bugün

toplam 200-300 tl civarindaki kredi karti borcunun asgarisi dahi odenemediginden bankanin ardi ardina mesajlar atmasi sonucu oturulan ortamda yanindaki kizli erkekli guruptan kim o diye soranlara " bizim arkadas yeaaa, aksam partiye gidelim mi deyip duruyor; biktim lan her allahin gunu parti mi olur!" seklinde kurulan cumledir.
- Gecen yine tommy'deyiz..
duyulduğunda iç burkan cümlelerdir.

fakirlik mi gördük nesilce amk? interneti ve bilgisayarı olan adamın yiyecek yemeği vardır. viski yerine ice tea içmeniz sizi yoksul yapmaz. öğrencilik ve serserilikle yoksulluğu aynı kefeye koymayın.

yoksul anne çocuğuna çikilat alamaz mesela. bir yere gitmeden çocuğuna tembih etmesi gerekir, 'bak evladım öyle herşeye saldırma, ayıptır'. magnum yerine max alındığı için zırıldayan çocuğa hiç benzemez o çocuk. bakar sadece. belki bi gün harçlıklarından biriktirirse gidip en ucuzundan yiyecektir yaşı biraz daha büyüdüğünde.

fakir baba çocuğunu okutmak derdindedir. konu komşunun eski çantasını takan çocuğuna içi burularak bakar. belli etmez ama. çocuk ağlayıp spider-man li çanta isteyecek olursa 'ne sıpaydırı eşşooolusu, mis gibi çanta işte tak git okuluna' der çocuğuna. üzülür üzülür ama belli etmez. babadır o, dik durmalıdır.

gençler fakirlik öyle festivallere gitmemek, 250 bin liralık arabaya binememek, taksi varken dolmuşa binmek değildir. dolmuşa akbile verecek parası olmayıp oraya yürüyerek gitmektir.

öğrencilik başka, fakirlik başka şeydir. bunun ayrımını yapamayıp taşak geçmek düpedüz piçliktir.

bu kadar.
olm yürüsek mi ya?
bunu ben dönüşte alayım, kaçta kapatıyorsunuz akşam?
- bimde indirim varmış...
-şu sıcak havalarda:
+klimamız yok bizim biliyoooomuuusun...
bakkaldan tek sigara istemektir bazen.

örn; abi üç tek nekadar? 1 lira kardeşim.
- bi dahaki sefere kralsın be oğlum.
-Süper tanımım vardı bu başlığa ama internet kafeci abi 20 dakikan doldu kalk diyor.
Oha ya oturup parkta içseydik biramızı paşa paşa, yol paramız cebimizde kalırdı.
bir grup aç öğrenci çorbacıya gidilir ve 4 kase çorbanın yanında 9 sepet ekmek yenir, hesap ödeneceği zaman çorbacının sözü manidardır, çorbalar benden de ekmeklerin parasını verin yeter gençler.
çukulatalıdan da koy abi.
ne gerek var şimdi ya, aynısı bizim orada yarısına.
evden çıkarken yemiştim, aç değilim ben ya.
100 lirayı 5lik banknotlar halinde bozdurmak ve hepsini cüzdana koymak. *
Cebimde yoktu yuregimden verdim.
"o kadar fakirdik ki havyarı elle yiyiyorduk"
"jeep mi fakire verdim iyi fiyat veren bir fakire..."
gibi cem yılmaz'ın kullandığı cümlelerdir.
aslında yakın orası yürüyelim hem gezmiş oluruz.
"ben... bir su alayım."
bakiyeniz yetersiz.
aç değilim ben ya.
yok ya hava çok sıcak yine evde oturalım.
20 liralik mazot abi.
-surda bişeyler yiyelim mi?
+yok yaa benim midem kötü. bi çizi alıyım ben bastırsın.