bugün

17 yıl önce turkiyedeki en büyük kupayi getiren takımım. .

allahim dün gibi hatırlıyorum daha 12 yaşındaydım ertesi gün sınıfın kara tahtasına en büyük galatasaray yazmıştım ve tahtanın başında asker gibi beklemistim kimse silmenin diye. .

tabi fenerli hoca yazıyı görüp fırça atana kadar yazı tahyada kaldi..
görsel
(bkz: mayıslar bizimdir)
Kurtlar kocayinca kopeklerin maskarasi olurmus misali. Edirnede oteye cikamayan, ciksada sikilip donenlerin agzina sakiz olmus futbol markasi. Her dususun bir kalkisi vardir rahat olun.
UEFA kupası sahibi bir Avrupa takımıyken 5. Olma mücadelesi veren Anadolu takımına dönmüştür.

Dursun Özbek varken siz nah şampiyon olursunuz. Hahaha.
Bir sevdadır Galatasaray
görsel
Türkiye'nin en boktan yönetilen kulübü. Hatta yöneltilmiyor, direkt sömürülüyor.

Bu saatten sonra kendisine eskisi gibi büyük takımlar arasında yer bulamayacak. Anca Başakşehir, Bursaspor, Trabzonspor sınıfında anılacak. At fava bekle.
görsel
fenerliler bize büyük takım olamayacaksınız demiş. doğru büyük değiliz, çok büyüğüz. 20 şampiyonluğumuz, 2 avrupa kupamız, 16 türkiye kupamız, 10 cumhurbaşkanlığımız var. avrupada kazandırdığımız puanlar ve atladığımız turlar,ülkeye yaşattığımız çeyrek finaller, yarı finaller var. sizin neyiniz var ? bak şimdi aklıma geldi. şikeniz ve sahanızda galatasaraya kupa vermeniz var.
"kimileri aldıkları kupalarla, kimileri de yendikleri takımlarla konuşur"

büyüklük ve ezeli rekabet; biz şaraçoğlunda kupayı kaldırdığımızda bitti!
son yıllarda çok şımarık, tahammülsüz, sabırsız bir taraftar kitlesinin kalabalıklaştığı kulüp. iyi günde onlardan iyi galatasaraylı yoktur, kötü günlerde ara ki bulasın. birlik beraberlik gerektiren şimdilerde de yerlerinde yeller esiyor bunların. 4 ay sonra takım lider olsa saklandıkları yerlerden çıkar en kral galatasaraylı olur koçlarım benim. hepinize yazıklar olsun. bu kulübü yalnız bırakmanız kabul edilemez.
Her kışın ardı bahardır biliyoruz. Bu da geçecek ve eski özlediğimiz Galatasarayı tekrar sahalarda göreceğiz. Galatasaraya bu zor zamanlarında destek vermek ve sahip çıkmak Taraftar olmanın gereğidir. iyi Gün dostu olmamak ve her durumda takımı desteklemek gerekir.
2016-2017 stsl de;

kalede;
muslera
cenk

defans
linnes
sabri (yolla gitsin'@ )
denayer
semih (yolla)
transfer (stoper)
transfer (stoper)
hakan balta
carole
alex

orta saha
yasin
poldi
selçuk
transfer (ön libero)
dmeali
sneijder
transfer (kanatlara)

forvet
transfer yerli
transfer yabancı
birde alt yapıdan....
boş bir takımdır. beşiktaş kalitesinin yanından bile geçemez. evet.
fenerbahçe'yi final maçında yenemezse 2 yıl avrupa'dan men cezası alacak takım. (ki yenemeyecekler)

4. yıldız ve 3 kupa aldıktan hemen sonra bir takım nasıl bu hale düşebilir? allah belanızı vermiş resmen, kusura bakmayın. bakarsanız da bakın aslında fark etmez.
2015-2016 sezonunu topladığı 51puan ile 6. Tamamlamış takimdir.

Attığı 69 golle, 76 golle en çok gol atan Beşiktaş tan sonra ligin en skorer ikinci takımı olmustur.

Yediği 49 golle, küme düşen sivasspor'dan 1 gol daha fazla yiyerek ilginç bir istatistige imza atmistir.

