bugün

karşısındaki erkeği suçlu durumuna düşüren kadındır. daha beteri ofis ortamında dekolte giyinip sizin bilgisayarınızda bir şey gösterirken* inatla eğilip eliyle açılan dekoltesini kapatan kadın modeli vardır ki hepten suçlu hissettirir. nasılsa bakacak tutayım bari modu insanı sinir eder. görünmesin istiyorsan otur be kadın.

düzenleme: daha beteri de var yav. yine ofis ortamında mini etek giyip çalışan bir hatuna* kibarca "istersen bacaklarını kapat biraz millet bakıyor" diye uyardığımda "sen de mi bakıyorsun? nereden biliyorsun bacaklarımın açık olduğunu?" şeklinde tepki vermişti. o zamandan itibaren hiç uyarmam. *
eğilirken avucunu gerdanına kapatan kadındır bu. evet bu o kadındır.
aynı durumdan muzdaripimdir. hayır içine düşercesine bakmıyorum, göz ucuyla doğanın en güzel şeylerinden bir tanesine bakıyorum, zaten onlarda güzel oldukları için dekolte giyiyorlar, ama yukarı çektiği an, o iğrenç sapık hissi, toplumdan dışlanmış hissi çok koyuyor be sözlük.
yeter artık cok baktın demek ıstıyordur sanrım.
"baktığının farkındayım" demektir. "baktığın yere dikkat et" demenin sözsüz halidir.
madem çekecektin niye açtın güzel kardeşim? sorusunu sordurur insana.
bir de bunların mini etek giyip de eteklerini aşağı çeken türleri vardır.
(bkz: linkleri görmek için üye olmalısınız).
kadınlar bakılmak isterler ve bu tür kıyafetleri de bakılsın diye giyerler. fakat kapatma çabası, şekil itibariyle inandırıcı değildir. sadece toplumumuzun bir baskısıdır kadınlar üzerinde. hani utanıyorum aynı zaman da gibi bir anlamı vardır. ama gidin hollanda'ya mesela. kadın eğilir, bıcır bıcır göğsü görünür. "can i tuch it"* diye sorarsınız. o da yes ofcourse * der. sonra yıllardır aynı sahneyi düşünüp otuzbir çekersiniz.

çok normaldir oralarda. ama mesela bakılmasını istemiyorsa, dekolteli kıyafetinin içine bir şey daha giyer. öyle çıkar. tabi gidip kapan mapan demiyoruz kimseye. ama bakılmak da güzel şey değil mi.
bi versiyon gelişmidir. baktır ama çaktırma.
(bkz: göster ama elletme)
kadın kişisinin, bir çift gözün o fark etmeden pörtleyen göğüslerinin üzerinde gezdiğini hissetmesiyle gerçekleştirdiği eylemdir. zaten bluzu istemdışı aşağı iniyorsa hanım bayanın göğüsleri büyüktür. çekmezse bluzu daha da aşağı inecektir. ufak bir dekolteyle bile erkeklerin içine düştüğünü fark eden kadın bluzu daha da inerse neler olabileceğini bilmektedir. o yüzden tekrar inecek olduğunu bilse de bluzunu umutsuz çabalarla toparlamaya çalışır. normal bir reflekstir.
tam sürüm sanılıp oynanan oynun demo çıkması gibi birşeydir. bu kadar yeter devamını istiyorsan bedelini ödersin hesabı.
çekeceksen niye giydin, giydiysen niye çekiyorsun diye sorulması gereken hatun kişinin yaptığı eylem.eğilirken frikik verilmemesi için elle ön kısım kapatılmalıdır lakin; bunu durduk yere sadece biri kendi tercihi olan dekolteye baktı diye yapanları anlamış değilim arkadaş.
Kadının bakan kişiden hoslanmadiginin gostergesidir. Tamam bakılsın diye açıyor ama herkes baksın diye değil. Bakmasını isteyecegi biri bakarsa kapatma. Amme hizmeti yapmiyor ya hatun arkadaş...
başımıza hep gelen olaydır. hatta bir keresinde kız ders anlatcak dersane mekanında yaklaştı oturdu karşıma. Ve kendimden çok eminim her saniye gözlerinin içine baktım. Tam anlatmaya başlıcak malum hareketi yaptı ve ben biraz utançla birlikte bu da erkek sonuçta sapıktır genellemesine maruz kalmanın siniriyle kızardım efenim. (bkz: sapık değilim ben) tabi bide dans ederken de karşılaştığımız oluyor.
senden hoşlanmamış kadındır. *
Sözsüz biçimde öküz gibi bakmayı kes mesajı vermiştir.
kibar bir şekilde "açtım evet açtım ama senin gibi ameleler baksın diye değil, karizmatik, hoşuma gidecek, gördüğüm zaman yavşayacağım erkekler baksın diye açtım. bakıp durma lan hayvan herif" demeye çalışmaktadır.
buluzana bakılıyo da olabilir. tedirgin olmasına gerek yok.
bir erkeğin yerin dibine girdiği andır.
normaldir.aşağıya doğru çekmesi beklenemez. *
yanlışlıkla gözünüzün çarptığı bir anda gerçekleşmişse ve bu kişi de arkadaşınızsa hele, tamamen insana koyan, insanı çileden çıkaran bir olaydır. size açık açık 'biliyordum işte, sen de onlardansın yakaladım, seni sapık!' mesajı verir.

ama ben o niyetle bakmamıştım ki! hatta bakmamıştım bile, sadece kafamı çevirirken bir an gözüm çarpmıştı!

yanılıyosun ama, sapık sensin, sana o şekilde baktığımı düşündüğün için üzgünüm ama asıl sapık olan sensin dostum.
kadın veya erkek farketmez çocukluk döneminde emme eyleminde bulunmuş herkeste açıkta görüldüğünde uyanan ilk güdü emme güdüsüdür. bu durumda dua edilmesi gereken tek şey siz açtığınızda sadece bakılmasıdır. ee bakılsın diye açtığınız bu mevzuyu fazla dillendirmeye gerek yok haliyle. yatın kalkın, her açşınızda emilmediğinize dua edin.
sevilmeyen kadın modeli.
insan gibi bakılmadığı için kendini rahatsız hisseden kadındır. dekolte bi ayrıntıdır abartı olmadığı sürece zarif gösterir. ama malesef ki toplulumuzda sütyen askısı görünce iç geçiren şahsiyetler oldukça muhtemelen daha çok çekiştirecektir.