bugün

Silvan'in bi köyünde doğup 10 yıl yaşamış biri olarak ödenmesinin imkansız olduğu bi durum. gelen elektrik faturaları biliyoruz 100 liradan aşağı değildir. 100 lira güney doğuda yaşayan normal bi insanın cebinde olmayacak paradır. Bakmayın televizyon dizilerindeki güney doğu dizilerine. Aşiret ağasınin altındaki ciplere! Mardin'de insanlar hala çamurdan yapılma (kerpiç) evlerde yaşıyorlar. Bu adamın eline yüz lira geçmezken nerde getirip bulsun o parayı?
beleşçiliktir. beleşi sevmektir. hırsızlığa kılıf arayan tanımlamalara ve daha ötesi yorumlara da gerek yoktur.
edit: ilk girdiye cevap niteliği taşıdığından yazımız mod kontrolü tarafından silinmiştir.
kendi kullandıklarını vatandaşa ödetmektir. bir nevi sülüklük parazitliktir.
bize girmektedir. *
(bkz: UU BEYBi Bi ELEKTRiKLENME OLDU BENDE)

büyük adaletsizliktir. yazık değil mi lan bize!
ay canlarım benim. fakir olduklarındanmış meğer ödememeleri.

amk madem fakirler, ne kullanıyor bu adamlar da 100 liralık fatura geliyor? beş kişilik, çamaşır makinesi, buzdolabı, kombi, televizyon, saç kurutma makinesi çalıştıran aileye 50-60 lira fatura gelirken.
vatan hainliğinin diğer adıdır..o elektrik paralarında benimde, tüyü bitmemiş nice vatan evlatlarının da hakkı var..adam olan devlete olan borcunu öder..ödemezse devlet seve seve ya da başka türlü alır..anlayan anladı.
Ödenmesi zor değildir. Kul hakkı daha zordur. Zira Allah "kul hakkıyla gelmeyin benim karşıma" diyor. faturaları ödeyememek başka, ödememek için bahane bulmak başka, kaçak elektirik mevzusu ise bambaşka bir mevzudur.
yıl 2009

gürbulak köyü-doğubayazıt-ağrı

tavana çakılan somya, kaçak elektrik vermek suretiyle somya aracılığıyla ısınma.

kapıda hyundai jip. * *
Bence Güneydoğu diye spesifikleştirmeyelim. Çünkü fatura ödenmeme durumu her yerde var ve bu durum bizim faturalarımıza şiddetli bir biçimde yansımakta. Kullanım tutarından fazla ödemekten bıktım. Millet ödemeyecek biz mi ödeyeceğiz. Nereye kadar!
Devlet vatandaşına hizmet etmekle yükümlüdür. Bu faturayı diğer insanlara yansıtması ise adaletsizliktir elbet. Ama o insanları para ver(e)miyorlarsa elektriklerinı keselim demek hangi vicdana sığar.
güneydoğunun hiçbirzaman türkiye'den bölünmek istemeyeceğini kanıtlayan realitedir..

nereden bulacaklar böyle bir çiftlik ?
son derece yerinde bir sosyo-ekonomik tespittir.

zaten kayseri yi az geçince duvarlardan bal akıyor, ağaç kovuğundan para çıkıyor.

o kadar yüksek ki refah düzeyi ' ka çak çı lık '' yapmaya bile gerek kalmıyor.

şu entryi robdöşamırımı giymiş elimde viski bardağı ile boğaza nazır villamdan yazıyor olmam bile yeter doğu ve g doğuyu anlamaya.

allah bizim cezamızı versin.

--spoiler--
allah gökten para yağdırmıyiii
--spoiler--
eğitimin, sosyal hizmetin, sağlık hizmetlerinin hiç birinin göz ucuyla bile olsa uğramadığı doğu ve güneydoğudaki insanların eline 100 tl geçemezken sıcak yatağında geviş getirir gibi bir iş yapmayan insanların içine dert olan durumdur.
haram zıkkım olası durum. embesillerin ödemediği faturalar, bizlere eşit miktarda giydiriliyor.
yanlış olan görüştür. daha bugün 157 tl elektrik faturası ödeyen ben, bu genellemeyi yapan kişiyi şiddetle kınıyorum.

edit: kaçak kullanan her yerde kullanabilir. istanbul'un bir çok yerinde elektrikler kaçaktır. çankaya' da bile kaçak kullananlar vardır.
görsel
100 liralık napıyor amına koyum o zaman demek lazım. bir de güneydoğu diye genelleme. antepte çatır çatır ödeniyor o paralar. parayı ödemeyen hain kürtler.
sorulduğunda "sen kürtlerin ırmaklarına baraj yaparsan elektriği bedava kullanma hakkımız doğar" diye cevaplandırdıkları namussuzluk.

zehir zıkkım haram olsun. 7 soy sülalesinden çıkar işallah.
Haram zikkim olsun lan .yardiyoruz biz fatura ödemek için