bugün

sinemasına,kültürüne,yemeklerine ve insanlarına hayranlık duyduğum türk olmasaydım buralı olmak isterdim dediğim muhteşem ülke.araştırılası ve yaşanılası ülkedir.
adnan menderes'in amerikan emperyalizmine yaranmasi icin askerlerimizi bile bile olume gonderdigi ulke.

Gözlerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki gözünüzle bakarsınız,
iki kurnaz,
iki hayın,
ve zeytini yağlı iki gözünüzle
bakarsınız kürsüden Meclis'e kibirli kibirli
ve topraklarına çiftliklerinizin
ve çek defterinize.
Ellerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki elinizle okşarsınız,
iki tombul,
iki ak,
vıcık vıcık terli iki elinizle
okşarsınız pomadalı saçlarınızı,
dövizlerinizi,
ve memelerini metreslerinizin.
iki bacağınızın ikisi de yerinde, Adnan Bey,
iki bacağınız taşır geniş kalçalarınızı,
iki bacağınızla çıkarsınız huzuruna Eisenhower'in,
ve bütün kaygınız
iki bacağınızın arkadan birleştiği yeri
halkın tekmesinden korumaktır.
Benim gözlerimin ikisi de yok.
Benim ellerimin ikisi de yok.
Benim bacaklarımın ikisi de yok.
Ben yokum.
Beni, Üniversiteli yedek subayı,
Kore'de harcadınız, Adnan Bey.
Elleriniz itti beni ölüme,
vıcık vıcık terli, tombul elleriniz.
Gözleriniz şöyle bir baktı arkamdan
ve ben al kan içinde ölürken
çığlığımı duymamanız için
kaçırdı sizi bacaklarınız arabanıza bindirip.
Ama ben peşinizdeyim, Adnan Bey,
ölüler otomobilden hızlı gider,
kör gözlerim,
kopuk ellerim,
kesik bacaklarımla peşinizdeyim.
Diyetimi istiyorum, Adnan Bey,
göze göz,
ele el,
bacağa bacak,
diyetimi istiyorum,
alacağım da.
profesyonel bilgisayar oyuncusu yetiştirilmesi ve milli takımı kurulması için devlet ödeneği ayıran tek ülke. tabiki bilgisayar oyunları turnuvalarında takım halinde de en başarılı olan ülke kendileri. şu an, yetiştirdiği en meşhur oyuncu victor de leon'dur.
kizlari inanilmaz guzel olan ulkedir. kulturleri, adetleri, gelenek gorenekleri ile turk milletine acayip yakindirlar. seviyoruz*
(bkz: starcraft)
(bkz: gosu)
türkiye ye milli tank projesinde en çok destek sağlayan ülkedir. türkiyenin şu an göğsünü kabartarak sergilediği %100 yerli fırtına obüsleri güney koreli k 9 obüslerinin teknolojisinin türkiye ye transfer edilip geliştirilmesi ile üretilmiştir.

tank konusunda ise çalışmalar halen sürmektedir.
japonlar'dan asiri derecede nefret eden insanlarin yasadigi ulkedir.

bizim sinifta var kore'den gelen bir oglan, surekli siniftaki japon cocugu dikizliyor. hep abi tutmayin ben buna girecem modunda. film kopacak ama ne zaman..

bunun nedeni japonya'nin sebebsiz kendilerine saldirmasiymis, oyle soyledi. ne kadar dogru, ne kadar yalandir bilemiyorum.
herkezin kendi tuvalet kagidini yaninda tasidigi ulkedir, ayni zamanda. umimi helalarina kagit bulunmaz, bu haliyle bizi andirirlar.
askerliğin iki yıl olduğu ülkedir. kuzey kore ile savaş bitmiş olsa bile hala barış antlaşması imzalanmamıştır.
internetten özel ders veren öğretmenlerin yılda 4 milyon dolar kazandığı ülke. ne garip bir dünya bir yanda 1000 tl maaş alan öğretmen bir yanda yılda 4 milyon dolar kazanç elde eden öğretmen. o da öğretmen bu da öğretmen.

http://www.haberturk.com/...cat=180&dt=2009/07/16
starcraft ata sporları, diablo baba yadigarları, world of warcraft ana kucaklarıdır. blizzard ın yaptığı oyunlarla yatar kalkarlar.
kuzey kore donanmasına ait bir gemiye karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle bugün ateş açan ülke.
http://www.hurriyet.com.t...unya/12905023.asp?gid=229
bölünmüş korelerden cici, yani amerikancı olanı.
Yakın tarihte Kuzey Kore tarafından ezilecek ülke.
bu kadar yıldır merak ediyodum, tutup da araştırmak aklıma gelmedi/üşendim. lan dedim bu elemanlar nasıl ispanya'yı ve italya'yı eledi diye. youtube'da ufak bi gezintiye çıktım bunca yıl sonra ben utandım. ayıptır. izleyin bana hak vericeksiniz. hele ispanyanın, "bariz" bir şekilde çizgiden açılan ve gol olan ortası için, top dışarda kararı verdiğinde sinir küpüne döndüm, korelilere kin besliyorum artık.

http://www.youtube.com/watch?v=ddUKHMLAckE
kuzey kore'nin komşusu.
yaşadığım yer turistik bir yer olduğundan koreli misafirlerimizi sık sık ağırlarız.insanları hiç bir ülkenin insanına benzemez.her biri o kadar sempatik,o kadar tatlı insanlar ki..ve bu neşeyle o kadar hüzünlü filmleri nasıl yapıyorlar merak ediyorum doğrusu.
ülkesinin çocukları omegle veya chatroulette gibi sitelerde oldukça çok güzüküyor.
dizileriyle müzikleriyle kültürüyle insanı kendine çeken ülke.
dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken yerlerdir.
2008 yılında dünyanın geri kalanının toplamından daha fazla gemi üretmiş ülkedir.
(bkz: yavaş ulan)*
zamanında psychedelic rock ı cok güzel icra etmişler, tebrik ettim.
güney kore;
nüfus: 55 milyon, gelişmişlik endeksi: very high...

kuzey kore;
nüfus: 25 milyon, gelişmişlik endeksi: low...

bu önbilgiler ışığında kendisinden nüfus olarak yarı yarıya daha düşük olan kuzey komşusundan allah gibi tırsan ve bu tırsmadan kaynaklı abd kucağından kalkmayan devlet tanımlaması yapabileceğimiz devlettir.
tıpkı japonya gibi bir kültürel dezenfermasyona uğramış, kültürünü kaybetmiş, batı özentisi yavşakların yaşadığı bir memleket haline gelmiştir.
bu yavşaklık bu toplumu vietnam savaşı'na abd'nin yanında katılmayı sağlamış ve vietnam savaşına katılan güney kore askerleri kelimenin tam anlamı ile vietnam halkına karşı soykırım uygulamış, öldürmekle de kalmayıp işkence ve tecavüz gibi vahşetlere de imza atmışlardır...

sürekli türkleri sevdikleri söylense de türkler koreliler tarafından pek sevilmemekte, kerhen sevgi gösterilerinde bulunulmaktadır. zira güney kore çok iyi bilmektedir ki olası bir kuzey kore saldırısında hem kendilerinin hem de abd'nin götünü kurtarabilecek yegane güç türkiye'dir...

umut etmekteyim ki günün birinde kuzey'deki kandaşları ile birleşip abd'yi ülkelerinden siktir edeceklerdir.
(bkz: dünya edebiyatı)
koreli erkeklerde çook tatlıdır ^^(kim hyun joong)
Herşeyine taptığım ülke...