bugün

aslı aylık geliri 4500 liradan fazla olan türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından gelir vergisi alınmasını öngeren yeni kanun hazırlığıdır.
benim gibi gelirine iyi bir ortak arayan kimselerin sevinç çığlıkları atarak devlet i şahanenin ortak olacağının müjdesidir. öyle az buz ortaklıkta değil, %35 le ortak oluyor. yakında devlet hepimizi halka arzda eder, toptan kurtuluruz.
saygılarımla,*
önce kendi maaşlarını düzenlesinler dedirtir. ne yüzde 35' i amk.
"şu kadardan fazla kazanma, sıradan ol" demenin en güzel yolu.
kaynak ne bilmiyorum ancak %35 nedir amına koyayım. sikimi alsınlar.

not: yok booolum, nerde bende 4500 lira gelir.
şerefsize ve yavşakça bir yaptırımdır.

lakin onlara da böylesi yakışır.
tepki olarak kdv ötv ve bilinen diğer vergileri asla ödemiyoruz arkadaşlar. *
Arkadaşlar bu zaten yürürlükte olan bir kanundu! ama yasadaki boşluktan ötürü maaşlardan değil de, emlak satışı, faiz geliri ve kar payları gibi maaş dışı gelirlerden stopaj olarak kesiliyordu. Şimdi bunu maaşlara da yansıtmışlar!

ne acıdır ki zaten 4500 tl maaş alan birinin işverene maaliyeti 6000 tl nin üzerinde yani zaten işverenden %35 alıyorsun. daha ne bir de çalışandan kesiyorsun. bu kadar mı açsın. sigara, alkol, benzin, araç ve telekomunikasyon daki dolaylı vergiler * zaten dünyanın hiçbiryerinde yok hane halkı başına ortalama yıllık 140 bin lira olduğunu biliyor muydunuz? bunları sorun bunları öğrenin takım tutar gibi parti tutmayın. Tutuyorsanızda onlardan birşeyler talep edin, edilgen olmayalım artık.

hükümet vatandaşını sömürülecek bir inek gibi görmek zorunda mı? koyun musunuz siz? bu başlığı bile dolduramıyorsunuz... benim de o kadar gelirim yok ama dolaylı olarak bunlar bizden çıkacak. uyanın da bundan sonraki seçimlerde oy vereceğiniz insanlardan ciddi bir vergi politikası bekleyiniz veya talep ediniz.
Rosova reyizin açıklama yapmasını istiyoruz.

imfye borç da bitti bu neyin vergisidir?