bugün

rockfmin iblislerce ele geçirilmesi sonucu artık radyodinlemekicinbir.sitede yayın hayatına devam eden güzel program. yine salı akşamları 20:00 - 22:00 arası. şu an yayında mesela. http://radyodinlemekicinbir.site/player/

(bkz: gitarcıların buluştuğu yegane program)
keşfettiğimde böyle bir program olur da nasıl haberim olmaz şeklinde hayıflandığım; zamanla alışkanlık halini alan, salı akşamlarının nadide müzik olayı.

kendisi de bir adet gitarist olan müstesna kişilik okan meriç abimizin güzel sesi ve arada konuk olarak katılan kankası 'hakkı abi' ve farklı konuklarla keyifli sohbetler ve özenle seçilmiş şarkı listeleri ile kulaklarınızı bayram ettirme garantisi var.

blues, klasik rock, hard rock,heavy-thrash-speed metal, shred vb. geniş bir skalada oluşturduğu şarkı listeleriyle ufkunuzu açıp bilmediğiniz eski/yeni gitarist veyahut gruplar keşfedebilirsiniz 2 saat yayın içerisinde.

velhasıl-kelam gitar müziğiyle uzak ya da yakın bir ilişki içerisinde olan insan evlatlarının bu programa kulak kabartmasında fayda var. bilenler bilir zaten hatırı sayılır kalitede dinleyici kitlesi takip etmekte.

https://www.facebook.com/...rogram?ref=ts&fref=ts
genellikle onları görünce ateist felanmı bunlar gibisinden şeyler geliyo.
siyah deri ceket, uzun zımbalı çizmeler
beyaz kurukafalı t-shirt, siyah gözkalemleri makyajlar vs.
sonra gitar kırmaları felan (elektrocularda oluyor)
Okan meriç'in programında bu akşam konuk cem sarıoğlu harika şarkılar çalıyorlar.
facebook grup sayfası budur.
http://www.facebook.com/gitaristprogram
(bkz: kadın klasik gitaristler)
rock fm'de okan meriç abimizin, değişmediyse salı akşamları 2o.oo da icra ettiği güzel program.
benim için 2 tane vardır;

(bkz: marty friedman)

(bkz: jason becker) *
gitar çalan kimse. eğer gitar çalan erkek ise, kızları çabuk etkileyeceği söylenir. söylentidir. yeeook öyle bir şey.
entel dantel olurlar, tellerine düşürdükleri kızları bir an önce yatağa atma çabasındadırlar.
okan meriç'in Rock fm 94,5 de sunduğu nefis program.
gayet güzel çalıyorsa gitarı , türkiyede gençler arası yarışmada da üstüne üstlük birinci oluyor ve yine de " ben çalmıyorum ki sadece deniyorum çalışıyorum çalmaya diyorsa " tadından yenmez ya bu.
türkiyedeki standardı 2 akor basmaktır. bunları öğrenen birde caddelerde rüzgarı çalan asar gitar kılıfını sırtına sokaklarda gitaristim diye dolanır.
(bkz: tuncer tunceli)
(bkz: can şengün)
(#8049735) nolu entry'e istinaden entry sahibi bu entry'i girdikten sonra bana özelden attığı mesajda şu cümleye yer vermiş "10 senedir yeniyosunuz aferim 6 0 yendiniz tebrikler imreniyorum.ben fenere saygı duyuyorum" yorum sizin... kendisinden ricam başlığımı fotomaç sayfasına çevirmesin..! işine gücüne Allah kolaylıklar versin...
futbol kıyaslamalarında hangi takımın daha büyük olduğunu bire bir maçlar olarak gören taraftar , yazar.evet zaten galatasaray avrupa şampiyonu olunca fenerde avrupa şampiyonu olmuş sayıldı.
yazları sahilde, ateş karşısında kız toplamaya çalışan erkek grubudur.Görüldüğü anda yüzüne kum atıp kaçılmalıdır.
kendisi yazarlığın yanında part time olarak kahinlikte yapmaktadır.