Yapacağınız kadro muhendisligini sikeyim. Menejerlere yedirdiginiz paralari da apayrı sikeyim. Tamam sakinim.
Türkiye kupasını kazanamaması halinde avrupaya gidemeyecek takımdır.
fenerden kupayı alın .
Puşt gibim, ibnem gibim bi'şeydir.
isterse 5 sene gitmesin ne fark eder. Sanki biz avrupa için seviyoruz takımı.

Ayrıca yıllarca salı ve çarşamba akşamları siz dizi izlerken biz şampiyonlar ligi maçları izliyorduk. Biraz da biz bakalım ne var ne yok televizyonlarda.
Bir sezon once 3 kupa alip, dorduncu yildizi takan takim, aradan 365 gun gecmeden ligi 6. sirada bitiriyorsa, saga sola salya akitmanin, suclu aramanin manasi yok. Suclunun kim oldugu gun gibi ortadadir.

Geldikten sonra su kulup icin neyi dogru yaptiniz siz? Takimi uc kulvarda sampiyon yapan hocayi, sirf oyuncusunu savundu diye gonderdiniz, ( iyi veya kotu futbolcu olmasi bu gercegi degistirmez ), sampiyonluk kutlamalarina, takimi o gune kadar ayakta tutan eski baskanlari davet etmediniz, burak gibi bir oyuncuyu, ersan gulumun 6 milyon ettigi piyasada, manejerlik komisyonunu bile galatasaraya odeterek 7 milyona sattiniz. Neden sattiniz? Uefa dediniz, borc dediniz harc dediniz, sonuc ne? uefadan ceza aldik. Ceza almayacaginizdan oylesine emindiniz ki, bu takimin stajyer hocalarla, stajyer yoneticilerle ilk 5 e bile giremeyecegini tahmin etmediniz.

Gidin kardes, cekip gidin. Hizmetin buyugu kucugu olmaz. Bu islerde gurur yapilmaz. Futbolcu transfer etmeyi bilmeyen guruhtan , bir haftaya hocanin adini ilan edecegiz deyip 2 ay sonra acele etmiyoruz diyen topluluktan, yonetim falan olmaz.Hele ki Galatasaray a hic olmaz. 70 kusur yasindaki adami televizyonlar onune atarak, cok uzulmussunuz numarasini yapmayi birakin.
Basarisizliginizi kabul edin ve birakip gidin. Abi kardes, tahta kurulmakla olmaz o isler. Borc yapti diye laf atmaktan bir dakika geri durmadiginiz Unal Aysal' in zamainda, bu takim real madride sov yapiyordu. Itibari yetiyordu. Izlenimi yetiyordu. Begenemediginiz Unal Aysaldan neyi iyi yaptiniz soylesenize?

SIMDI DAHA YUKSEK SESLE, YONETIM ISTIFA...
Vay anam vay neler dönmüş Serhat ya dedirten takım.
Resmen muhteşem yüzyıl kösem'e bağlamışlar kulübü. Herkes birbirinin kuyusunu kazıyor, herkes bi dolap peşinde. Ben de merak ettim.

Tahmin: dursun Özbek yönetimi gidecek ve yerine gelen kişiler Euro 2016'dan sonra Fatih Terim'i alacak.
Acilen mikroplardan arınması gereken takımım. istifa edin allah belanızı versin istifa.
bence 2008'den bu yana şampiyonlar ligi'nde maça çıkamamış takımın taraftarlarının eleştirmemesi gereken takım.
Seneye 3 4 transfer yapabilirse yine her zaman yaptığı gibi dirilip ligi supurecek olan takimdir,elinde abartildigi kadar kötü bir kadro yok.
Muslera-telles-tecrubeli kule stoper-chedjou-linnes-cigersiz bir on libero-selçuk-podolski-sneijder-sinan-elmander tarzı santrfor
Böyle bir kadro bu ligin tozunu attirabilir yeter ki stoper ve özellikle on libero belli bir seviyenin üstünde olsun.sinan ve podolski Pivot tarzı bi santrfor ile çok gol atacaktır.