bugün

ay'ın dünya ile güneş arasına girmesi sonucu dünyanın kısa bir süre karanlıkta kalması olayıdır..
(bkz: ay tutulması)
(bkz: 29 mart 2006 gunes tutulmasi)
takip eden 4-9 gün içinde meydana gelecek bi depremin habercisi olduğu söylenen olay.
görenlerin "hayatımda gördügüm en ilginç olay , yarım tutulma ile alakası yok , insanın rüyalarına giriyor" diyerek , bizi meraklandıran güzellik
beraberinde deprem olacak soylentilerini doğuran doğa olayı.
çıplak gözle bakılmaması gereken doğa olayı.
ilgili bilimadamlarının depremle bir alakası olmadıgını acıkladıgı olay
(bkz: ulan bi yerlerden eski röntgen filmi bulsakda kör olsak)
(bkz: gunes tutulması deprem iliskisi)
uzayda oynanan gölge oyunu bıy bıy bıy hacı cav cav
teneke calıp, silah atıldığında ortadan kalkan durum.
an itibari ile cnbc-e kanalindan izleyebileceginiz bir tutulma cesidi
13.49 da gerçekleşek olan hadise
nasa tarafından en iyi türkiyede gözlemleneceği söylenen olay.an itibariyle 13.54 te başlayacak ve 4 dakika sürecek.
halk olarak ne kadar merakliymisiz gunes tutulmasina. az once bunu gordum. istanbul'da yarim yamalak gorulmesine ragmen millet toplanmis sokaga, isli camdan gunesi izliyor.

benim garip karsiladigim ise insanlarin bunu buyuk bir coskuyla karsiliyor olmasi. normal bir doga olayi olmasini gectim, insani pek de heyecanlandiran bir yani yok. zaten her gunun ardindan gece geliyor ve sonra yine gunduz oluyor, bu monotonlogu tekrar izlemenin ne gibi bir heyecani olabilir ki.

insanlar oturmuslar, her taraf zifiri karanlik olunca, ciglik cigliga birbirlerine sariliyor, alkis tutuyorlar filan. biraz dusundum, brain storming var ya ondan yaptim. karanliga bogulmanin ne gibi bir guzelliginin olabilecigini tahmin etmeye basladim. darbe yapanlari basina tac eden milletimi dusundum, kendisini ezmeye gelenleri gullerle karsilayan bir halki dusundum, hapisten katil damgasiyla cikan serefsizleri halk kahramani ilan eden vatandaslarimi dusundum, katilleri mercedeslere bindiren hemserilerimi dusundum, kendisini ezmeye calisan bir sisteme ayila bayila hizmet eden, ademogullarini dusundum, tek bir fikirlerinin bile en ufak bir onem ifade etmedigi halde kral kral diye alkis tutan ortacag insanlarini dusundum...dusundukce sunu anladim ki cogunluk her zaman koyun gibi yasamayi tercih edecek, kalabiligin arasinda onemsiz biri olarak yasamayi sececek. cogunluk her zaman karanlikta kalmayi tercih edecek, bundan memnuniyet duyacak, ezildikce bundan zevk alacak.

hic sevmiyorum gunes tutulmasini, karanlikta kalmayi hic sevmiyorum.
şu an itibariyle bitmek üzere olan olay.ayrıca allahım sen nelere kadirsin dedirten hadise.
demin şahit olduğum ve büyük keyif alarak seyrettiğim doğa olayı.
umarım depremle alakası yoktur. iyi düşünelim, iyi şeyler olsun
aha aha ahaa, ohaa tepkileriyle izlenen dünya olayı

görülmeye değer;))
depremle uzaktan yakından alakası olmayan çıplak gözle izlenmeyen hocalarımın iddiasına göre olduğu esnada dışardaysan baş ağrısı yapan garip gözlüklerle izlenen uzun zaman aralıklarıyla gerçekleşen muhteşem doğa olayı
bir de olduğu esnada f... namazı kılınması gerekn "Allah'ın istese bizi güneşsiz bile bırakabileceğini" hatırlatan olay
türk insanının , izlemek için iki boş cd'yi üstüste koyup bir gözünü kısıp,ağzını yamultarak baktığı olaylar sinsilesidir

(bkz: la la la karanlık oluyo)
(bkz: 29 mart 2006 boyun tutulması)
insanımızın ne zaman gerçekleşse "ben bakarım yaw,geçen de baktım bişe olmadı hilmi,de get,biz güneşin annacında kaç saat çalışıoz bişi olmuo iki dk bakınca mı olcek lenn" gibi sözlerle ısrarla çıplak gözle izlediği ve bu nedenle o hafta göz doktorlarına hasılat rekoru kırdıran doğa olayı.
yabancı bilim adamlarının tam techizatları ile inceledikleri anadolu insanımızında onların yanında halaya vurup depindiği farklı kültürler farklı insanlar olayıdır.
(bkz: #2111373)
- bir gün aya sordular " en çok neyi seversin?"
+ "güneşin tutulup ebediyen perde arkasında kalmasını severim." dedi ay. "onun yüzünün bulut arkasında kalmasından daha güzel ne olabilir? değil mi ki onu kendi gözümden bile kıskanırım!"