kendisi zamanında ne demiş (#3640263) '' hemde ispanya gol kralı fenerbahçe de oynayacaklar. inanın bana çok güzel maçlar çıkaracak bu ikili. hepberaber izleyelim ve görelim.''

nostradamus maşallah.
felsefesi gitarizm olan kişi.
gitar calmaya baslayan az cok birseyler öğrenen kişinin anında msn adresini gitarist_...
seklinde degistirmesi.
genel olarak tanınan ve benim en sevdiklerimden birkaçıyla ilgili biraz bilgi..

slash (rock) gitar partisyonları süper, blues öğeleri içeriyor sert ama çok değişik ve kendine has.

eddie van halen (rock) tappingi bulan adam! çok değişik bir tarzı var ve konserleri çok güzel fevkalade bir gitarist.

paul gilbert (rock) tekniği, tuşesi kusursuz.. parçaları ve live konserleri çok güzel.

david gilmour (psychedelic rock) soloları besteleri, içindeki duygular çok farklı, fevkalade bir gitarist ve çok duygulu.

gary moore (blues-rock) kötü parçası neredeyse yok, gerek tonu gerekse doğaçlama yeteneği harika ve çok tecrübeli.

mark knopfler (blues ve rock diyebiliriz) her parçayı her çalışında farklı çalıyor ve hepsi ayrı bir parça değerinde picking tekniği çok alışılmışın dışında ve özellikle soloları kusursuz.

stevie ray vaughan (blues) cool tavırları ve parçaları çok güzel ayrıca little wing gibi coverları kusursuz.

eric clapton (blues) parçaları çok güzel, mark knopflerla beraber sayısız konseri var.. hayatı açısından çok talihsiz ama çok iyi bir gitarist ve çok duygulu parçaları var.

yngwie malmsteen (neo klasik) shred tekniğinin kemiği, şahsen saatlerce oturup dinleyeceğim biri olmasa da parçaları çok güzel.

guthrie govan (jazz) armoni bilgisi ve doğaçlama yeteneği harika

eric johnson (jazz) tonu harika, parçaları mükemmel, konserlerde çalarken stüdyo kaydı gibi çalıyor neredeyse hatasız pürüzsüz.. * * *
(#3640263) nolu enry sinde gerçek bir futbol eleştirmeni olduğunu göstermiş yazar, kendisi ercan saatçi nin veliahtıdır. *
kendisini uzun süreden beri dikkatle takip etmekteyim. sözlüğün futbol bilinci yüksek yazarlara ait olması için de çabalayanlardan biriyim. ancak kendisini her gördüğümde, entrylerini her okuduğumda aklıma fanatizmin ne kadar tehlikeli boyutlara ulaştığı geliyor ve derinden üzülüyorum.
yine de o bir taraftar, en başta bir insan. empatiye başvuruyorum, galatasaray' a ettiği tatsız lafları fenerbahçe' ye edersem üzülür. aklın yolu bir. centilmence, zevkine vararak futbol yazmalı sözlükte. diliyorum gitarist arkadaşımız da futbol bilinciyle yazmaya başlar. *
inanılmaz bir mizah duygusuna sahip olduğunu düşündüğüm, sağlam yazar. bu mizahi duyguların kaynağınıda iyi biliyor tabii. *

(bkz: #3763005)
birileri deyu; çok yüz almuş gitarist,
gitarist deyu; ey nihilist! sen mi alacaktun bu karma ile,
birileri deyu; şirin mu şirin bu gitarist,
gitarist deyu; dilinden bal damlar,
birileri deyu; terbiyesi noksan,
gitarist deyu; dineme söven müslüman ola...
birileri deyu; seni seveyrum gitarist
gitarist deyu; gümüş veren altun alır,
birileri deyu; yaşım 35 bana çocuk deyuu,
gitarist deyu; akıl,ilim irfan yaşından haber ver beden yaşı boş ve fanidir,
gitarist deyu; eşşek hoşaftan ne anlar,
birileri deyu; ben eşek değil eşşek oğlu eşşeğim.
vesselam...