bugün

yaklaşık bir buçuk yıl önce üyesi olduğum ve bir ay tahammül edebildiğim bir site. yolda geçerken selam vermeyecek insanımsı orda arkadaşın sayıyor kendini. o ne yapmış bu kimleymiş merak da mı etmiyosun inat etme al tekrar diyen arkadaşlarıma inat dönmüyorum geri. nasılsa onlardan alıyorum haberleri * hem öğretmen olcaz bi yıl sonra öğrenci merak edip tüm öğretmenlerini aratcak beni de görcek orda falan olmaz ne havamız kalır. facebooksuz da yaşanıyor arkadaşlar, hem de daha güzel yaşanıyor bi deneyin derim. *
En cok Turklere calistiklarinin farkina vardigi sitedir. Islerine geldigi icin bize yalakalik yapmaktadir. Islerine gelmese diskriminasyon yapar ve turkleri bloke ederlerdi.
yetenek sizsiniz yarışmasında yarışan görme engelli adamın şarkısını sevdiqim kız bana abi deyince adıyla paylaşanları gördükten sonra iyice soğuduğum site olmuştur.
yonjalaşan site.sevgilimin facebook'u olsa ve mesaj kutusuna girmeye kalksam kafayı üşütürdüm heralde.
bugünlerde çok yavaşlamıştır.
benim için airline manager, rock riot, facebook'a gelen çeşitli videolar ve davetiyelerden ibaret olan oluşum.
son zamanlarda serverlarının gittikçe sapıttığı site. saçma sapan şeyler yapıyor, adamı kıl ediyor.*
bir iletişim ağıdır. Öyle bir iletişim ağıdır ki 3 yıldır kulanıyor olmama rağmen arkadaş eklemekten ve çete savaşları oynamaktan başka bir halta yaramamıştır benim için. ya ben kullanamayacak kadar gerizekalıyım ya da (!?). başka ya da yok lan! millet çatır çutur kullanıyor. evet, evet ben bir gerizekalıymışım sevgili sözlük
ismail yk'nın yeni eseri ile daha da önem kazanan site.

(bkz: twitter'a dokunmayın sübaneke işallaa yareppim işalla dinimiz amin).
geç keşfettiğim,çabuk alıştığım,hala bilmediğim sırları olan,ismail yk'nın uğruna şarkı yaptığı internet baş yapıtı.
amacına uygun kullanıldığı zaman çok işlevsel olan bir programdır. 10 yıldır görüşmediğin ve izini kaybettiğin arkadaşını götünün dibinde bulabiliyorsun. facebook un güzel tarafı da bu.

amacına uygun kullanmak bir sorun zaten.
buyrun:

http://img69.imageshack.u...131106068193345117180.jpg
anne sayfası sürekli değişen sitedir. yetti lan artık, bir rahat bırakın!
veletlerin ruj allık şıllık* pulluk sürerek fotoğraf çekip aynı şıllığın "süpersin yha" diye takıldıkları yer.
eski arkadaş bulma bahanesiyle girilen,daha sonra bağımlısı olunan site.sitenin ne işe yaradığı ise kişiden kişiye değişir.
kimine göre zaman öldürme makinasi,kimine göreyse harika,her şeyimizi paylaşabileceğimiz aktivite..
bazıları da sırf hava bahanesiyle ''abi ben facebook kullanmam ya,çok amele kaynıyor ''der..
kimi kızlar içinse sevgili edinme sitesidir.
Bana kalırsa hiçbir işe yaramayan,işi gücü dedikodu olanların girdiği saçma sapan bir sitedir.tabi iyi amaçlarla giren var o ayrı,onlara diyeceğim yok kesinlikle..
keşke bu site şöyle 100 yıllığına kapansa ya da yasaklansa.hacklemeyi çok istediğim sitelerden biridir çünkü,elimde imkanım olsa bir saniye durmam hacklerim..

