bugün

izlediğiniz filmin anlattığı duyguları yaşayamamak.

film kötüyse normaldir, ama her izlediğiniz filmde aynı durum söz konusuysa sıkıcı olabiliyor.

çocukken amerikan menşeli şimdi yüzüne dahi bakmayacağınız savaşlı filmleri (tv filmleri) izlerkenki o heyecan başka bir şeydi.
şimdi adamların milyon dolarlar harcadığı filmleri izlerken bile sıradanmış gibi geliyor.
nedeni belki beklentiler olabilir belki de artık anlatılan durumlarda çooookkkk benzer film izlemişsinizdir.
her iki türlü veya başka şekilde sadece bön bön ekrana bakmak insanı bunaltıyor.
özellikle beni bilen bilir, orta dünya manyağıyımdır. 13 ünde gittim sinemaya hobbit'i izlemeye. film öncesi bi merak bi merak sorma gitsin. film başlıyor izlemeye koyuluyorum, gıdım zevk yok, sığır gibi bakıyorum ekrana.
Haklı bir söylem. Mesela Forrest Gump , My Name is Khan izlerken hiç sıkılmadım bu tür konuda başka bir film izledim ama hissedemedim duygu ekrandan bana geçmedi arada bir dona kalıp aklımdan başka fikirler geçti uyukladım vs. ama bu tür şeylerde daha çok Oyuncu ve yapılan dublaj çok etkili oluyor yabancı sinemalarda ve bazen senaryo heycanlı başlayıp sıkıcı gidiyor ve dandik bir fikir zinciri ile devam ediyor.