bugün

bugünkü antalyaspor yenilgisinden sonra, taraftarların "adnan polat, bunların alayını sat!" tezahüratının gerçek çözüm olabileceğini bilemediğim takımım. adı koyulamayan bir sorun olduğu aşikar takımda, lakin bunu çözebilmiş değilim. belli ki rijkaard da çözememiş bunu, taraftar olarak rahat olabiliriz en azından.
birkaç hafta sonra konuşulmaya başlanacak isim için
(bkz: mircea lucescu)
stadını kendi yapamayıp, devletten yardım dilenen; devletin de sırf "fener ile ara açılmasın bari, rekabet sürsün" diyerek stadının yapımını üstlendiği takım.
fenerbahçe ile tek başına rekabet edemeyen takımdır. lakin biz onları böyle de seviyoruz.
(bkz: sadakat)
bazı akıllıların hala saçma sapan yollarla kendilerini kıyasladığı takım.evet bu sene 3.dür ve fenerbahçe ve bursaspor bu senenin en büyüğü olmak için yarışmaktadır.fenerbahçe 1. olabilir ve bu senenin en büyüğü olabilir.ama şunu unutmasın o akıllılar.fenerle arası açılmasın dediğiniz takım ali sami yen stadının ruhu ile uefayı kaldırmıştır.gidin şampiyonluğunuzu kutlayın dalga geçin galatasaraylılarla beşiktaşlılarla ama böyle mide bulandırıcı bi yoldan sataşmadan önce kendi stadınızdaki başarılara bir de bizim sami yen'deki başarılarımıza bakın.bu takım sami yen de dünya devi denen real madrid'i 0-2 den 3-2 yenmiştir.ve daha ismini uğraşıp da saymayacağım bir çok takımı sami yen'de dize getirmiştir.
geçen sezon adnan polat'ın seçilebilmesi için transfer yapan ama artık bu sezon şampiyon olmak istiyorsa kaliteli birer sol bek, sol açık, forvet, ön libero, ofansif orta saha ve sağ açık alması gereken takımım. yoksa şampiyonluk hayal olur. reykart varken zaten yeterince zor.

gönderilmesi gereken futbolcular için de şahsi görüşüm

transfer teklifi beklemeden

(bkz: gökhan zan)
(bkz: barış özbek)
(bkz: mustafa sarp)
(bkz: leo franco)
--
iyi teklif gelirse

(bkz: elano blumer)
(bkz: arda turan)
(bkz: servet çetin)
--
kiralıklarda

(bkz: joao alves)*
(bkz: giovani dos santos)*
(bkz: caner erkin)* *
17 mayıs 2000 günü, 50'den fazla dünya televizyonunda, yeni bin yılın ilk uefa kupası, -buraya dikkat- türkiye'den galatasaray'ın oldu denmesini sağlamış takım. türkiye, terörle, şeriatla, savaşla, tacizle, tecavüzle, uyuşturucu kaçakçılığıyla, silah ticaretiyle anılmadı o gün. başarıyla anıldı...

