bugün

evden çok uzakta bir okulda okuyorsanız ve kyk yurdunun koridorlarında dolaşırken internet kafede bu şarkı kulağınıza geliyorsa anlamını bilmediğiniz halde size koyar bu şarkı. niye mi? ne bileyim, koyuyor işte.

"you have been the one
for me"
sevgiliden yeni ayrılındığında dinlenmemesi gereken şarkıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=bs5ZI6Z3bPM

böyle de bir şeydir aslında...
çok yoğun sözleri olduğundan; insanın içini parçalayan bir james blunt şarkısıdır.
eski anıların akla gelmeyeceği ortamlarda dinlenmesi tavsiye olunan şarkıdır. tabi dinleyince insanı dağıtır orası ayrı.
uzun yolculukta araba kullanırken yanınızda kimse yok ise sakin kafayla son ses dinlenesi şarkıdır. arabayı şarampole yuvarlamanıza sebep olabilir, dikkat etmek lazım.
ne söz yazmış arkadaş yok ne aşkmış yaşamayan yazamaz şerefsize bak diye her dinlediğimde bu tür şeyler düşündüğüm şarkıdır.
Uzun süren bir ilişkinin bitmesinin ardından kesinlikle dinlenmesi tavsiye edilmeyen bir James Blunt şarkısıdır ki sanatçının eşsiz sesinden o ruh haliyle dinlediğiniz takdirde belkide sonucunun pek de hayırlı bir yere varmayacağı sanırım aşikardır. Eğer ki böyle bir hadiseye niyetlendiniz sözlerinin anlamını bilmeden şarkıyı dinleyip içlenmek yerine bu adam bu şarkıda ne söylemiş deyip açıp bakmak da fevkaledenin fevkinde olacaktır.
beni bu saatlerde gözyaşlarına boğmuş parçadır.
Şuan dinlemekteyim, bütün övgüleri hakeden bir şarkı gerçekten.

Şu 2 yeri beni bitirir:

`goodbye my lover.
goodbye my friend.
you have been the one.
you have been the one for me.`

`i'm so hollow, baby, i'm so hollow.
i'm so, i'm so, i'm so hollow. `
hayatımın en kötü haberini aldığımda fonda çalan şarkıdır. bu nedenle aşk dışında şeyler çağrıştırmaktadır, yine de fazlasıyla güzeldir.
Ayrılık tazeyse adamın canına okuyan şarkıdır.
dinlemekten kaçındığım şarkıdır.
insanı uzay boşluğunda yolculuk ediyormuş gibi yaptıran şarkıdır. süperdir süper.
bir 1973 etmez.
sekizinci dinleyişime kadar kendimi tuttuğum ama sonrasında saldığım ve hıçkırarak hatta anırarak ağladığım şarkı. dut ağacının altında yatan hayali çocukların babası ben olacaktım diye düşünürüm ne zaman dinlesem.
yıllar sonra dinleyince kulağa çok güzel gelen şarkıdır.
lütfen entry gününe ve saatine bakınız...

an itibariyle dünyamı, gelmişimi, geçmişimi, geleceğimi siken şarkıdır parçadır falan.
gazı 2 gün sonra geçen parçadır. sakin olunuz.
Kalp acıtır.
inanılmaz derecede güzel olan şarkı. az kalsın ağlayacaktım bu şarkının etkisinde. şarkıyı biliyordum, daha önce dinlemiştim bir kaç kez. ama dün dinlediğimde acayip etkisi altına girdim...
giden sevgilinin ardından dinlenebilecek sözleri güzel bir şarkıdır.
tr. iyi baydın sevgilim
ölüm sonludur : sonu olan şeylerin acısına katlanılır.
ayrılık sonsuzdur : sonsuzluğun verdiği acı tarif edilemez.

elveda demek çok kolay gibi görünmesine rağmen, sonsuzluğun verdiği acıyı taa yüreğin derinlerine yerleştiren şarkı.

http://www.youtube.com/watch?v=z8yYWvqyJJs
(bkz: gay song)