bugün

her gece bilge bir gezgin
tavrıyla adımlıyor yolunu
güz yanığı bir durgun sessizlikle örtülü her şey
ve yırtılmış bir tül gibi savrulup duruyor zaman

telli şiirini müziğe döken grup.
Ben hiç pkk yi övdügünü görmedim.
Gideyim de madenci sarkisini dinleyeyim.
Türkiye nin en güzel müzik gruplarından birisidir. Yerleri çok ayrıdır.

Var olsunlar.
Dhkp-c bandosu.

Özgün müzik yapan, sanat icra eden bir grup. Görüşlerini desteklemiyorum fakat müziklerini seviyorum.
Terörist grup.
Türküleri, şarkıları, muhteşem konserleri ile ülkeye bir daha böyle güzel insanların gelmeyeceği gruptur.
beraber güneşle güler
beraber dövüşürüz

https://youtu.be/RITcV5gscqc
Birtakım terörist grubudur. Bu saçmalığı meşru göstermeye çalışmak terörist seviciliğidir. Şarkılarında adeta PKK PYD ye çanak tutuyorlar. Değer meğer değil. Nokta.
bu ülkede en kolay şey terörist olmak. 5 yıl önce balyoz davasından yargılanan asker teröristti. 5 yıl öncede fetullahcılara bunlar bir işler çeviriyor diyenler ak parti tarafından terörist ilan ediliyordu. bugün fetullah gülene feto demeyen terörist oluyor.
şarkı söylemek yasak değilse yasaklayamazsın.

konser vermek yasak değilse yasaklayamazsın.

kitleleri peşinden sürüklemeyi başaran bir grup var, anlatmaya çalıştıklarını hukuki kuralların içindeyse sınırlayamazsın.

bir devletin yapamayacağı davranışlardan söz ediyorum.

------

şarkıyı söylerler, konseri verirler.

gelir birisi paçavra açar, ensesine çökersin.

terörist başına slogan atar, tepesine binersin.

sahnedeki imada bulunur, sahneyi basar şahsı alırsın. konser devam edecekse eder orası ayrı. suç, münferit işlenmiştir.

topluma mâl olmuş grupların üzerine, bireysel hataları değerlendirerek gidersin. hem hukuki olan budur, hem az tepki toplar.

bombalı eylem şüphesi vardır, istihbaratını çalıştırır sorunu çözersin. yahut devletin derin hamle imkanını kullanır mekanda bir şeyler gümletirsin.

"şu şu konsere ilk başvuruda izin vermemiştik, ikinci başvuruda oluşan kamuoyu baskısından dolayı izin vermek durumunda kaldık. yaşanan çatlamalı patlamalı hadiseden dolayı üzgünüz, önlemlerimizi almıştık ancak şöyle böyle.. netekim şüphelerimizde de haklı çıktık. olayda hayatını kaybedenlere rahmet..." ve saire açıklamanı yaparsın içişleri bakanlığı ve valilik ortak biçimde.

bir devletin yapabileceği davranışlardan söz ediyorum.

------

niyedir bilmem, bu tür durumlarda devletimiz pek akıllıca davranmıyor.
dinlemedigim ve dinlemeyecegim bir gruptur. tercih meselesi.
Türban yasağına karşı eylem yapan gerici grup. Evet.

https://twitter.com/Sevgi.../1224806177416130560?s=19
her gece bilge bir gezgin
tavrıyla adımlıyor yolunu
güz yanığı bir durgun sessizlikle örtülü her şey
ve yırtılmış bir tül gibi savrulup duruyor zaman

telli şiirini müziğe döken grup.
Grup yorum - bir görüş kabininde
https://youtu.be/T2kZnKlm_7g
Teröristlerin müzik grubu.
halkmış. hangi halk o aq. bir avuç mezhepçilikten kafayı yemiş çayan bıyıklılar galiba.
Lisedeydim sene 1990 bu grup hep eziliryordu sene oldu 2020 hala aynı yazıktır günahtır ya bu adamlar müzik yapmaktan başka ne yapıyorlar allasen.
Grup o.ç desek daha iyi olur.

Edit: orul orul o.çocukları hemde. o. Çocukları istediği kadar eksiye basabilir.
Lisedeydim sene 1990 bu grup hep eziliryordu sene oldu 2020 hala aynı yazıktır günahtır ya bu adamlar müzik yapmaktan başka ne yapıyorlar allasen.
Grup yorum teröristtir terörist olarak da kalacak. Dağlara gel, sür gerilla, Kürtçe şarkılarından herne peş ve bir çok PKK ya övgüler düzen bir şarkıcıların tatlı su demokrasicileri olduklarını bekleyemezsiniz Net. Duruşlarında halkı kışkırtırlar sürekli. PKK sevici bir adet grup.

Edit:önemli olan şarkı sözleri değil niyettir.

Edit 2: bak kardeş olayın partilerle alakası yok. Bu grup zamanında halkı galeyana getirerek bir sürü hezeyanlar verdi ortalığa. Bir sürü şehidim varken bunların Kürdistan maceralarını çekemem ben. Bu grup açık ve net ayrışmayı konu ediniyor. Demokrasi arkasına yaslanarak. Bitti. Al bu da yıllar önceki haberi.

https://www.cnnturk.com/t...ristler-listesine-konuldu
https://youtu.be/vuETDvzDPPM
Ölüsüne bir tas suyu dökenin de avradını..
sizi su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim dediğim terörist grup.
birer birer azalıyolar köpekler.

oyna devam.
ya sorsan askerliği bedelli yapmış ya da bedelli parası biriktirmeye çalışan, memleketin birçok yerini rüyasında bile görmemiş, 50 kelimelik dağarcığıyla türkçe konuştuğunu sanan dangalak sürüsü, her başlığın altına bir şey yazmak zorunda değilsiniz. öleni sevmiyor olabilirsiniz (ki neyi sevdiğinizi bilebilecek idrake bile sahip olmadığınıza eminim); o zaman da susun ki adam sanmaya devam edelim. bir insan ölmüş, fikri öyledir, böyledir ama en azından bir fikri var. bizim gibi ılık götlü, düzen çomarı değil diye sövmek de ne oluyor. ben de fikirlerine katılmıyorum ama bir insan öldü diye de sevinmiyorum allah'a bin şükür. azıcık insan olun, biraz tefekkür edin. ne oldu yani helin bölek ölünce yeriniz mi ferahladı, memleket mi kurtuldu, borçlarınız mı azaldı?
Grup yorum özellikle marjinal sol terör gruplarının sözde müzik grubu. Türkiye cumhuriyeti devleti aleyhinde hareket eden tüm yasa dışı terör gruplarının ortak paydasıdır. Dolayısıyla ölmelerinde bir sakınca yoktur. Aksine ölmeleri tüm milletimiz adına sevindiricidir. Kişisel önerim cesedi gömecek bir mezar yeri dahi verilmemelidir.