bugün

Herkese günaydınlar. Bugünde Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.
görsel
Üstelik beni sevmek, haşlanmış pirinçleri beyazlatır.
Günaydın!

Edip cansever
(bkz: yangın)
görsel
günaydın. biraz daha deniz havası almak hakkım oldu ve pazar diye paylaşmak istedim biraz da, affınıza sığınıyorum, umarım herkes pazarını istediği gibi geçiriyordur.
bir çoğumuzun evlerinde olduğu tatil sabahına ait selamlamadır. günaydın herkese düne nazaran birazcık daha serin bir sabaha karşı kahvaltınızı yapın afiyet ile.
görsel
Bazen sıradan bir şeyi yaparken, sıra dışı olduğunu hissedersin. işte o zaman dön ve yanındakine bak. Sana yeni bir bakış açısı ve heyecan veren bu kişi kimse ona sarıl ve bırakma.
Günaydın sözlüğün erken uyanan ponçik yazarları.
Size de günaydın sözlüğün uykucuları.*
görsel
"G"üne iyi başka.
"Ü"zülme.
"N"efret etme.
"A"nı yaşa.
"Y"aşamayı sev.
"D"aima gülümse.
"I"şığını yansıt.
"N"e olursa olsun şükret..
günaydın. hayırlı cumalar ve de her şeye rağmen kalbiniz umutla dolsun.
görsel
Bugün de geyikli geceyi kurtardık.

Herkes uzanıp kendi yanaklarından öpsün.
Gününüz aydınlık olsun manasına gelen esenleme sözü.
"günaydın gül yapraklarına sarıp sarmalanmış umutlar. Denize akan yolun yağmurla yıkanmış can kırıkları, günaydın." ahmet mümtaz taylan
Gününüzün güzel ve mutlu geçmesi dileğiyle.

görsel
ne güzel bir kelime. enerji veriyor.

bundan yıllar yıllar önce, işyerine girerken herkese günaydın diyordum. tabi orada yeni çalışmaya başladığım için kimseyi tanımıyorum.
1. gün günaydın
3. gün günaydın
10.gün günaydın
20.gün günaydın
bilmem kaçıncı günde durdum ve günaydınları bıraktım. çünkü günaydın dediğim insanlar arasında genç yakışıklı biri vardı ve hakkımızda şöyle bir söylenti çıkmıştı.
neden ben her sabah ona günaydın diyormuşum, aramızda bir şey mi varmışmışmış. oysa aramızda karşılıklı günaydınlaşmadan başka hiçbir diyalog geçmemişti.

enteresan insanlar, sadece seks odaklı bakış açısı ve kimseyi sevmeme sendromu yüzünden sabah işe geldiğimde insanlara günaydın demeyi bırakmıştım. neyseki oradan ayrıldım da mutlu günaydınlarıma kaldığım yerden devam ettim.

günaydın canlarım..
günaydın canlar. size günaydın hediyem var bugün. saldirin, sallayin kafalari ve unutun tum arizalari. bugun sizin icin var oldu. yasayin alabildigine.

https://youtube.com/watch?v=Xz9DX_VMXdI

sabahin guzel dilegidir.
Günaydın yeni gün!
Günaydın işsizler,
Günaydın dişsizler!
Güzel yurdumun,
Güzel insanları.

Şu an karar verdim, sırf sizin hatırınıza dün gelip hiç bir şey yokken bana çemkiren şefi bile affettim.

Şerefsiz.
Günaydın mutlu ve huzurlu günler sevgili yazarlar.
günaydın.
böyle neşe saçan, vıcık vıcık, samimiyetsiz günaydın diyeni zikerüm. net.
sabah sabah kıçımız dondu, zor attık kendimizi sevmediğimiz iş yerimize. nesi günaydın şimdi bunun.