bugün

bu tatlının neyini seviyorlar anlamış değilim.
Çiskek yiyodunuz hani lan.
Olsa da yesek dediğim tatlıdır.
Kağıt gibidir. iğrenç boş bir tatlıdır. Tatlı diyorlar yani.
Harika bir tatlıdır son derece hafif ve sağlıklıdır. Üstüne nar taneleri çok güzel durur.
efsane tatlıdır. iftarların sürprizidir.
Ramazan gelmedikçe aklıma gelmeyen tatlı.
Tatlı olmak için yoğun caba harcayan hamur. Tuz eksen börek olacak haberi yok.
Aslı güllü aş olan tatlı.
Nimet diye sövmüyorum çok gereksiz bir tatlı.
Kesin k*rtler bulmuştur aq.
oh pembe pembe.
Islak peçete tatlısı.
Yeğenin güllaç tanımı bu.
Bence mantıklı.
Ramazanın olmazsa olmazlarından normal günlerde de yenilmse güzel olur aslında ama ne yapalım sadece ramazan ayında piyasaya çıkıyor.
asla bir keşkül olamayacak olan tatlıdır.

(bkz: keşkül gibi titretmek)
sentetik olmayan gül suyu ile yapılanı, daha makbul kabul edilen tatlı.
Saffet Abdullah markasının güzel olduğu tatlı.
ramazan dışında yapılamaz diye bir kanun var sanırım... çok severim, sırf güllaç için ramazanın gelmesini beklerim...
Çok sevdiğim fakat sürekli a4 kağıdının nesini seviyorsun diye suçlandığım? Çevremde seveninin çok az olduğu tatlı.
ramazan nostaljisidir.
Ramazan pidesi ile birlikte ramazanlara yapışıp kalmış ikiliden biri.
Şahsım için Bir sütlaç ya da kazandibi yahut sakızlı muhallebi değil ama yine de seviyorum ben bu lezzeti.
Yapımı da oldukça kolaydır, fakat yufkasının hazır alınması gerekir ve özel bir yufkadan yapılır.
Evde yapılanı daha sağlıklıdır, dişarıdakine şeker olarak ne konduğu belli değil.
Ve de dileyen gül sulu yapar, dileyen yapmaz. ismi gülden türemiş diye illaki gül kokacak diye bir zorunluluk yok.
Bu arada en güzel güllaç, ceviz ve nar taneli olandır hele de ceviz sütle ıslanıp yumuşamışsa.
Günümüzde çilekli hatta kivili muzlusu bile var ortalıkta ama zannımca bir araya gelince yakışmıyorlar.
allah affetsin böyle tatlı mı olur yarappim?
Az sonra benim olacaklar, ramazanın olmazsa olmazıdır.

görsel
ıslatılmış yufka.
Sadece niyeyse ramazanda bulup yiyebileceğiniz tatlı. Anacığım sanat eseri gibi yapardı.
Dizinin hayranlarının uzun zamandır beklediği Game of Thrones 8. sezonu başladı başlamasına; ancak dizinin bölümleri henüz yayınlanmadan internete düşmeye devam ediyor. Son olarak dün gece yayınlanan Game of Thrones 8. Sezon 5. Bölüm de henüz kanalında yayınlanmadan korsan yayını internette dağıtılmaya başladı.

Sızıntının ana kaynağı ise bu kez Tayvanlı bir grup oldu. Reddit'te ortaya çıkan paylaşımlarda ortaya çıkan sızma durumunu fırsat bilenler, HBO'dan dizinin tamamını internete sızdırmamak için para istediği iddia ediliyor. Ancak HBO'dan konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil. Grubun Game of Thrones 8. Sezon 6. bölüm için de şirkete şantaj yaptığı konuşuluyor.

HBO'nun bu konuda nasıl bir yaptırım uygulayacağı ya da bir adım atıp atmayacağı ise belirsizliğini şimdilik koruyor.
Seveni var anlamadığım biçimde.

Bana göre peçetenin gül suyu ve süte batırılmış hali.