bugün

düne göre daha huzurlu geçti.
Az önce arden Ömer adlı sma hastası bebeğin videosunu görene kadar sıradandı.
Bebeğin halini görünce her şeyi unuttum. Hesabımda 1 kuruş bile kalmadı ne varsa gönderdim.

Lütfen siz de yardım edin küçücük bebek nasıl acılı bakıyor Allah'ım gözlerim dolu dolu zor tutuyorum kendimi.

Instagramda isimleri ardenomerecanol.
Lütfen içimizden birileri de yardım etsin her nefesi acıyla alıyor gibi of içim çok kötü.
Çalışarak ve daha çok çalışmam için baskı yapılarak... Şikayetçi miyim? Hayır. Yatan adamlar göze giriyor, biz çalıştığımız için eleştiriliyoruz. Ocak'a kadar sabır göstereceğiz artık. Bir şeyler olur herhalde. Bakalım.
Yılların değişmeyen yavşama amacıyla muhabbete giriş cümlesi.
sıkıcı sorumlu yani bir öncekinin aynısı.
Geçmedi ki. Geçse .
sözlükdaşlara sorulan bi soru hödüsü şüphesiz..

edit: iş karpuz oldu mu ne ısmarlarım ne paylaşırım aq sjsj..
Bir elimde elektrik süpürgesi bir tabure üzerinde örümcek ailesini beklemekle geçti.
44 derecede (hissedilen 60) götümüzden nefes ala ala arazi gezdik.
Dün güzel başlayan günüm, eşşeğin biri yüzünden kopardığım kıyametle biraz strese bürünmüştü..

Bugün ise, alacağım intikamı yürürlüğe koymaya başladım, karşı taraf meselenin kapandığını düşünüyor ve dolayısıyla her şey iyi…

Öğlen bildiğin hayvan gibi döner yedim, ki mekanı tavsiye de edebilirim, ama 12 derece eğimle 4 km falan yürüdüğüm için kendimi rejimden aşırı sapmış saymıyorum. Sabah bir şey yemedim, akşamı ise kıvır zıvırla geçiştirdim.

Parlatması için verdiğim gümüş çerçeveyi b.k eden kuyumcu ustası, yerine yeni bir gümüş çerçeve verdi, üstüne tek sıra altın kaplama mı geçirtsem diyorum, benimkinden daha çok beğendim çerçeveyi..

Puanım: 8/10.
güzel geçti bence.
Sıcaktan piştik. nasıl olalım sözlük liboşu. Hepimize karpuz ısmarla da serinleyelim biraz, evet.*
cevabı '' sıcağın beni buhara çevirmeye çalışmadığı zamanlarda iyi vakit geçirdim '' olan soru. biraz sonra da içmeye giderim.
4 kere dolmuş yaptım ve 80 TL ücret ödedim.böyke olacağını bilseydim kendi aracım ile giderdim.
Çok Verimli geçti, maşallah.
Anasının amı gibi sıcaktı, hiç hoşuma gitmedi bugün.
Sıradan ve sıkıcı idi..
iki tane Breaking Bad bölümü izledim.
Sıcaktı. Yapış yapış, nefes aldırmayan bir sıcak...
Bu sıcaklar bizi boğdu boğdu duvara attı.
Beklediğimden iyiydi. Garip bir şekilde bugün daha sıcak olmasına rağmen benim hissettiğim dün ile aynıydı. Başladığım kitabı çok saçma buldum ve otobüste okumak beni bir düşündürdü. Tek olumsuzum bu olabilir bugüne dair.
görsel
Yok efendim daha gecmedi. Hasta başında bekliyorum ben cünkü git gel cok YORULDUM.
Sinirliydim, 1.5 Yıllık satış danışmanı kariyerimde ilk defa bir personeli yöneticime şikayet ettim, saat 16.30'dan sonrasını (kamerada) izlerseniz görürsünüz dedim.
Uzundur ama okumamızı isterim.

