bugün

monk isimli dizi uyarlaması bir türk dizisi diye duydum .

Başrolünde Engin Günaydın'ın yer alacağı Galip Derviş dizisi 2013 şubat ayı gibi kanal d ekranlarında seyirci ile buluşacak.

Engin Günaydın'ın yanı sıra Ersin Korkut, Orhun Güner ve Algı Eke gibi sevilen isimlerin de rol alacağı haberde yer verilmiş.

Her bölümünde farklı oyuncularla farklı hikayelerin işleneceği dizinin ilk bölümünün konuğu ise Esra Sönmezer oldu. evet bu da haberde yzıyor.

haberi yayınlamak daha iyi olucak ;

http://haber.stargazete.c...iyle-geliyor/haber-718514
Heyecanla beklediğim dizidir. Monk çok severek izlediğim bir diziydi uyarlama deyip geçmeyin çok güzel bir dizi geliyor şimdiden söyleyeyim. Evet bildiğim bir şey var. Edit : Ayrıca, Engin günaydın bence çok doğru bir seçim. gözümde canlandırdığımda bu rolü ondan daha iyi oynayacak kimseyi düşünemiyorum. Keşke Algı Eke yerine şebnem bozoklu olsaymış, algı daha çok kızı gibi kalmış ama o kadar kusur kadı kızında da olur deyip sabırsızlıkla bekliyorum.
fragmanı kanal d'de dönmeye başlayan dizi. monk gibi kaliteli olmasını umuyorum.
uyarlama olduğunu öğrenince biraz üzüldüm. ama yine de engin günaydın başrolde olduğu için beklentimin yüksek olduğu dizidir.
monk izleyenler bilecektir ki engin günaydın'dan daha başarılı bir seçim olamazdı. tutmazsa yazık olur. üzülürüm hatta.

ayrıca uyarlama diye kötülenecekse monk da kötülenmelidir. o da sherlock holmes uyarlamasıdır. hatta house m.d bile sherlock holmes temelli bir dizidir.
Engin günaydın ın başrol oynadığı kanal d nin yeni dizisi. . Engin günaydın obsesif kompulsif bozukluğu olan eski bir komseri canlandırıyor. Altın küre ve Emmy ödüllü 'monk' dizisinin uyarlaması olacak imiş. Merak ettim doğrusu nasıl bir iş olduğunu.

Edit: ilk bölümde devamlılık ve kurgu hataları boldu. Işıkta da sorun vardı. ikinci bölümü henüz izleyemediğim için sorunların düzeldiğini göremedim, umarım düzelmiştir bu komik hatalar.
benim gibi okb rahatsızlığı olan birinin ana karakter olması nedeniyle gülerek izlemeyi planladığım dizi. bakalım insanlara nasıl görünüyormuşum *
"kanal d"de yayın yapacak olan dizi. baş rolünde Engin Günaydın var.
sanırım yapımcılar yabancı dizileri kendilerinden başkası izlemiyor sanıyor.
uyarlama dizi kavramı nedir ya bence direk çalıntı müziğine kadar.
monk'u da derviş diye çevirmişler. te allaam!!

monk çakması dizi olacak.
(bkz: kemal derviş)
iyi bir dizi olacağa benziyor. monk ve sherlock'un çakması diyebiliriz.
hiç bilgi sahibi olmadan sadece fragmanından monk uyarlaması olduğu anlaşılan dizi.

iyi benzetmişler ama galip. monk kadar orjinal olur mu... *
behzat ç ile alakası olmayan dizi. komedi ulan bu dizi engin günaydın oynuyor ki rol çok yakışmış. inşallah iyi bir şey çıkar.
polisiye - komedi* gibi bişey olacak dizi. fragmanlarından mütevellit ilgimi çekmiştir. bakıcaz artık.
bildiğin monk. çok benzemiş kıyafet falan.
uyarlama bir dizi. engin günaydın ne kadar doğru bir tercihse diğer oyuncu seçimleri o kadar kötüdür.
merakla beklediğim dizi.
umarım monk kadar keyifle izlenebilir. gerçekten de engin günaydın'dan daha iyi bir seçim olamazdı böylesine takıntılı bir karakter için.
(bkz: galip d)
görsel
uyarlama dizilerden hayır gelmeyeceğini tekrar kanıtlayacak kanal d dizisi. monk lan bu monk.
yeni bir kayp. dizi yapımcıları hamam dizisi yapmadan, cumhuriyet dönemi edebiyatını sömürmeden, eski türk filmlerini dizi haline getirmeden yada yabancı dizilerin çakmasını yapmaktan başka bir yetenekleri yok. madem bu mesleği yapamıyorsun siktir git başka bir iş yap.
insanda biraz haya olmalı diye düşünüyorum sözlük, yabancı dizilerin çakmasını yapan, eski türk filmlerini dizileştiren biraz adamsa utanmalı. tabiki adamsa....
azalarak değil bir anda bitin, tükenin anuna koyim.
monk gibi güzide bir dizinin böylesine basit, böylesine acemi bir çakması olması beni gerçek anlamıyla üzmüştür. sadece konu karakterler çalıntı olmayıp hemen hemen replik bile çalmışlar. cidden üzülüyorum böyle birebirleri yapılmış çakma diziler, kitaplar, filmler, müzikler görünce. abi hani medya dünyası ? yaratılıcık falan ? nerde kaldı onlar.

amerika'da tuttu burda da tutar diye getirdiler. çok yazık.
Monk dervis demek burdaki karakterin soyadi da dervis. Her seye ragmen engin gunaydinin bir yapimi tek basina izletebilme kabiliyetinden dolayi sans verilmesi gereken dizidir.