arttığını gözlemlemiştir. kadın dediğin tehlikelidir öyle her dediğine inanmayacaksın arkadaşım.