bugün

hayatında belediye otobüsüne binmemiş ulu koltuklar kapmış kişilerin uydurduğu slogan.

zaten belediye otobüsüne binen kişiler gereksiz yere su harcamıyorlar merak etmeyin. hele halk otobüsüne binenler yılda 160 ton su tasarrufu yapıyordur. ayda 2 banyo yetiyor *

kokuyorlar efendim durduramiyoruz.
"gereksiz yere sıçma sifondan akan suyu kurtar" şeklinde devam edecek olan embesil sloganı.
ya bi s.. gidin dedirten slogan. gereksiz yere golf oynama 1000 ton suyu kurtar diye bağırsana.
bkz:( gereksiz yere hollanda dan lale alma göt lalesi olmaktan kurtar)
buharlaşmayı engelleyici taktikler uygulamak yerine (mantolama, yer altı kaynaklarının geri beslenmesi vs.) insanların duşundan el yıkamalarından kesiyorlar.

garip.

garip de garipseyen yok.
(bkz: cenabet gez 16 ton su kurtar)
(bkz: 31 i önlemek için zabıtaların devreye girmesi)
işin aslı:

+kardeşim cenabet değilsen duş muş alma, adamı hasta etme! ben de istifa mistifa etmem lan, bulmuşunuz benim gibi belediye başkanını...etmiyom lan işte etmiyom, hadi ettirsenize...eheeee...
rakıyı sek içerek de desteklenebilecek kampanya.
ömrünün sonuna kadar duş alma 1600 ton suyu kurtar. nasılsa öldükten sonra yıkanıyorsun.
gereksiz yere masturbasyon yapan abazan türk gençleri için pek de akıllıca olmayan kampanya.
(bkz: kicini yikama 10 ton suyu kurtar)
16 ton suyla birlikte, 16 bin biti de kurtaracak slogan. "hepimiz bitliyiz" diye başlık açılabilir yakında.
o kadar sikik bir söylem ki bu. insanlık binlerce yıldır evrenin amına koymuş, benden bu pisliği temizlememi istiyorlar. bizden bu pisliği temizlememizi istiyorlar. umrumda değil benim. hiçbir zaman gidemeyeceğim fransız sahillerine binlerce ton benzini dökmek istiyorum ben. hiçbir zaman tadamayacağım binlerce güzel meyvenin sonunu getirmek istiyorum. hiçbir zaman yakından göremeyeceğim nesli tükenmek üzere olan hayvanların beyinlerini dağıtma istiyorum.

insanlık binlerce yıldır içine sıçmış olduğu evreni temizlememi istiyor benden. ben daha da batırmak için buradayım. üzgünüm insanlık. geç kaldınız. insan olduğum dönemlerde isteseydiniz bunları benden, belki gerçekleştirmek için çabalayabilirdim.

geç kaldınız!
'az 31 çekin 16 ton suyu kurtarın' şeklinde değiştirilebilitesi olan slogan.