bugün

çocuk haklı beyler..

http://a3.sphotos.ak.fbcd...3_8946617_190005452_n.jpg

şimdi dağılın..! *

edit: imla
geçmeyi hiç istemediğim bir uygulama ancak herkesin zorunlu olarak geçeceği söyleniyor.
insanları neden bu kadar rahatsız ettiğini anlayamadığım uygulamadır. gayet güzel kullanıyorum mutluyum.
abuk sabuk bir uygulama. önce zorla zaman tüneline geçirildim. sonra saf saf timeline remove yaptım. şimdi zaman tünelindeyim ama kendim dahil herkesinkini normal profilmiş gibi görüyorum. e ulan kime ne gösterdiğimi nasıl kontrol edicem böyle ben? ne anladım bu işten? geri de dönemiyorum. bi hayırsever yardım etse keşke.
"olum bak git" denilmeyi hak eden uygulama.
facebook'un bu uygulama konusunda neden bu kadar dik ve net durduğunu anlayamamamıza neden olan tünel. ne yaparsan yap çıkamıyorsun arkadaş, süper birşey olsaydı internet ortamında binlerce zaman tünelinden kurtuluş formülü cirit atmazdı. bu uygulama yüzünden hiç siteye giriş yapmayan bir sürü insan tanıyorum. ey facebook, manyak mısın sen?
facebook'un insana seçme şansı tanımayan yeni yüzü, ben askerdeyken çıkmış heralde, gelince nolmuş lan faceye değişmişliğim de vardır.

ve ne yazık ki kaçtım kaçtım derken bugün tutulduğum uygulama. hakkında hiç bir fikrim yoktu. geçince baktım neymiş ne değilmiş diye. ta ilk kayıttan itibaren yazdıklarım var, paylaştıklarım var. intihar etmeyi düşünüyorum. ben bu kadar mal bi insan değildim. o yazıları ben yazmış olamam.
artık her facebook kullanıcısının seve seve kullanacağı sistem.
http://www.teknohaberim.c...zaman-tuneline-geciriyor/
adamın arkasına koyulmuş aynadır. Arkasındakini, yani götünü görmesine yardımcı olur. Öyle havaya sıkıyordun ne oldu? Hergün başka telden yazıyordun, milleti beğeniyordun vs. Zukemberg hepsini bir araya toplayıp da profilinde gösterince beğenmedin mi beyim? Adamsın Zukemberg!Aynen devam kanka! Sana puanım 9!
maalesef artık kendisinden kaçış yok. bunu kullanmamakla övünüp ben geçmem diyenleri şimdi görmek isteriz.
hala kullanmamakta ısrar ediyorum buradan da sayın zuckerberg'e selamlarımı yolluyorum.

edit: zuckerberg'in son çılgınlığıdır.
beni istemeyerek dün tünelin içine sokan zuckerbergin, annesine burdan selamlarımı iletmeme sebep olan facebook tasarımı.
içinde telefon çekmeyen tüneldir.
bokum gibi olmuş.
arabesk müzik eşliğinde geleceğini düşünmüştüm hep.bi o konuda hayal kırıklığına uğrattı beni.
iğrenç espirilerin yapılmasına neden olan tüneldir.
Kullanışsızlık abidesi görünüm. eskiden facebook daha zevkliydi.
bu tünelin ucunda ışık yok.
hala direniyorum .
bir gün herkesin geçebileceğine inanmadıgım olaydı fakat bugun benı de geçirmiş serefsızler. tabiki de facebook hesabımı dondurdum hemen. gittim elimi yüzümü yıkadım ve kendıme gelmeye çalışıyorum. artık benim için sadece twitter var. yasasın twitter!
bir gün herkes zaman tüneline girecek. sosyal paylaşım sitesi olan facebook un uygulamasıdır. geçmişte yaşadığınız ilişkileri, yaptığınız yorumları, yıllar önce yazdığınız ergen duvar yazılarını dahil bulabileceğiniz uygulama.
eskiden birinin bi fotoğrafa yorum yaptığını profilinde gördük mü hemen abanırdık dalgamızı geçerdik şimdi mümkün değil efendim. şimdi sağdaki küçük zıkkımdan veya anasayfadan görüyorsun ama anlık oluyor bu, sonradan görme olanağımız yok. bu yüzden facebook kullanım alanımı inbox a indirgedi zaman tüneli.
herkesi zamanla içine hapseden facebook hedesi.

ben de düne kadar direnmekteydim ancak olmadı, artık tüneldeyim. * bu sabaha kadar kendisinden hiç hoşlanmazken, biraz incelememle hayatımın unuttuğum eğlenceli yanlarını ve nelerin değişmiş olduğunu gördüm, hoşuma gitti yani. teşekkürler facebook * . eskiden her şeyden nefret ediyormuşum mesela. hep öyle şeyler yazmışım. "asalak insanlardan nefret ediyorum." "adult learner'lara şarkı bulamamaktan nefret ediyorum" * * . şimdi insanları da olayları da bu kadar takmıyorum mesela. mutluluk daha önemli hayatımda. bir de 98buçuktan 95i bulmuşum bir gün, onu çok sevdim. bu da böyle bir facebook nostaljimdir yani.
Sanırım insanlık yok olduğu zaman übermensch'in ilkel atalarını arkeolojik, antropolojik ve sosyotarihsel açıdan bir bütün olarak inceleyebilmesi için hayata geçirilmiş.

"Uff snn be slk" serzenişleri, Facebook'un tozlu raflarında keşfedilip, ileride atasözü olarak kullanılabilir.
Evet, çaresizliğime bilimsel bir açıklama getirmek için çırpınmaktayım.
uzun zamandır sürdürdüğüm şanlı direnişin facebook tarafından despotça kırılıp '22 ağustos'ta zaman tüneline geçiyorsun o kadar.' demesiyle hayatıma giren şey.

şu zaman tünelinin gözümde tek bir güzelliği varsa o da kapak fotoğrafıdır. hemen afilli bir kapak seçtim zaten;
görsel

bu sene bir ara kendi kendime zamanda yolculuk yapıp 2 sene öncesine kadar ufak bir temizlik yapmıştım ama durduk yere yine uğraş dur.

hayır efendim hiç de sevmiyorum ben bu şeyi ve mark zuckerberg, sen haksızsın ibne, neyse, 22'sinden itibaren sana hazırladığım lafları bir bir patlatacağım.