bugün

13. Sezonu devam eden dizidir. Amina koduklarim hastaneyi satin aldilar.
Canım dizim. varsın walking dead'ler, gothamlar havada uçuşsun senin yerin ayrı be. 20 sezon daha gelse yine izlerim, yine izlerim.
Rakamla 13 Yazıyla on üçüncü sezonun(!) 22 eylülde başlayacağı dizi. Malesef callie diziden ayrılmış. Çok üzüldüm ya christina'dan sonra gidişine en çok üzüldüğüm karakter. Ama izleyecek miyim? Evet çünkü bu dizi bitmiyor arkadaş. Bu dizi benim için meredith de gitse bitmeyecek. Tamam Shonda'ya çok saydırmış olabiliriz ama kadın illaki bir olay bir hikaye buluyor saygı duymak lazım.
Meredith'in yeni aşk macerasını merak ediyorum aslında. Adam karizma, olur o iş.
Hunt ve shepard pek ilgimi çekmiyor açıkçası. iki oyuncunun çekimini pek beğenmiyorum.
Serseri alex karev'imizin kendinden de serseri kız arkadaşıyla yaşadığı evlilik sorunsalları da izlettiriyor.
Bu arada dizide karev'i canlandıran Justin Chambersın gerçekte 5, evet tam beş(!) çocuğu olduğunu öğrenince şoklara girdim! Adamın dizideki karakteriyle hiçç alakası yok yani..

Dizide en çok ilgilendiğim çift april-jackson çifti. Seviyorum bu ikisini ya. Umarım sorunlarını çözüp tekrar evlenirler *

Bu entrynin bana gösterdiği şey ise, evet greys anatomy'nin bir tıp dizisinden ziyade bir ilişki draması olduğu. Baksanıza tek bir vaka bile yok aklıma gelen. Varsa yoksa doktorlarımızın aşk hayatı. Olsun, biz seni bu halinle sevdik be greys! Vaka istersek house izleriz zaten *
Bölüm finali özlü sözleri efsanedir, ha birde kim kimle belli değil
soundtracki yüzünden senelerdir bırakamadığım dizidir. öyle anlarda öyle şarkılar çalar ki, aklınıza kazınır sahneler.
Başladığı günden bu yana kaçırmadan takip ettiğim, gözümün önünde 10 senedir büyüyen karakterlerle resmen birlikte büyüdüğüm dizimdir. son sezonunda her ne kadar biraz psikolojik analizlere yönlendirse de candır, canandır.
Yaz boyu özlediğim, karakterlerini ayrı ayrı sevdiğim dizidir.
10. sezon finaliyle ne kadar boktanlaştığını bir kez daha gözler önüne seren dizi. yazık lan...
yok artık hala devam mı ediyor dediğim dizi. kaç sene olmuş mübarek.
sanırım artık bitmesi gereken dizi. karakterler çok yavanlaştı. artık eskisi kadar güzel şarkı barındırmıyor bölümlerinde. ve şaşırtmıyor. sandra oh'un da ayrılmasıyla hiç tadı kalmayacak gibi. ha devam ederse yine izlerim o ilk 6 sezonun hatırına.
Benim ilk anatomi kitabım tıp 1.sınıf anılarım depreşti bir bakayım dedim. Sayfa 18 kalbin uzerine resmen harita cizmisim aklim sira pulmoner dolasim sistemik dolasim mi calisiyordum ki tapu ve kadastrocu gibi cizmisim.
Hiç bir zaman bir ER tv series i kadar olamayacak bir tv series i dir.
Www.imdb.com/title/tt0108757
uzun süredir, calliope torres karakterine gıcığı olduğunu düşündüğümden shonda'ya hazırladığım laflar vardı, buradan aktarıyorum kendisine.