Olay şu ki;

Mağazada benim katımda 1 aydır çalışan (19 yaşında) bir kız var, ben kadın spor personeliyim o erkek sporda görev alıyordu. içinde ne çalışma aşkı, ne işe saygı ne de mesai arkadaşlarına saygı vardı, erkek spordaki personeller bu kızdan bezdikleri ve yöneticilere şikayet üzerine şikayet ettikleri için kızı benim katıma aldılar. Sanırım bu kızı ancak ben çalıştırabilirim diye düşündüler. 2 hafta boyunca iyi kötü anlaştık, ben buna işi öğretmeye çalıştım, katı tanıttım, müşterilerin nasıl psikolojiyle alışveriş yaptıklarını anlattım, ürünlerin nasıl girildiğini, nasıl tahliye atıldığını uygulamalı olarak birebir gösterdim. Abartmıyorum, son 5 gündür açılışta, aracı olduğumda ve kapanış yaptığımda sadece ikimiz bizim katta çalışıyorduk. Bu durumdan rahatsızlık duyuyordum çünkü o kadar çalışmak istemiyor ki benim işlerimi de sarkıtıyordu. Gelelim bugüne...

Ben mesaimin bitmesine 30 dk kadar kalırken global tarafına ürün giriyordum. Onun görevi de katı toplamak ve müşterilerle ilgilenmek.. saat 16.30 civarında mesaisi 17.00'de başlayacak farklı kattan bir personel gelip bizim kattaki pufa oturdu. Sohbet ediyorlar, düşündüm ki 5 dakika sohbet ederler sonra gider karışmıyım. O 5 dakika oldu 25 dakika. Sabrım taştı tabi benim, 10 dakika kadar sonra i.....(ismi) lumberjack tarafında müşteri var oraya bakar mısın diyip ayırdım bunları, reyona ürün girdim, depoya geçtim 2-3 dakika sonra tekrar reyona geçtim, global tarafındaki tekstil rafına yayılmış sohbete devam ediyor. i..... Oturuyor musun sen dedim, bana sanki normalmiş gibi eveeet dedi. Sinirlendim, manyak mısın nesin kızım kalk müşterinle ilgilen oturma orda dedim, bozuldu tekrar gitti. Yine 5 dakika geçti bu sefer kameranın görmediği yürüyen merdivenlerin orada ayak üstü sohbet ediyor, yine sinirlendim, i..... Global tarafında müşteri var git, o müşterinin yanından ayrılma dedim. Bana kindar kindar baktı, tabi ben de ona. Depoya geçip kapıyı şaak diye kapattım. Kat yöneticime mesaj attım, durumu bildirip..

Yöneticim bana dedi ki" tamam ben yarın konuşucam onunla" ben de dedim ki "olur şef, yalnız onu en son gördüğümde global tarafındaki tekstil rafının üstünde oturuyordu haberin olsun"

Ben bunu söyledikten 20 dakika sonra bana dönüş yaptı şef, mağaza müdür yardımcısına bilgi geçmiş. Eee sabır da bir yere kadar mesai bitince sigara üstüne sigara yaktım arkadaşlar, bu kişiyle ben aynı maaşı kazanıyorum, hiçbir şeyde gözüm yok ama en çok bu benim zoruma gidiyor. Ben kendi katıma laf gelmesin diye bir mağaza şefi gibi düşünüp hareket ediyorum, diğerlerinin umurunda değil.
la loba: çalıştığını ispat etmek için amcanın birinin idrar torbasının fotoğrafını mı attın sözlüğe...

seni seviyoruz dayıoğlu... sen ne söylesen inanırız yani, fotiye gerek yok, söylemen yeter..
Keşke idrar torbasına kelebek kondursaydım, haklısınız, acemilik işte.
sözlükdaşlara sorulan bi soru şüphesiz.. cumartesi gününüz nasıldı..