bugün

dünya şampiyonu'dur dileğimiz geçen yıl finalde kaybettiği şampiyonlar ligi kupasını bu yıl ülkemize getirmesidir.. emeği geçen herkese tebriği ve teşekkürü borç biliriz...
dünyanın en iyisidir.
takım sporlarında türkiye'ye ilk dünya şampiyonluğu sevincini yaşatmış takım.
helal olsun.
o skovronska var ya...insan değil o...böyle bir güzel olabilir mi arkadaş. margareta kazuch'tan bile güzel bu hatun...
artık dünya şampiyonudur. bizleri çok mutlu etmişlerdir. teknik ekibe, kızlara, yöneticilere, malzemecilere hepsine çok teşekkür ederiz. ama en büyük alkışı sayın mehmet ali aydınlar hak ediyor. maddi imkanlarını sonuna kadar kullandı ve böyle süpersonik bir takım oluşturdu. tek bir kupa kaldı şimdi sıra onda.

gurur duyuyoruz sarı meleklerle. dış hatları yakarız sizin için helal olsun sizlere.
set vermeden dünya kulüplerarası şampiyonu oldu. (olduk)
inanılmaz bir takım oldular. ki geçen seneden belliydi her şey. muazzamlar gerçekten. diyecek hiçbir şey bulamıyorum. oyunculardan, yöneticilere kadar herkese helal olsun.

ama diyecek başka bir şeyim var.

o da bizim çekememezliğimiz. ulusça kendi başarılarımızla övünmeyi bilmeyişimiz. kıskançlığımızın sonsuzluğu. hasetliğimiz. spor denen şeyi hala ve hala anlamayışımız.

tartışmalara bakıyorum da, cidden çok çirkin-çok ilkel. içten tebrik eden var allah'tan, ama o kadar az ki.

tartışmalar şampiyonluğun gerçekçiliğinden başlayıp, paralimpik spordan devam edip, en nihayetinde takımda nerdeyse türk olmayışına kadar geliyor. spor ve milliyetçilik eksenimizin durduğu müthiş eksen bu işte.

zaten sikindirik transfer ve türkiye kupası maçları nedeni ile az ilgi görüyor bu güzel işler, en azından susun. o da bi erdem. (erdem demişken, eda o ne servisler öyle)

tebrik edemiyorsanız, sindiremiyorsanız; en azından kendi kulübünüzün başarılarına saygı duymuş olun da az biraz susun. takımın hepsi yabancı diyip, türk spor kulübünün dünya şampiyonluğunu kutlamamak-kutlayamamak da ayrı bi zeka örneği gerçi ya, neyse...

ben bir fenerbahçeli olarak, arsenal'e son penaltı atılırken koltuktan koltuğa atlıyordum. arkas voleybolda avrupa şampiyonu olurken keza öyle. evet ne yazık ki paralimpik tekerlekli sandalye basketbol takımının maçlarını izleyemedim galatasay'ın. malum ülkemizin spor aşkı sebebi ile.

ama sevinmek, mutlu olmak, tebrik etmek, takdir etmek, saygı duymak...
bunlar her koşulda hissedilebilecek-hissettrilebilecek duygular.
ki başarı daim olsun, başarı hepimizin olsun...
minibüs hattı!

(bkz: hasetinden çatlamak)
takım sporlarında kulüpler bazında dünya şampiyonu olarak türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş takımdır. bu çok önemli başarıyı ve gururu yaşatan herkesi tek tek tebrik ederiz. helal olsun.
sorsan kadroyu bile sayamayacak olan ama dünya şampiyonu diye sağda solda hava atan taraftara sahip takım.
bir galatasaraylı olarak canı gönülden tebrik ediyorum fenerbahçeyi ki voleybol futboldan sonra en sevdiğim ve bir dönem yaptığım spordur. ancak şunu belirtmezsem hakslızlık yapmış olurum ki türkiyenin takım sporları bazında dünya şampiyonu hatta kıtalararası kupasını alan ilk takım galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı yani engelsiz aslanlardır.tekrar tebrikler fenerbahçe.
bir galatasarayli olarak fenerbahce bayan voleybol takimina bize bu duyguyu tattirdiklarindan dolayi cani gönülden tesekkür ediyor ve yine bu takimi destekleyen herkesi tebrik ediyorum. ayrica fenerbahce camiasinin da basarilarini dilemek ayrica gurur verirken, diger takimlarimizin da ayni sekilde basari göstermelerini umut ediyorum. belki bu sekilde takimlar spor yatirimlarini sadece futbol üzerine degil, bir cok dalda yogunlastirabilirler.
--spoiler--
hafta sonu ankara’da oynanan ankaragücü-fenerbahçe acıbadem karşılaşması öncesinde ankaragüçlü taraftarlar hoş bir jest gerçekleştirdi.