bu sitedeki insanlara bakılırsa bu ülke bu gidişle zor ilerler maalesef..
Bir kaç ay önce kaydımı sildiğim emo,kıro ve tikycanlar ile kaynayan bir paylaşım portalıdır ya da öyle görünmektedir..
ödev, tez, final döneminde olan şahısların bütün vakitlerini geçirdiği son derece zararlı sitedir. yeri gelir ertesi günki sınavı unutur ve ilkokuldan beri görmediği arkadaşının kız arkadaşının resimlerine bakarken buluverir insan kendini. öğrenci yurtlarından erişimi yasaklandığında curve'de 20 puanlık artışlar yaratacak olandır..
Şahan'ın " Amele kaynıyor " dediği ve Milletin yine uslanmadığı site. Şimdi ismail YK abimiz kerhane gibi bir yer olduğunu söylemiş. Bakalım facebook kullanımı aynı şekilde devam edecek mi?
amacından fazlasıyla sapmış bir sitedir. özellikle liseli gençlerin birşeyler kanıtlamak amacıyla gereksiz yorumlar yaptığı, gereksiz videolar ve benzeri şeyleri paylaştığı bir siteye dönüşmüştür.

birbirini tanımayan insanların sırf arkadaş listesinde fazla kişi gözüksün diye gördüğü herkesi arkadaş olarak eklediği sitedir.
(bkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya)

ismail yk bile şarkı yapmış, bu kadar asosyalim yeni duyuyorum.
- fastfood'a fotoğraf koymuşsun yine, yengen görmüş?
- fastfood değil anne, facebook!
- ne farkeder? üç öğün başındasın !
- asdfghfdjkslaskdjfdkl'^+%&/!
an itibariyle 350.000.000 kullanıcıya ulaşmış sosyal paylaşım ağıdır.
mark zuckerberg tarafından muhtıra verilmiştir bugün.

It has been a great year for making the world more open and connected. Thanks to your help, more than 350 million people around the world are using Facebook to share their lives online.

To make this possible, we have focused on giving you the tools you need to share and control your information. Starting with the very first version of Facebook five years ago, we've built tools that help you control what you share with which individuals and groups of people. Our work to improve privacy continues today.

Facebook's current privacy model revolves around "networks" — communities for your school, your company or your region. This worked well when Facebook was mostly used by students, since it made sense that a student might want to share content with their fellow students.

Over time people also asked us to add networks for companies and regions as well. Today we even have networks for some entire countries, like India and China.

However, as Facebook has grown, some of these regional networks now have millions of members and we've concluded that this is no longer the best way for you to control your privacy. Almost 50 percent of all Facebook users are members of regional networks, so this is an important issue for us. If we can build a better system, then more than 100 million people will have even more control of their information.

The plan we've come up with is to remove regional networks completely and create a simpler model for privacy control where you can set content to be available to only your friends, friends of your friends, or everyone.

We're adding something that many of you have asked for — the ability to control who sees each individual piece of content you create or upload. In addition, we'll also be fulfilling a request made by many of you to make the privacy settings page simpler by combining some settings. If you want to read more about this, we began discussing this plan back in July.

Since this update will remove regional networks and create some new settings, in the next couple of weeks we'll ask you to review and update your privacy settings. You'll see a message that will explain the changes and take you to a page where you can update your settings. When you're finished, we'll show you a confirmation page so you can make sure you chose the right settings for you. As always, once you're done you'll still be able to change your settings whenever you want.

We've worked hard to build controls that we think will be better for you, but we also understand that everyone's needs are different. We'll suggest settings for you based on your current level of privacy, but the best way for you to find the right settings is to read through all your options and customize them for yourself. I encourage you to do this and consider who you're sharing with online.

Thanks for being a part of making Facebook what it is today, and for helping to make the world more open and connected.

