bugün

normal bir insanın damacanayı kafaya dikmek eylemini gerçekleştirdikten sonra , ağzına alacağı 19 litre su ile gerçek anlamda icra edebileceği fiildir.

(bkz: bir amatör lama olarak fatma girik) * *
nokta atışı yapmaktır.

filmlerinde ciddi ciddi tükürür oyuncu arkadaşının yüzüne. rol icabı dayak yiyenleri anlarım ama, inandırıcı olsun diye gerçek tükürük yemek ne demektir?
nasıl bir oyunculuk aşkı gerektirir?
burdan oscar jurisini esefle kınıyorum efendim.

- haaayııır olmadı.
- bi daha çekiyoruz.
- tükür fatma.
belki haddini aşan bir tanımlama olacak ama kendi adıma; bir insandan nefret etme sebebi olacak haldir. *
çok pis bi durumdur. kronun teki sokakta hömkürerek tükürünce herkes kılkıl bakabilir.ama fatma girik yapınca magazinsel geyiğe vurulması da çifte standarttı.
vardır böyle kültler. fatma girik gibi tükürmek, ama öyle sadece tükürük değil iyice biriktirip gırtlak-burun, balgam-sümük karışık sallamak, ibrahim tatlıses gibi kafayı iki yana doğru sırayla eşit açılarla bükmek, kadir inanır gibi kızmak. vardır yani...
işaret parmağı ve orta parmak çatal yapılıp hedef alındıktan sonra tükürülür. karavana olmaz!
hemen akabinde şılap sesinin duyulması kaçınılmazdır.yapılması büyük özgüven gerektirir.zira karşıdakinin ne düşüneceğini umursamayan hoyrat abilerin dışında yapanı görmedim.sanırım işin kilit yeri ağızda biriktirme.beceridir.helal olsundur.
Söz fatoda efsanesi zamanlarında tükürmediği sahtekar yoktu.

Ulan o yılların sahtekarları bile sevimliydi ama.
kafayı boyundan iyice geriye doğru eğip sonrasında hızlıca aşağı doğru hareketlendirerek tükürüğün x3 hızına ulaşmasını sağlayarak yapılmaktadır. çarptığı yerde kalıcı hasar bırakabilir o tazyik ile.