bugün

sanki gelişim gösterdiler de islama takıldı kaldı .
bugün kurulan batı medeniyeti hrisityanlığın zaferi değildir bizzat yenilgisidir, ayrıca hristiyanlığa hiçbir şey de borçlu değildir.

hritisyanlığın güçlü olduğu zamanları haçlılardan, engizyonlardan öğrenebilirsiniz.

avrupada 1000 yıldır iki şey vardır derler, bir veba iki kilise.

oysa ki tek şey vardır o da vebadır.
gericilik hangi kıstasta kıyıma uğratılıyor.
Ben peygamberime bakarım**üstünlük takva ile olur *
ben bu durumda geride kalmaya razıyım.
dip Not:medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar(bir yerden taş mı geldi!?)
Biz bize gerici diyenlere deh demek için geriden geliriz. Nfk!
Geri kaldın, çünki müslüman değil laik sin, ateist ve kemalist sin, solcusun. Lakin dünyada birinci sırada beyaz kadın ticareti yapan ülkesin.

iki yıl öncesine kadar dünyanın birinci sırada olan " sahte ürünlerin üretilip, pazarlandığı yerdin.

AKP hükümetin den öncede kendi silah ve alt yapısını kurmaktan aciz, sürekli heykel dikip, tören düzenleyen bir ülkeydi.

Imf ye avuç açmış, Kemal derviş ı kırmızı halı ile karşılayıp bakan yapan müslümanlar değildi.

Hastenelerımızdekı dünya çapındaki organ nakilleri akp hükumeti zamanında yoğunlaşmıştır.

Yani ateistler, socular ve kemalist ler;

Bu ülkeye bir yatırım yapılmışsa adnan menderes, Turgut ozal ve Recep Tayyip Erdoğan zamanında olmuştur.

Ee birde sizden görelim ilerleme çabalarını? Kur ana, peygambere, ceddınıze sövmekten, internetten evrim teorilerini izlemekten başka. Yani ıcraatlerınızı görelim.
Ama unuttum. iftiralar, karamalar.
Geri kaldık çünkü dinlere, dillere, ırklara hala olması gerekenden fazla önem veren bireyleriz.
arkadaş gene döndü dolaştı iş suç ateistlere kaldı iyi mi?

lafa gelince bu ülkenin 99 u müslüman ama bütün suç ateistlerin. neden ?

kadın ticareti yapıyormuş.

gerici yobaz olmak gerçekten bu yaptığınız. yani tamam bir insan müslüman olabilir ama bir tane mi en azından seküler aklı başında çıkmaz.

öyle bir anlatıyorlar ki sanki müslümanlar uzaya çıkacaktı ateistler( ki bu ülkede hiçbir zaman söz sahibi olmamış insanlardır) onları engelledi.

kemalistlere takmış bunlar bide, tamam adamları bitirdiniz kaç yıldır baştasınız ne oldu islam dünyası zirve mi yaptı?

batının size asalak teröristler dışında bir bakış algısı yok ve sizin sadece savunmanız burada ateistlere laf demek.

gerçek islam bu değil, kemalistler camileri ahır yaptıyla bu işler yürümüyor bence.

ayrıca kemalistler olmasaydı şimdi herhangi bir şeriat ülkesinden bir farkınız olmazdı. haa ama beyaz kadın ticareti yaparak ayıp etmiş olabilirler orasını bilemem ben.
yahu arkadaş din sana neyi emrediyor sen nabiyorsun? osmanlı bunun en açık örneği. yükselişin sonrası zamanlardan bahsediyorum. en basit örneklerle din sana çalışmayi boş durmamayı ögütlüyor sen nabiyorsun? ben dünyanın hakimiyim kimseyi takmam edasıyla dolaşıyorsun. din sana adam kayırma diyor sen dini yerlerin başına bile adam kayırıyorsun. din sana ilimle uğraşan adam askerlik yapmasın diyor sen bunu kötüye kullanıp basıp parayı eğitimle alakası olmayan adamlar yetiştiriyorsun. say say bitmez. neler neler var. geri kalmamızın baş sebebi islam değil bizzat kendimiziz yani nefsimiz.
Hayatımda duyduğum en mesnetsiz argümanlardandır. Diğerleri için;

(bkz: tüm savaşların sebebi dindir)
(bkz: tüm bilim adamları ateisttir)

Bak şaka yapmıyorum bu başlık ve verdiğim bakınızların ilk ikisi, bu son bakınızla aynı seviyede;
(bkz: ayda ezan sesi duyan astronot)
Müslümanlar bu gerçeği kabûl etmedikleri ve adam gibi bir reform hareketine girişmedikleri sürece her geçen gün daha da geri kalacaklardır.

Dinsiz, gâvur denen adamlar bit kadar telefonlar, işlemciler, tek düğmeyle ortalığın anasını belleyecek silahlar, elektrik ve hidrojen gibi alternatif yakıtlarla çalışan araçlar, uzay üsleri, hibrit tohumlar üretirken müslümanlar ne yapıyorlar? Petrol sat, kâbe'ye tepeden bakan ultra lüks gökdelenler diktir.

Size bilmemekte ısrar ettiğiniz bir şey söyleyeyim mi? inşaat sektörü ile ne gelişme olur ne de üretim.
gerçekten islam mantığını uygulasaydık ileriydik.

geri kaldık, ne müslüman olabildik ne de tam kafir. hep aradayız doğu ve batı sentezinde karatersiz bir ülkeyiz.
müslüman kendine müslüman olsaydi bile simdi super guctuk, dayatma ve islami joker karti gibi kullanma aliskanligi yuzunden pragmatik ve bilimsel icraatleri ikinci plana atmanin sonucudur bu geri kalmak.
"geri kaldık çünkü müslümanız "diyene din değiştir diyeceksin bakalım rönesans'a girecekmi arkadaş...