bugün

Sosyal çevre; yollarda mekânlarda rastlaşınca selâm alıp verdiğin kişilerle ölçülmez. Kaç kişinin rehberinde kayıtlısın, kaç kişinin yüreğinde hâtırlısın, zamansız hesapsız kaç kişi'ce hatırlanır ve aranırsın; bu'dur ölçü.. Düğününde oynayanlardan çok; cenazende ağlayanlardır gerçek çevre zenginliği.. Yokluğunu hissedebilecek, haberini alamadığında endişenecek kişiler belirler birikimini.. Düştüğünde kaç kişi kaldırır, seni üzene kaç kişi saldırır; dertlerine kaç kişi aldırır diye bir düşün, kaç kişiyi mutlu eder içten her bir gülüşün ..?
hayat kumardır kumar ise günahtır.
gitmeye değer yerlerin kestirmesi yoktur.
"Ok değerse bir kuşun ancak kalbine değer
Bunu bilmeyecek ne var?"
sonic diyor ki sen sıkılmak git tokatla bir yetim napacak ebeveynlerine mi söyleyecek?
Seni üzenleri boşverdigin gün, sana değer verenlerin kıymetini daha iyi anlayacaksın.
görsel
Gitmek bir bana zor abi. Sevdiğim herkese kolay, bütün çevreme gitmek kolay. Bana zor bir...
insan birine göz koymayagörsün, arada dağ olsa dağı s.kermiş.
Deveye diken insana s*ken yaranır.
Seni ararken kendimi kaybetmekten yoruldum
Bulduğumu zannettiğimde kendimden ayrı düştüm

Bu garip bir veda olacak çünkü aslında hep içimdesin
Ne kadar uzağa gitsem de gittiğim her yerde benimlesin.
görsel
bugün de bitti.
Sevdiğin insanları kaybetmeye başladığın zaman hayatı önemsememeye başlıyorsun.

Tolstoy
söylediğin sözleri nazikce taş misali üst üste koyuyorum. gün gelecek söylediğin sözler aramıza duvar olacak.
omlet yapabilmek için bir kaç yumurta kırmalısınız. orjinal dilini de aşağıya bırakayım;
you have got to crack a few eggs to make an omelette.

yani birşeyler kırmak, hata yapmaktan korkmayınız efendim.
Birbirimize birkaç adım mesafelerdeyiz aslında ama aramızda kilometrelerce gurur var.
Gel otur çek bir sandalye, iki yarenlik edelim...
Söz ettim mavilere içimde ki yaralardan.
bunu ünlü biri değil benim rahmetli anannem derdi:

olacak olan olur, ölecek olan ölür.

günün sonunda çalıştık durduk işte, olacak olan oldu, olmayacak olan gene olmadı.
Dostunun sevincini herkes paylaşabilir, fakat dostunun başarısını alkışlayabilmek sağlam bir karakter gerektirir.
görsel
Hayat ileri bakarak yaşanır , geriye bakarak anlaşılır.
- Kierkegaard
sen beni almazsan atının terkine ben seni almam itimin terkine.
Zamanımız kısıtlı ve bu yüzden vaktini boş insanlar için harcama.