bugün

bilgisayarın fan sesinden dolayı tam olarak yaşayamadığım durum.
okan bayülgen in o cırlak sesi ve dışardaki cırcır böceklerinin düeti sonucu yaşayamadığım durum.
bir kadeh içki ve sigara ile eşlik edilecek yalnızlığın sesidir.
hayat durmuştur efem.bir an önce sabah olunması istenir.yada sevgili kollarında uyumak...
gece korkunç sessizliklere gebedir; bu yüzden gecenin sessiz çığlıkları ürkütücüdür.
kimi zaman hüznü usulca saklayan, kimi zaman ise mutluluğu sığmayan taşan, ışığı yıldızlara yansıyan ve ay' ı parlatandır.
"âheste çek kürekleri, mehtâb uyanmasın,
bir âlemi hayâle dalan âb uyanmasın."
Kimilerine göre huzur, kimilerine göre korku ifade eder.
odanin diger ucundaki kol saatinden gelen tik taklari duyuran sessizliktir.
yaz aylarında en sevdigimdir.
bireyin kafasında çok gürültü yaratan bir sessizliktir aslında bu zira en basitinden gün içinde "aman bana ne ya" dediğin konuyu bile düşünürken yakalayabiliyor insan kendini.
eğer ölümde bunun kadar huzurluysa bekletmesin. muhteşem kafa dinleme aparatı.
her zaman tek hayalim olmuştur gece sessizliği. umuyorum ki bir gün en sessiz yerde en sessiz gecenin tam ortasında sessizce öleceğim.
Huzur verendir. Evde çıt yok, pencere açık dışarıdan ses gelmiyo çok güzel be. Tüm derdim sıkıntım gitti resmen.
Düşüncelerle başbaşa kalma zamanıdır.
kalabalık ve gürültünün evlerde uykunun misafiri olduğunu ifade eden, iç rahatlatan sessizlik.
Büyük şehirlerde Gündüzleri kalabalık ve gürültülü olan bir caddeye gecenin sessizliğinde bakmak insanı uzun uzun düşündürüyor.
Tasavvuf ve aşk...
Bu gece çok sessiz, keyifsiz, daraltıcı. Neden diye sorarsanız cevabını bilmiyorum ama çok yoğun bir his.
şehirde, balkonda otururken; kombilerin hırıltısının bol bol, bazı absürt horozların ara sıra, geçen bir arabanın falan da nadiren bozduğu sessizlik. bozmayın işte kafamızı dinleyelim.

bir diğer tanım;

Bittiği sıralar şiir yazdıran sessizliktir.

Örnek;

kuşlar ötmeye başladı,
bu gece de yüz tuttu bitmeye.
ruhum çok önceden başladı,
bedenimi terk etmeye.
An itibariyle oluşan sessizliktir.
Şu an maneviyata en yakın olduğumuz saatler içerisindeyiz. Astral Seyahat için en uygun zaman.
insanın Kendisiyle baş başa kaldığı anlar.
Ama aslında yalnız değiliz...
Kendimle baş başa kaldığım gecelerde sadece cırcır böceklerinin sesini duyduğum sonsuza kadar süreceğini sandığım sessizlik. Bazen huzurlu hissettirir bazen ise huzursuz hissettirir nihayetinde sessizce benim gecemdir.
birden düştün aklıma, nedensiz. gecenin sessizliğini dağıttı aklımda kalan şen kahkahan. yüzüme bir gülümseme yerleşti, belirsiz. burnumda masmavi iyot kokusu. gölgelerin gücüne gider mi bilmem. sezen açtım kendim için, seversin sen.
sokakta cönk eden kedilerle bozulur.