hangi takımlı olursan ol, soruyorum; bir önemi yok mudur? yoktur değil mi? salaksınız, o kadar... eksile şimdi...
bir fenerbahçeli olarak;
uefa kupasını aldığı gün arsenali tutacaktım hatta maç başladı ben arsenali tutuyordum ama yok kardeşim olmuyor ne yapsam tutamıyorum elin ingilizini.
lan başladım gs yi desteklemeye yemin ederim fener olsa bu kadar bağırır çağırırdım.
arsenalin ataklarında korkudan kalbim yerinden fırlayacak gibi oluyor mutfağa gidip geliyorum sonra kendi kendime diyorum ki "lan bırak yenilsin işte sana faydasımı var hem bütün fenerlileri kızdıracak bu ibneler" (o zaman içimden geçenleri yazıyorum dostlar kızmayın) sonra tekrar "kızdırsanlar lan yeterki zafer türkiye'nin olsun" diyorum.
ve dualarla penaltılara geçiliyor...
zafer gs nin değil zafer türkiye'nin zafer bizim oluyor.
teşekkürler galatasaray bize bu zaferi yaşattığın için.
umarım fenerbahçemizde şampiyonlar ligi kupasını getirir bir gün. (yok lan valla türkiye kupası umrumuzda değil).
ama bizim için her zaman en büyük fener.
küme düşse bile arması ve renkleri gönlümden asla düsmeyecek olan takımımdır. Amma velakin salla ayağını al maasını mantıgıyla oynayan futbolculardan bir an önce kurtulması gereken ya da futbolcuların memur zihniyetinden cıkıp renkleri için, armaları için mücadeleye başlaması gerekendir, ruhunuzla oynayın ki siz sahada oynarken bizler sinirden saç baş yolmayalım , "çok mücadele ettiler ama olmadı" diyelim en azından buna hakkımız olsun.
biz orta sahaya transfer lazım diye bir senedir bağırırken elindeki en iyi ön liberoyu beş milyon euro için satan takımım. kim, neden ve hangi mantıkla yapıyor bu transferleri anlamış değilim. geçen sezon meira'yı gönderdiler defanssız kaldık, bu sezon nonda'yı gönderdiler forvetsiz kaldık, gelecek sezon için mehmet topal gidiyor orta sahasız kalacağız. ya sabır..
turuncudan izler taşıyan bir sarı ve tok bir kırmızı...
baştan başa sevda, baştan başa asalet...
14 yıl şampiyonluğa hasret bırakır üzer, 17 mayıs 2000 de dünyanın en mutlu insanı yapar adamı...
ali sami beyin asaleti, nihat bedik'in cesareti, metin oktayın tevazusu, bülent korkmazın hırsıdır galatasaray...
bazen kederlere salsada, canınız sağolsun çocuklar diyebilmektir galatasaray...
delicesine sevilen bir sevgilidir galatasaray, hatta ne sevgilisi lan evlat gibidir, ana gibidir galatasaray...
2009-2010 sezonunun son maçlarında fenerbahçe'ye yenilip bursa ile beraber kalarak ezeli rakibi fenerbahçe'ye şampiyonluğu veren takımdır. bir de birbirlerini sevmezler! daha iyi kim kıyak yapardı bu fenere?
türkiye'de futbol federasyonu ile ortak olarak coca cola futbol akademisi gibi bir organizasyon yapılır. bu akademinin yönetimi tarafından lisansı galatasaray kulübünde olan 3 talihsiz 14 yaşındaki çocuk, yetenekleri sebebiyle kişisel gelişimleri için 2010 fifa dünya kupası turnuvasını izlemesi için götürülmek istenir. peki şanlı galatasaray ne cevap verir dersiniz?

''siz galatasaray'a sponsor değilsiniz, dolayısıyla gençlerimizi götüremezsiniz. gelin bize sponsor olun, biz de size izin verelim.''

14 yaşındalar. tüm masrafları coca cola tarafından karşılanmak suretiyle dünya kupasına götürülüp, 'kişisel gelişimleri' gözetilerek galatasaray için yıldız bir oyuncu olsun amacıyla herkesin hayali olan o turnuvayı izlemeye davet ediliyorlar. ''şanlı'' galatasaray diyor ki hayır, bize sponsor olun, para verin, illa bir şey verin.

yine de aziz yıldırım değil mi? nasıl yönetici, yazıklar olsun falan değil mi? yaşasın haldun, yaşasın polat, ne güzel de fenerbahçe'nin şampiyonluğuna şaibeli dediler, nasıl da geçen sene 5. olmuş takımı bu sene 3. yapma başarısı gösterdiler değil mi?

peki, tanım: an itibariyle insanlıktan nasibini almamış yöneticiler tarafından yönetilen kulüptür. kulübünün evlatlarını üç kuruşluk sponsorluk için çingene gibi dilenerek peşkeş çekmeye kalkan yöneticilerin yönettiği kulüptür.
fenerbahçeye yenilmekten kurtulamayan dandik takım.
ligin sondan ikinci haftasındaki antalyaspor maçında los galaktikos yalan oldu beyler geçmiş olsun pankartı açabilen taraftarlara sahip olan takım.
arda turan kaptan olduğu sürece hiç bi kupaya demir atamayacak takım.
2010 yılında kulüp bazında fenerbahçe karşısında 18-1 lik bir seri ile habire yenilen spor * kulübü benzeri.
masrafların artmış olması nedeniyle su topu şubesi ile yüzme şubesini herkese örnek olacak bir kararla birleştirmiş spor kulübü(!).

- olm düz yüzsene lan! tam 2 pas yapıyoruz aradan sik gibi geçiyosun mına koyim!

+ olm sus, dua et de kürek şubesiyle birleşmeyelim, boğazına küreği saplasınlar o zaman görürsün ebenin iphone'unu.
sene başında arda turan'ı ortalarında ise emre çolak'ı dünyanın en iyi oyuncularıymış gibi lanse edip sene sonunda karınlarında biriken gazla başbaşa kalan taraftarla sahip takım.

