bugün

microsoft' un gelişmiş uçak simulasyonu. joysticksiz hiç de zevkli değildir ve uçağı kontrol etmek zaten zordur, ama joystickle oynadığınızda gerçeğe yakın bir gerçeklik* sağlar.

(bkz: microsoft flight simulator 95)
(bkz: microsoft flight simulator 98)
(bkz: microsoft flight simulator 2000)
(bkz: microsoft flight simulator 2002)
(bkz: microsoft flight simulator 2004)
(bkz: microsoft flight simulator x)
google earthün yeni eklentisi. 4.2 versiyonunda bulunur.
istediğiniz bir bölgenden ctrl+a ya bastığınızda çalışan ek program. ilk başlarda hakimiyeti zor olsada kolayca öğrenilebilineceğiniz simulator. alıştıktan sonra eğer ekran kartınız iyi ve ekranınız genişse spin atarken mideniz bile bulanıyor.*

dünyanın herhangi bir yerinden uçarak başka bir yere gitmenizi sağlacaktır. ben ilk olarak okulumdan*
evime* gitmeyi denedim. ancak spin ata ata kendimi tekirdağ yöresinde buldum.*

edit: şimdi ankaradan istanbula kazasız belasız uçtum.

keyboard için:
http://earth.google.com/i...e/v4/flightsim/index.html
PMDG, PSS, LevelD uçakları ile anlam kazanmış.internette oynandığımda beni müthiş zevklere iten harika bir simulasyon programı. (Kesinlikle bir oyun değildir)
insanin butun dertlerini birkac saatligine de olsa alip goturen muthis ucak simulasyonu, ki fs 2004 gayet dandiktir, kaliteli birsey olsa ne olurdu kimbilir. ucsuz bucaksiz tarlalara, hedelere hodolere ragmen insani gaza getirir. cessna'nin hizli versiyonu olan ucakla -adini unuttum simdi- yapilan bir istanbul - canakkale, rostov - volgograd ucusu insani rahatlatir, sevindirir. hele ki 1950'lerde yapilmis ucagi havada tutmaya calisarak gerceklestiriyorsaniz bunu kocaman bir gulumseme yerlesir suratiniza. terapi niteligindedir. asiri agresif biri oldugumu dusunen babam zorla oynatirdi bunu.
Insani baska diyarlara alip goturen oyundur. Yani iki manada da soyluyorum. Beni dinginlestiriyor ve ayrica guzel ulkemin semalarinda tur attiriyor. Yakinda gercegini yapana kadar en iyisi bu. (bkz: Highly recommend)
Microsoft'un başarı yakalamış uçak simülasyon oyunudur. Bu sene ''Microsoft Simulator 2020'' ismi ile harika grafikler ve tasarım ile geri geleceği müjdesini vermiştir. Uçaklara ilgili duyan ve gerçeğe yakın uçuş deneyimi yaşamak isteyen oyuncular için oldukça keyifli bir haber olmuştur. Bekliyoruz.
bir zamanlar pc net dergisinin dağıttığı oyun. bozuk çıkmıştı halay kırıklığı yaşamıştım.