bugün

yaz gelmeden yaptırmak istiyorum. Dostlarımın fikrini sorayım dedim;
Ben: ya kızlar şöyle beyaz parlak bi' küpe buraya nasıl olur?
Sema: ( manyak bastı kahkahayı) sen göbeğini deldirsen çıplak gezersin.
( açtı tişörtü sütyenin altında topladı, gülüştüler.) ben ağzım açık izledim bu kadar kısa sürede beni nasıl tanımıslar, sasırdım. Ama bronzlaşınca güzel olur diye düşünüyorum, daha nereme kararcaksam.
O değilde çok acır diyo'lar.
acımıyor. ama iz bırakıyor. ayrıca ne kadar hijyenik biyerde yaptırırsan yaptır iyi bakmazsan iltihaplanıyor. her gün antiseptan kullanılmasını tavsiye ederim, zira antiseptan solüsyon bu durumda kullanılabilecek en doğru ilaç. birde takılacak piercing kesinlikle titanyum, gümüş, ya da altın olmalı. paraya kıyıp alın, adam gibi sağlıklı göbek deliğiniz olsun. bir de benim gibi ağır bişey takmayın, iyileşmesini geciktiriyor deliği aşağı doğru genişlettiği için. iyileşme süresinden o kadar sıkılmıştım ki 3 ay sonra çıkarttım. tekrar yaptırırım meybi.
şiddetle tavsiye edilir. arkadaşlarınızın sık sık
her yerde göbeğinizi açıp bakmasına maruz kalırsınız.
bayanlara hitap eden aksesuar.

bazılarına acayip yakışıyor.
Eğer kilo problemi olmayan bi bayan yaptıracaksa oldukça şık duran obje.
1 ay kadar önce bir anda deldiricem diyip sonra deldirmek için oturduğum koltukta yaşadığım "ölüm gibi bir şey oldu " ama sonra birlikte yaşamayı çok sevdiğim güzel aksesuarim olmustur kendileri. ilk gün biraz acıyor efenim kendileri ama o acıya kesinlikle değiyor. Şiddetle tavsiye edilir.
yaptırırken ve yaptırdıktan sonra acımaz. verilen krem sürüldüğünde iltihaplanmaz. bakımı çok kolaydır. ilk günden sonra yok gibi gelmişti, ertesi gün denize girdim. havuz yasak ama deniz suyu bence iyi geliyor. denizden sonra acısı, hassaslığı geçti. sadece iki gün yüz üstü yatmadım. dayanılmaz bir acısı yok. ama canı çok tatlı olanlara yaptırırken uyuşturulmasını tavsiye ederim. delme aşaması ve sonrasında sıfır acı. sadece birazcık kanamıştı.
göbeğe küpe takma olayıdır. 1 saat önce yaptırdığımdır. delme aşamasında hiçbir acı hissetmiyorsunuz, sadece şimdilik tişört değdiğinde minik bir sızı oluyor.
Yuz ustu yatmayi zorlastirir bir sure. Bir de bir suru yere takilir, surekli bakim ister dikkat ister.
bugün okulda göbeği açık bluz giyen sonradan sarısın oldukça esmer ablamızda bulunan zıngırtı. güzelde durmuş hani.
göbeğindeki kılı-tüyü-yünü almamış bir ablada gördükten sonra hayattan soğuduğum, görüntü aklıma geldikçe yüreğime sıkıntı inmesine vesile olan aksesuar.
ilk gün dikkat gerektiren, daha sonra sıkıntı çıkarmayan ama en geç iyileşen piercing çeşididir. Kışın başında deldirilmesi daha doğrudur yaza kadar iyileşmesi için.
göbekten şarap içerken sıkıntı verebilecek zımbırtıdır.
bir sene ayakkabı bağlayamamaya neden olan piercing. acıdan öldürür adamı.
ne halttır anlayamadığım hede. yahu hani kaştır dudaktır iyi güzel de teyzecim sen ameliyatla gerdirdiğin o yağ oluşumunu bir de niye süslüyorsun?
kadınlara çok yakıştığını düşündüğüm piercing türü.

lakin erkekler de yaptırmaya başlamış. evladım, ben eşcinselim diye bağırmanıza gerek yok. onu anlıyoruz zaten.
(bkz: kızlar yaparsa her türlü yalarun)
karın kası yaptığım anda sahip olacağım piercing. *
sızısından korktuğum ve sırf bu yüzden dövme ile birlikte yaptırmaktan çekindiğim vücut küpesidir..
burda yazılanların aksine düzenli duş yapma alışkanlığı olanlarda enfeksiyon mikrop kapması gibi sorunlar oluşturmayan aksesuar. bakımı bepanthene + terramicyn ile yapılmaktadır. her duştan sonra silip temizlerseniz içinde kalan pislikler çıkmış olacağından sorun yaratmaz. göbeği 2 kat olmuş kızlarda yuvarlak minik piercingler dısındakiler iltihap yapar. cunku oturunca gobek delıgı tost oldugu ıcın gobek delıgıne uymayan piercingler alt delige yapısarak üst deliğin oksijen sirküasyonunu ngeller ve sıktıkça sarı renkli bir akıntı gelir üst delikten. bu akıntı temizlenmezse bir süre sonra et beni büyükliğinde şişip dışarı taşar. o yuzden gobegınız tahta gıbı dumduz degılse koselı piercingler yerine yuvarlak olanları tercıh etmelısınız. titanyum cerrahi çelik ya da altın olmalıdır materyalide. ayrıca bi yere takılır anlık acı verırse hemen o bolge kulak pamugu ve batticon ile temizlenmelidir. siz görmesenizde orda minik bir yara acılıp enfeksıyonlara davetıye cıkarabılır cunku. ayrıca gobegı kıllı kızlarda bu zımbırtıdan uzak durmalıdır kıllarınız sarı bıle olsa delıkler arasına sıkısmıs bır kıl yine piercingin sismesine sebep olabilir.en iyi bakım şekli ;

duşta anti bakteriyel bir sabun ile piercingi aşagı yukarı oynatarak o bolgeyı yıkamak.

sonrasında temız bır kagıt havlu ıle kuruladıktan sonra battıcon ıle silmek

ara ara da bepanthene ile yumusatıp deliklerin piercinge yapısmasını onlemek ve ardından terramycin surup bırakmaktır.

ilk yapıldıgında acımıyor diyen yalan soyler sankı ayagınıza cıvı batmıs gıbı bır acısı var 3 gun bu acı devam edıyor 2 ay boyunca da her turlu tısort pantolona degdıkce acıyor. sonrasında hissetmiyorsunuz bile dokundukca yay varmıscasına esnıyor. hani çıkarıp elinize piercingi aldıgınızda ''yuh lan hissetmediğim sey bu mu yani'' şokunu da yaşayabilirsiniz.
Fiziği iyi bir kızda çok güzel duran aksesuardır.
sapkın ruhlu insanların kullandığı iğrençlik.
Geçen sene yaptırdığımdır.
burda yazılanların aksine gayet estetik durur ve delinirken ve delindikten sonra da acı vermez.
şimdi sırada kaşımızı deldiricez bakalım.
Gördüğüm en estetik piercing. Herkes beğenmez ama bu da bir seçimdir ve insanların başkalarının seçimlerine saygı duyması gerekiyor.
20 kilo almadan önce "ulan yaptirsam mı" diye düşündüğüm piercingdir. Artık çok geç...