(bkz: arda turan vs lionel messi)
(bkz: emre çolak vs alex)
(bkz: emre çolak emre belözoğlu dan iyi bir futbolcudur)
bu senede hersene olduğu gibi ezeli rakibine her branşta boyun eğmiştir ve 18'e 1 gibi toplamda her branşta ezilmişlerdir. (bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
fenerbahçe'ye yenilmekten kurtulamayan dandik takım(ım).şimdi gelin fenerbahçeyle bu dandik takımı kıyaslayalım.
galatasaray:17 lig şampiyonluğu 13 türkiye kupası 1 uefa 1 super kupa cumhurbaşkanlığı kupası vs falan hiç saymiyim gerek yok.ayrıca şampiyon klüpler kupası yarı finali türkiye'de en çok şampiyonlar liginde bir üst tura çıkmış takım.şampiyonlar ligi çeyrek finalisti.el galacsico'yu 0 2 den 3 2 yenen takım manchester united'ı eleyen takım.
gelelim fener'e;
fenerbahçe:17 lig şampiyonluğu *3 veya 4 türkiye kupası.aklıma gelenler bunlar.başarıları: 1 kez şampiyonlar liginde üst tur oynayan takım.chealse gibi bir dünya devini 2 1 yendiler.manchester'ı çok uzun bir süre sonra old trafford'da 1 0 yendiler.
hatırladıklarım bunlar.
galatasaray dandik takım(mış).
o zaman fenerbahçe nedir?
birilerinin kuyruğuna bastık sanırım.eksiyi basmış.*
(bkz: #8046674)
bazı bünyelerin kırmızı çizgi programını izleyerek bokmatmaya gayret ettiği takım. Ama aynı programda anlatılan, bütün spor branşlarının öncsünün galatasaray olduğundan bahsetmemişler nedense.

adama derler ki, sen su sporunu fener burnunda ayaklarını suya sokmak zannederken bok attığın takım su sporlarında avrupa'da devlerle yarışıyordu be gözüm.

Ayrıca daha öncede belirtmiştim, bu klübün bugün bu duruma düşmesinin en büyük sebebi adnan sezgin ve eküleridir.
her spor alanında olduğu gibi futbolda da en yetenekli futbolcuları çıkaran takımdır. yandaş medyayı arkasına almış kıskanç bünyelerin beğenmediği arda turan kewell hariç türkiye'deki tüm futbolcuları top diye oynayabilecek kalitededir. diyelim ki değil, biz bu adamı yetiştirdik. hagi'ye top toplayıcılık yapmış bu çocuğu yetiştirmiş, tugay kerimoğlu gibi blackburn rovers'ın ayakta alkışladığı bir adamı yetiştirmiş, senin takımının en önemli oyuncusu emre belözoğlu'nu 18 yaşına basmadan şampiyonlar liginde oynatmıştır. 3-0 önde girdiğin türkiye ziraat kupası maçının ikinci ayağında göt korkusundan 28 yıldır alamadığın kupadan elenirim diye 3-0'lık avantajlı skora rağmen kadronda bir tane bile alt yapından oyuncu yokken galatasaray'da her zaman emre çolak'lar vardı. öyle para saçarak futbol takımı olmaz, galatasaray'a laf eden futbol cahili insanlar bilir mi casillas'ı, carragher'i.

türk futbolunun tüm başarılarının altında galatasaray imzası vardır.
her türk kulübü gibi istanbul belediyesi mantığıyla yönetilen kulüp. yani kazı çalışması hiç bitmez. asfalt kazılır kapatılır sonra yine açılır sonra yine yine yine. menu aptaldır çünkü hala scholes, giggs neville oynuyor. oysa onlar yaşlanmışıtır ıyyy yaşlı ıy onlar gözümüz görmesin atın atın kovun her sene 5 adam yolayın 5 adam alın. ama gel görki yüz yıllık galatasaray bi sikim olamamışken menu dünya markasıdır. bu türkiyedeki bütün kulüpler için geçerli. anelka gelir oynatmazsın adama götü dersin ortega gelir oynatamazsın o kötüdür klüp iyidir del boske gelir o adam deildir beşiktaş süperdir kezman adam değildir. onlar değil boktan olan biziz başta da galatasaray.

özür dilerim büyük kaptan bülent, hasan özür dilerim... hepinizden özür diliyorum.