bugün

Hiç oynamadım Red dead redemption kadar iyidir herhalde.
ilk oyununu, kardeşimin Sonny marka psp sinde oynamıştım çok güzeldi. Bende ayrı bir yer edinmiş güzel bir oyun serisi tavsiye ederim.
Bugün pc ortamına steam ve epic games platformlarında gelmiş efsane tanımına sonuna kadar uyan aksiyon macera oyunudur. 329₺ fiyatı 4 sene önce çıkmış bir oyuna göre çok fazla olmakla birlikte 2021'de çıkan birçok saçma oyunun 500-1000₺ bandında olduğunu düşününce normal karşılanabilir. Türkiye şartlarında alım gücü olarak çok pahalı, döviz kurunun bu halde olduğu bir ülkede oldukça düşüktür.
Bugün itibariyle steam ve epic games platformları üzerinden pcde oynanabilir hale gelen oyun. Tabi fiyatı şu an 329 tl. Mecbur malum ortamlara düşmesini ya da indirime girmesini bekleyeceğiz.

Edit: oyun steamde yüklenebilir hale geldikten iki saat sonra malum ortama düştü.
God Of War Sony için sıradan bir oyun serisi değildir. Bu seri Sony için bir gövde gösterisidir.
Ps2'ye çıkan ilk iki oyunu ile konsolun grafiklerini en mükemmel şekilde kullanmıştır. Hemen peşi sıra gelen Chains of Olympus ve Ghost of sparta ile Psp konsolunun sınırlarını zorlamış. Ps3'e çıkardığı 3. ve Ascension oyunları ile seriyi güzel bir şekilde devam ettirmiştir.(Ascension'ı pek sevmem pek Kratos'un hikayesiyle uyuşmuyor kafamda) son olarak Ps4'e çıkardığı GoW 2018 oyunu ile yine konsolun tüm imkanlarını kullanmıştır.
Gow altın yumurtlayan tavuktur. Sony de bu tavuğu kesmeyecek kadar akıllıdır.
Baştan Sona Türkçe Altyazılı seri
https://www.youtube.com/w...rM5aftUgLDoiuvzsk3dXTz5pl
bende god of war oyununun ghost of sparta kısmı vardı psp versiyonuydu çok güzel oyundu yaw hala güzel ama...
PC duyurusu gelmiştir
https://www.youtube.com/watch?v=HqQMh_tij0c
14 Ocak'ta PCye geleceği duyuruldu. Bi 20 milyon daha satar artık, Sony işi biliyor.
Daha önceki oyunları story şeklinde belli bir senaryo şeklinde iken bu oyunu biraz da açık dünya oyunlarının popülaritesinden de etkilenerek açık dünya şeklinde yapmışlar. Harita yavaş yavaş açılıyor ve siz istediğiniz göreve gidiyorsunuz. Ana oyun biterse haritanın çeşitli yerlerinde yan görevler var.

Böyle de güzel tabi.
Tırt oyun. Çöp!
tekrar bitirdim!

https://www.youtube.com/watch?v=athomSAwRNk Sevenleri için bu güzel trailer song u bırakıyorum nostaji olsun.
Kücük çocuka bayılıyom fıtı fıtı ok fırlatıyo.
(bkz: boy)

edit: bunu böyle magnum reklamı seslendirir gibi ama 7-8 tık daha derin bir tonda okumanız gerek.
Harika bir oyun.
gelmiş geçmiş en zor boss a sahip oyun.

bu amk ares saldırıyı bloklarken nasıl saldırıyı yapabiliyor aynı anda.
playstation 2 de halen gideri olan bir oyun combat mekanikleri taş gibi.
Helios'un kafasını koparıp fener niyetine kullandığınız ve hatta medusa ile dövüştüğünüz, afrodit'i siktiğiniz eğlenceli bir oyun.
Daha neler neler.
Müzikleri de güzeldir.
https://youtu.be/WGSX7DlDLBg
2018 yapımı, iyi ki ps4 almışım dedirten tek oyun aq. taş gibi, hatta balta gibi.
ilk oyununun remastered versiyonun çıkmasını aşırı derece de istiyorum ya. Keşke PS5'e falan remastered şekilde getirseler. Ares'i oyun içi mükemmel grafiklerle görmeyi aşırı istiyorum ya. Şu oyunun verdiği hissiyatı veren 2-3 oyun var, aynı şekil 2. oyun da remastered gelse tadından yenmezdi.
dün bitirdiğim oyundur. senaryo açısından the witcher 3 ile beraber başı çekmekte. oynanış açısından -özellikle kilitlenme ve kamera açısı- daha oynanabilir olabilirdi.
özetle; play it, boy!
Eski erkek arkadaşımın ayılan bayıla oynadığı oyun.
86.1 milyon satmış oyun.
Zaten oyunun en güzel yeri başlangıcı o yabancıyla karşılaşmamız falan, kalanı kötü. Oynaması çok zevkliydi ama kurgu ve hikaye zayıftı. God of War 1, 2, 3, Ghost of Sparta'nın yanında çok kötü diyebilirim. Özellikle 1 ve 2'nin üstüne çıkamazlar asla.
malum oyun fiyatları kur sebebiyle inanılmaz seviyelere geldi. ancak 2018 yılında oynayacağınız bir iki PS4 oyunu olacaksa bunlardan biri mutlaka god of war olmalı. henüz bitirmedim ancak uzun süredir bu kadar hayran bırakan bir oyun başlangıcı görmemiştim. grafikler, oynanış, hikaye anlatımı, hepsi ders niteliğinde. su an indirimle 200tl civarına satılıyor, iyi bir fiyat(maalesef bu fiyatlara artık iyi fiyat demek zorunda kalıyoruz) ancak belki black friday indirimlerinde bir tık daha fazla düşebilir.
ps aldıktan sonra oynayacağım ilk oyun serisidir.