ankara başkent voleybol salonu’nda oynanan mke ankaragücü-fenerbahçe acıbadem bayan voleybol takımları arasındaki maçta ankaragüçlü taraftarlar katar doha’da düzenlenen dünya kulüpler şampiyonası’nda birinci olarak türkiye’ye dönen fenerbahçe acıbadem takımı oyuncularına çiçek vererek tebrik etti.
--spoiler--
bu senenin müstakbel avrupa şampiyonudur. kazandığı dünya şampiyonluğundan sonra, bu başarının ne derece yankı uyandıracağı ise muallaktır. *
2010-2011 bayanlar voleybol şampiyonlar ligine evsahipliği yapacak takımımdır. böylece 4'lü finallere doğrudan katılarak diğer 3 takımı beklemeye başlamış olduk hayırlısı olsun.
isteyerek ya da bilmeyerek de olsa acıbadem grubuna büyük ayıpta bulunmuş takım.

http://aysbergselspor.blogspot.com/2011/01/hata-m-bilerek-mi.html

edit:imlasal olaylar
şampiyonlar ligi dörtlü finalinde dinamo moskova karşısında ya da süper kupa maçında ortaya koyduğu performansı sergilerse yarı final ve final maçları adına yakışan bir mücadelen çok bir takımın -fenerbahçe acıbadem- alıp götürdüğü maç olacaktır.
şu anda vakıfbank güneş sigorta karşısında avrupa şampiyonlar ligi finali için mücadele eden sarı melekler. ilk seti alan kızlarımız finale kalırsa avrupa şampiyonluğu için yarın bir diğer türk takımı olan rabıta bakü ile karşılaşacaktır.
maçlar istanbul burhan felek te oynanıyor. finalde italyan, rus, fransız takımları olunca medyanın ilgisi büyük olurdu. dörtlü finaldeki takımların üçü türk olunca teveccüh düşüyor ne yazık ki!
ne mutlu seni sevene yaşa fenerbahçe.
not: maç trt sporda naklen veriliyor. kralex de maçta.
gün itibariyle morali fena bozuk takımdır. olur öyle.
kimilerinin rüyasını, taraftarlarına gerçek haliyle sunan meleklerdir. canları sağ olsun.
şampiyonluğu beklerken 3.olmuş sarı meleklerimizdir. canları sağolsun onların bizdeki kredisi kolay kolay bitmez. ama kaybetmemizin sebebini de iyice irdemeleri gerekir. bu takım geçen seneki gibi bir bütün oluşturamadı hala. jan de brant, geçen sene takım havası oluşturmuştu ve tabi bir de gamova denen uzaylı vardı. ancak ze roberto takım bütünlüğü sağlayamadı bence. geçen sene çok kısıtlı kadroyla çok büyük başarılar elde ettik. tabi yeni kadroyla da dünya kupası gibi süper bir başarı elde ettik ancak avrupa kupası da gelmeliydi. yani beklenen buydu. yine de tebrikler.

final four'u türkiye'ye getirmeleri bile ayrı bir tebrik konusu ama bunu özge&gözde kardeşler anlamaz. maç esnasında hareket yaparlar, kazandıktan sonra da büyük büyük konuşurlar. hanımefendiliklerini bozmadan oynadıkları için yürekten tebrik ediyorum armanın gururu sarı meleklerimizi.
son 2 senede bir 2. lik bir 3. lük aldı bu takım. hangi spor dalında olursa olsun bu başarıdır. kolay ulaşılamayacak bu başarıyı bu takım kazanmıştır.
bugün oynanan play-off final serisi ilk maçında, ilk setteki sikko 2 hakem hatasının rakip üzerinde oluşturduğu moral bozukluğunu iyi değerlendirip ilk sette rakibini* adeta ezerek yenmişlerdir.*

kendilerini tebrik ediyoruz zira şu ligde 30-40 dakikaya varan set sürelerini ancak fenerbahçe maçlarında görebiliyoruz vakıfbank güneş sigorta türk telekom olarak. maçlar çekişmeli ve bir o kadar zevkli geçiyor ki tadından yenmez. voleybol sporunun gelişimine katkıları büyük bu bakımdan.

ilk maçın galibini bir kez daha tebrik ediyorum.
play-off 2. maçında rakibi vakıfbank güneş sigorta türk telekom'u 0-3 gibi net bir skorla yenerek seride 2-0 öne geçerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmışlardır. tebrik ediyoruz kendilerini güzel oyunlarından ötürü.

özellikle glinka'ya geçit vermemek adına üçlü blok denemelerinin hepsinde başarılı oldular. tebrikler.
çarşamba günü ya iyi oynayıp şampiyon olacaklar yada işi zora sokacaklar vesselam.
final serisinde 3-0 kazanarak 2010-2011 sezonu sampiyonu olmustur. 5'te 5 icin sadece 2 takimimiz kalmistir.
türkiye ligi şampiyonu olmuştur.

armanın gururu sarı melekler.
üst üste 3.cü türkiye ligi şampiyonluğunu kazanmıştır. 5 te 5 hedefimize 2 adım kaldı.
(bkz: türkiye nin en büyük spor kulübü)