bugün

Öğretmen orada çalışmakta ise işler değişir alınan tüm kötü notların acısı bir gecede çıkartılır *
öğretmen bayan ise sıçıldığının resmi olan durumdur.
ısrarla hocayı utandırma amaçlı üstüne gidilip '' ne iş hoca,kaçak et mi kesmeye geldin'' şeklinde seviyesiz hitablara gark edilmelidir.
x:hocam merhaba??
hoca:seminere geldim,hayat bilgisi
x:hocam gozler pek gormuyudur artık sizin, gozluk takmayı unutmayın!
+ aa hocam.
- demek okuldan kaçıp buralara geliyorsunuz. takip ettim sizi.
+ yemezler hocam.
ilkokul ogretmeninin eski ogrencisinin eline verdigi muthis bir kozdur. eger ogretmen ogrenciye eziyet çektirdiyse vay haline bu ogrenci cep telefonuyla sanatsal fotograflarda ceker simdi.
(bkz: mektep)

öfff...
erkek hoca eğlenmeye değilde çalışmaya geldiyse daha bir vahim olan durum.
babaya rastlamaktan daha kötü olmayan durumdur.
(bkz: genelevde babaya rastlamak)
öğretmeniniz erkek, siz de erkekseniz: bir nevi suç ortaklığı oluşturur, aynı odaya peşpeşe girmezsiniz.*
öğretmeniniz erkek, siz kadınsanız: çocukluğunuzun platonik aşkını erotik aşka çevirirsiniz.*

öğretmeniniz kadın, siz erkekseniz: küçükken öğretmeninize sövdüyseniz, sözünüzü tutma fırsatıdır, sadist takılırsınız.*
öğretmeniniz kadın, siz de kadınsanız: öğretmeninizle meslektaş olmuşsunuz demektir, iş dayanışması yaşarsınız.*
eğer öğretmen orada çalışıyorsa daha sakat durumdur.
(bkz: liseli fantezileri)
hocam 10 lira verseniz şu sarışını sikicem hocam lütfeeeeen
(bkz: hocam 10 puan daha verseniz beş geliyor)
-hocam hayırdır burda da mı yoklama alıyorsunuz.
-aaa 207 ahmet.
-hocam siz numarayı hatırladınız da ne numaralar dönüyor burada.
-kredi ye girdim para için ahmet.
-hocam bu parayı sike sike ödeyeceksiniz derken bunu kastetmemişlerdir.
nereden almislar bu egitimi diye sormak gerekir. biri ögreten digeri ögrenen, secim onlara ait ama hastalikli olabilirler. kacin.
yeni nesil sizlerin eseri olacak sözünü yanlış anlamış , nesil çalışmaları için yanlış yerde bulunan örtmendir.
Bu zamanda öğretmen maaşıyla geçinilemeyeceginin kanatidir.
- hocam burada ne işiniz var?
+ süleyman, yavrum! ayy... şey, ben öğrencilerime sosyal bilgiler dersinde konuyu daha iyi...
- hocam tamam yeter, kaç liraya?
+ ne kaç liraya yavrum?
- yavrum değil efendim, hükümdarım diyeceksin!
+ çocuğum..
- heyt, efendim diyeceksin!
+ sen fazla muhteşem yüzyıl izliyosun sanırım... hükümdarım falan? birde süleyman yerine sülüman falan diyeyim de, fantezin tamamlansın ha!
-tamam bu aklıma gelmemişti... sen zamanında sınavları bize soktun, şimdi sıra bende! niyahhahhah*! neyse eski öğrencine bir indirim yaparsın artık!
+ yok olmaz. herkese neyse sana da o...
- tamam geç içeri seni o.....
Alınan notlarla ters orantılı olarak halledilecek iştir.
genelevde annenin çalışması gibi bir şeydir. görülen değil, gören kişi kaçacak yer arar.
çalışan olarak rastlamak gayet ilginç ve duygusal olacaktır...