Mark Zuckerberg

o değil de insan sitenin sahibiyim diye anasayfaya koymaz bu yazıyı, gelir adam gibi mesaj atar.*
yıllar önceki arkadaşlarımla karşılaşma olanığı sağlamış şimdilerde vasatlaşmış site..
bugün itibariyle ağ ayarları ile ilgili değişikliğe gideceğini kurucusu mark zuckerberg tarafından yazılan bir mektup ile kullanıcılarına bildirmiş sosyal iletişim sitesidir. yazılan mektupun türkçe çevirisi ise yaklaşık olarak şu şekildedir.

dünyayı daha açık ve birbirine bağlantılı hale getirmek açısından müthiş bir yıl oldu. yardımlarınız için teşekkürler, dünyanın her yerinden 350 milyondan fazla insan facebook kullanıyor ve hayatlarını internet ortamından paylaşıyor.

Bunu mümkün hale getirebilmek için kendi bilgilerinizi ve bu bilgilerin paylaşımı ile ilgili yeni araçlar üzerinde çalışıyoruz. facebookun ilk versiyonunu 5 sene önce çıkardığımızda bilgilerinizi bireyler ve insanlarla paylaşmanız ile ilgili araçlar vermiştik. gizliliği geliştirme çabamız hala devam ediyor.

facebookun şuanki gizlilik modeli ağlar üzerinden dönüyor, okul, iş veya bölge gibi. bu sistem facebook daha çok öğrenciler tarafından kullanıldığında güzel işliyordu.

zaman geçtikçe insanlar bizden şirketler ve bölgeler için yeni ağlar eklememizi istediler. bugün bizim çin ve hindistan gibi, bazı ülkeler için ağlarımız var.

ama facebook geliştikçe bu bölgesel ağlardan bazılarının milyonlarca üyesi oldu ve biz de bu durumun artık gizliliği sağlamanız için en iyi yol olmadığı sonucuna vardık.

şuanki planımız ise bu bölgesel ağları tamamen kaldırıp daha basit bir gizlilik kontrol yöntemi uygulamak. bu durumda gizlilik seçeneğinizi sadece arkadaşlarınıza, arkadaşlarınızın arkadaşlarına veya herkese açık şeklinde yapabileceksiniz.

profilinize eklediğiniz bir içeriğin kimler tarafından görülebileceği hakkında bir seçenek olması ile ilgili bazı eklemeler yapıyoruz. ayrıca gizlilik kontrollerinin daha sade olmasıyla ilgili tatmin edici eklemeler de yapacağız. bunun hakkında daha fazla şey okumak isterseniz, bu planı tartışmaya geçtiğimiz temmuz ayında başladık.

bu yenilikler bölgesel ağları kaldıracağından ve bazı yeni özellikler getireceğinden, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sizden gizlilik ayarlarınızı tekrar gözden geçirmenizi isteyeceğiz. değişiklikleri açıklayan ve sizi gizlilik ayarlarınızı yenileyebileceğiniz bir sayfaya yönlendiren bir link içeren mesaj alacaksınız. her zamanki gibi gizlilik ayarlarınızı istediğiniz zamanda da değiştirebileceksiniz.

sizin için daha iyi olacağını düşündüğümüz bu denetimler için çok çalıştık ama aynı zamanda herkesin ihtiyacının farklı olacağını da anladık. size şuanki gizlilik derecenize göre bazı ayarlar önereceğiz ama en iyisi sizin bu ayarlara bakıp en doğrusunu kendiniz bulmanız. ben size bunu yapmanızı konusunda destekliyorum ve bunu yaparken bilgilerinizi kimle paylaştığınızı göz önünde bulundurun.

facebookta yer aldığınız ve facebooku şuanki haline getirenlerden biri olduğunuz için ve dünyayı birbirine bağlamamıza yardım ettiğiniz için teşekkürler.

Mark Zuckerberg

yanlışlar olabilir, şimdiden affola.