--spoiler--
daha önce başına gelenleri saymıyorum bile, kocası öldü, mark öldü, birsürü insan gitti elinden falan da, hani artık rahat etse lan şu kadın bi, karısının bacak gitti, karısının iffet gitti, en son bi de dava açıldı nerdeyse doktorluğu elinden gidiyodu, sen hala yeme içme callie'yi de mutlu etme. şerefsizim gerged oldu karı çek çek dertleri. ay. ben şiştim.
--spoiler--

muhtemelen 25 sezon devam etse 25 sezon izlediğim, en güzel dizimdir. yerim.
(bkz: sasha grey s anatomy)
doktorlar dizisi ile ülkemzide yer almıştır. yazık lan.
bir bölümünde cristina yaralı gelen bir gencin kolyesini görür ve bu jehovanın şahitlerinden buna kan veremeyiz derler, neymiş inanca saygı, arkadaş adamın bilinci yerinde değil ailesi yanında yok, o zımbırtıyı görmese dayayacak kanı adam iyileşecek belki bunların kanununda mı yazıyor bence o bölümde iyice saçmalamışlar, bir kere zaten ateist mod takılan cristina jehovanın şahitlerini nereden biliyor, kalp krizi geçiren bir adam aniden hastaneye getirilse bilinci yerinde olmasa ve acilen ameliyat olması gerekse ve olmazsa da büyük ihtimalle öleceği biliniyorsa önce bilincinin yerine gelmesini bekleyip rızanız varsa sizi keseceğimiz mi derler, izleniyor mu izleniyor ama amerikanlar bazen sağlam saçmalıyor bence.
18. sezona kadar devam etmesini istediğim dizi.

--spoiler--
9. sezonun final bölümünün 5 dakikasından itibaren gerile gerile izledim diziyi.
genelde sonra ki sezon müthiş bir merak saklayıp sezonu bitirirlerken neredeyse çoğu şey açıklığa kavuşarak sona erdi.
meredith'e sevindim, bailey'e bayıldım, callie'ye üzüldüm, arizona sürtük zaten, ayrıca cristina için owen çok fazlaydı aslında owen'ın cristina'yı terk etmesi gerekirdi bu konuda shonda farklı bir hikaye sürdürmeliydi bence.

velhasıl son derece tatmin edici bir sezon finali oldu. ama böylede sezon finali filan yapıyorsunuz gıcık olmuyor da değilim.

--spoiler--
Adam gibi izlediğim tek dizidir ben izlemem o izletir kendini biraz ara verdiğimde özletir. Mereditte ailenin kızı gibi zaten, ablam olabilir mesela. Ben daha 9. Sezona gelmemisken mark'ın ve lexi'nin öldüğünü okudum ama olmadı ki şimdi insan spoiler verirdi. Öğrendim noldu? Şimdiden üzülmeye başladım, olmadı böyle sayın yazarlar.
9 sezondur devam eden ve dahi 15 sezon devam etmesini gönülden istediğim dizi..

ne var ki her sezon finalinde, şutlanmak üzere olan oyuncuları hikayeden çıkarabilmek ve yeni sezonu heyecanlı bi şekilde bitirebilmek için istisnasız bir uçak kazası, katliam, fırtına vs vs olan dizi.

9. sezonun bitmesine yanış bilmiyorsam 1 bölüm kalmışken şimdiden fırtına hazırlığını yapmış bulunmaktalar. hadi bakalım gidicileri görelim.
john o' malley' den sonra sanki bir şeyler kaybetmiş dizi. o eski sıcak hava yok sanki artık.
bana the cardigans'ın live and learn parçasını anımsatan başlık, dizi.
4. sezonu izlerken farketmiş olmamın garip olmasıyla birlikte hiç kimsenin farketmemiş olması daha da garip. Ellis Grey boşanırken soyadını değiştirmemiş mi acaba? dizide herkes Grey maşallah. tabi ünlü bir doktor olduğu için değiştirmemiş olabilir ama böyle bir açıklama olmadı 4. sezona kadar. belki oluyordur, izleyip göreceğim bakalım...
9. sezonu devam etmekte olan dizidir, düşündürür ve duygulandırır beni, mükemmel karakter yoktur ve mükemmel aşkta ve mükemmel hayatlarda..gelişim ve değişim hakimdir herşeye, karakterler yaşar ve öğrenir ayrıca bizler ve yabancılar arasındaki farkı gözlemlemek için de faydalıdır, en önemlisi hayır demenin dürüstlük olduğunu öğrendim sayesinde.
8 sezondur kendini hiç bozmayan dizidir. Onca değişikliğe, yeniliğe rağmen hala kendini izletiyor. Sezon finalleri de çoğu hit dizinin finallerinden iyidir.
--spoiler--
I've been lying in this bed for close to a year, and I've had a lot of time to look back on my life and the things that I remembered best. Those are the things I wasn't supposed to do and I did them anyway. The thing is, life is too short to be following these rules
--spoiler--