bugün

https://tr.sputniknews.co...ece-o-yasatir-ve-oldurur/

https://m.sabah.com.tr/ma...tanbul-sozlesmesi-tepkisi

Sadece allah yaşatır ve öldürür diyerek olaya noktayı koymuştur.

Salın katilleri lan o zaman. Bak onlar meğerse suçsuzmuş.
Bir insan bu kadarmi sığ olur.

Editt :link eklendi.
Artık nasıl yalayacaklarını şaşırmışlar. Madem bütün gün hayır işlerindesin, fazla uzağa Gana’ya falan gitmeye gerek yok. ülkende çocuklarının gözü önünde öldürülen kadınlar için de bir hayır yapsaydın. Doğuda zorla evlendirilen, cinsel istismara uğrayan kız çocukları için de hayır yapsaydın.
kadın haklarını savunmak buna kaldıysa ülkeye kilit vurun amk.
O zaman Türk ceza kanunu da bırakalım bi kenara.

Tasarlayarak adam öldürme cezası falan çok gereksiz.
bu sozlesme neden afrikada sömürülen kadınları korumuyor?

neden savaşlarda göçmen durumuna düşüp botları batırılan çocuklarıyla beraber boğularak ölen, cesetleri kiyiya vuran kadınları savunmuyor?

neden bu batı ıslamın son kalesi olan turkiye'de kendi borusunu öttürmeye çalışıyor?

bizim 100 yildir kullandığımız yasa koyucu neden bu soruna bir çözüm bulmamış?

hali hazirda o kadar hukukçu varken neden illa da ithal olsun aşkımız?

bu soruları cevaplayan milli yurekler aranıyor. troller eksilesin geçsin
şaşırmış bunlar.
Doğru söylemiştir. kısas cezası uygulansa zaten kimse kimseyi kolay kolay öldüremez. böyle istanbul sözleşmesi gibi uyduruk şeylere ihtiyaç yoktur. her toplumun kültürü ihtiyacı farklıdır. bu istanbul sözleşmesini savunan cahillerin biri de bilmez ne olduğunu. kapı gibi islam hükümleri uygulansa adaletsizlik kalmaz.
Allah yapıyorsa niye cezaevleri ve mahkemeler var? Katiller savunma yapsın o zaman ben yapmadım allah öyle istedi ve emretti desin.. bırak mahkemeyi hukuku madem öyle cennet ve cehennem niye var o zaman?
Elinizi vicdanınıza koyup söyleyin; Sizce"Kısas" yaptırımı uygulansa, Kadına erkeğe veya çocuğa, Umarsızca yapılabilen bu şiddetin büyük bir çoğunluu, Kısa bir zaman zarfında son bullmaz mı?
Kadınn ve erkek için, Zina suç kapsamına alınsa, Aldatma olaylarına parelel, Gene suç oranı erimez mi?
Süresiz nafaka durumunda akliselim bir düzenleme yapılsa,
Kadınları sebepli sebepsiz boşanmaya sürekli teşfik eden bir unsur ortadan kalkıp,
Yuva yıkımına ve sinir harbinde en çok çocukların yara almalarına dur büyük ölçüde dur denilmez mi?
"Bizim gibi düşünmeyen ölsün gebersin ya, Ne dinleyecem söylediklerini" tavrını bırakmanın, Sizce de zamanı gelmedi mi?
gökhan demirkol abinin 6600 telefonlarda meşhur olan videosu * sonrası aklını yitirdi kadın.
----spoiler----
Nasıl yalayacaklarını şaşırdılar
----spoiler----

Bu kadının kimseyi yalayacak durumu yok, kimseden bir beklentisi de yok,
Eski hayatını bırakıp Kendisini hayır işlerine adamış bir kadın,
istanbul sözleşmesini savunmak özgürlük de bu kadının kendi fikrini söylemesi neden yalakalık oluyor?
Karşıt fikirlere gösterdiğiniz saygı kadar insansınız.

Deprem yönetmeliği depremden koruyor mu?
Yasalar hırsızlıktan, cinayetten, gasptan koruyor mu?
istanbul sözleşmesi de koruyamaz, yaşatamaz,
Ama sadece Allah yaşatır ve öldürür demek de eksik inançtan kaynaklanır, o zaman cinayet diye bir suç olmamalı, çünkü kimse bir başkasını öldüremez, sadece Allah öldürebilir, bu tabii olarak Türkçenin kullanımından kaynaklanabilecek yanlış anlatımlara da bir örnektir. Mesela asıl söylemek istediği ki aslolan da budur "ölüm ve yaşam Allah'ındır, onun emriyledir".

Not: gamze Özçelik'i hakaret etmeden de eleştirebiliyormuşuz değil mi?
https://www.haber3.com/ma...ah-yasatir-haberi-6006258
Ulan akp destekçilerinden daha koyun daha körü körüne iman etmissiniz bazı doğrularınıza..hiçbiriniz haberi açmamış bile kadın bu linclediginiz konuşma var ya işte onu ben demedim diyor birileri ya da fan sayfası yazmış bana isnad edilmiş diyor ahahaha gulduklerinizden daha acınası durumdasınız

T:olmayan yorumdur
''allah'a iman ettim, ona teslim oldum''

soru başka cevap başka...

eğer insan hayatında işe yarar tek bir kitap dahi okumazsa olacak olanlar işte bunlardır. nasıl bir cehennemde yaşıyoruz arkadaş?
nasıl bir algılama kusuru?
BAŞLIĞI AÇIP LiNKi KOYAN ARKADAŞ KOYDUĞU LiNKiN iÇERiĞiNi OKUMADI HERALDE. KADIN BEN ÖYLE BiR ŞEY DEMEDiM DiYOR. NiYE ÇARPTIRIYORSUNUZ OLM?