bugün

Asla Pes Etme. Yola Devam *
aslında insanı en çok acıtan şey hayal kırıklıkları değil, yaşanması mümkünken yaşayamadığı mutluluklardır.

-dostoyevski
"siz uçusarak entry girerken yerleri paspas yapmak beni ölduruyor."

beton baris.
seven sevdiğine sevdiğini söylesin.
aşağısı kasımpaşa.. bugün yaşanan her olaya verdiğim tepki
içinizde bir boşluk vardır, bir daha hiçbir şeye ilgi duyamayacağınız şeklinde bir his.
George Orwell
Binlerce kilometrelik bir yolculuk bile, tek bir adımla başlar.
"kızıl şal görmüş ispanyol boğası gibi, her düşünceye ve her düşünene saldırmak. bu canım memleket, bu yüzden bir cüzzamlılar ülkesidir."

cemil meriç
Susadıysan su iç.
iyi insan ol; fakat bunu kanıtlamak için uğraşma.
T. S. Eliot
'Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.' - Şems
"Kendinden vaz geçebildiklerin kadar kazanabilirsin."
imza:keyfiminkahyasiyim
Eğer herkesi gerçeğin bir yalandan ibaret olduğuna ikna edebilirsen, gerçeği ve gücü tekeline alabilirsin.

Çok bencilce değil mi? Ne benciller var insanları ayakta uyutan...
latince bir deyim var: tacitum vivit sub pectore vulnus.

türkçe’ye tam olarak çevrilmese de anlamı aşağı yukarı şöyle: yüreğinde sessiz bir yarayla yaşamak. birçok insanın içinde bulunduğu durumu güzel özetliyor.
Kafam döndü.
Hepimizin içinde güzel söz ve gülümseme bekleyen bir çocuk var.

Doğan cüceloğlu
Soda getir içelim kavurma ağır geldi Orhan!
Herkes bu hayatta seni incittir, kimin acı çekmeye değer olduğuna karar vermek sana kalmış.
Hayat işte.

Çok kafa yormamak lazım yani.
gürültü ve patırtının içinde yalınız dolaş, orda huzur bulacağını unutma sakın! başka türlü davranman açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış, amma kimseye teslim olma.!

Edit: eski bir tapınak duvarındaki yazıt
abicim günü sözünü söyler misin?
only justice will bring peace

görsel
Baktım çözülecek gibi değildi, bir düğüm de ben attım.
Hayat her daim mutsuzluklar getirir peki mutsuzluk olduğun için mutluluğun olmasını engellemek ister misin?
Kendi sözüm.
"Açar bir gün elbet yeniden gönlümüzün çiçekleri..."