bugün

maçın sonucunda şampiyon olunduğu için şaşırılması gerekmeyen durum ayrıca (bkz: koyduk mu)
beraberliğin şampiyonluğa götürdüğü maçlarda sevinmesidir şanlı galatasarayın. bazı malum takımlar gibi şampiyon olduğunu sanıp sevinmekten iyidir.
kadıköy klasiğidir.
normaldir.
evet, fener yenmiştir de galatasaray berabere kalmıştır sanki. beraberlikse, kendi evinde berabere kalan üzülsün.
ulan adam şampiyon oldu. son hafta şampiyonluğu garantilese ve burada yenilse bile sevinmek hakkı.
galatasaray için kadıköyde beraberlik galibiyet demek.
tıpkı mustafa pektemek gol demek gibi. *
şampiyon olmadığı halde şampiyonluk kutlayanlara garip gelen olay.
Federasyonun 5-10 maç daha ekleyeceği ümidi ile bu durumla dalga geçen taraftar söylemi.

Bizde sizi seviyoruz.
yazdığım bir şiiri paylaşmak isterim.

hani maç kadıköyde oldu ya,
kadıköy de fenerin ya,
maçı da alınca,
koyduk sandınız ayılar!

şaka şaka. asıl şiiri telefonuma yazdım arada okuyorum. neyse, şimdi iki tarafın da puanlarının sıfır olduğunu düşünelim. maç kadıköyde ve sonuç beraberlik. ne seviniyorsunuz lan? öyle döndünüz durdunuz yani, bir gol ataydınız bari de eziklenmeyeydiniz. şu an gerçekten galatasaray taraftarlarının, "kadıköyde yendik!!" diye triplere girmelerine bir anlam veremiyorum. hani gol hani? böyle maç mı alınırmış!

tabi yine de her zaman söylediğim gibi, tebrik etmek gerekiyor. lakin.. gol falan olsaydı en azından. ne bileyim.
berabere kalıp şampiyonluğu kutlamaktır, şampiyonluğu kutladığını sanıp beraberliği kutlamak gibi değildir.
(bkz: bursa dan gol haberi mi var)
(bkz: 2 2 mi)
yuh mına koyim dedirten olay. ulan şampiyon olduk!
başkalarının yalandan beraberliğine sevinen fenerliden evladır.
fenerlilerin beraberliğe zırıl zırıl ağlayıp kendi stadlarını yakmasıyla eş değer duygu yoğunluğudur. beraberlik birilerini ağlatıyorsa birilerini de sevindirir.
11 senedir kadıköyde feneri yenemeyen galatasaray diyen fenerliden iyidir, yok lan değildir aynı bokun laciverti.