bugün

idealist bakış açısıyla var olmaması gereken nedenlerdir.

(bkz: facebook un toplumsal eşitlik sağlaması)
Bebe gibi oyun isteği gönderen koskoca dayılar, amcalar, akrabalar...
sevgilisinden ayrıldıktan sonra , 2 dakikalık periyodlarla gün boyu durum paylaşanlar.
atandıklari şehirlri okulları paylaşan bi yıgın arkadaş.
ilişkisi var gösterip.
herkesin kendisinden uzaklaşmasını sevgilisinin kızdığını yazan tipler.

facebook okeyin izdivaç programlarına dönmesi
orti ayağı g*t ayağı durumu.
Ergenler ve (bkz: çavo) lar. Sadece twitter ve instagram kullanıyorum.
selfie yapan samimiyetsiz insanlar.
- canım harika çıkmışsın .
- canımsın o senin bakan gözlerinin güzelliği gibi saçma sapan facebook fotoğraflarının altına yapılan bu gibi yorumlar .
çeşitli gruplarda dönen, radikal görüşlü insanların tartışmalarıdır.

Ekserisi Atatürk, ateizm, bayrak, devlet gibi boş konularda gerçekleşiyor.
nargile dumanında kaybolmuş silüetler.
alakasız alakasız ben şurdaydım şunu içtim gibi takılan tipler.
aynen merve
çok doğru esra
haklısın Tuğçe
vs. yorumlarla kız etkilemeye çalışan internet malları.
sebastiyan adlı şahsın her boka alet edilmesidir. bıktık la sebastiyanınızdan.
her fotoğrafın ya da paylaşımın hiç farketmez altına yorum yapan, aileye selam gönderen akrabalar.
cocuklarının fotografglarını paylasan kadınlar.
vakti zamanında çocukları internete girmesin diye modemi söküp saklayan anne babaların 60 yaşından sonra sosyal medya bağımlısı olması.
Profil resminde çiçek olan 40 yaş üstü teyzeler.
(bkz: facebook kezozofları)

karakteristik özellikleri: iki dakikada bir durum paylaşarak, ulvi bir takım laflar ettiklerini zannederler. ama profil resimlerine girdiğinizde dudak şişirmiş, duckface fotoğrafları ile salınmaktadırlar. yeni duckface fotoğrafları ile mevlana sözü paylaşımları arasındaki süre 2 dk'dan da kısadır. ayrıca erişkin bir kezozof günde 9527 defa durum güncelleyebilmektedir.
3 yil once birakmama ragmen.

Galiba akrabalardir.

Ya da oyun istekleri.
gerçek hayatta varlıği bile olmayan bi insana sürekli atarlı durumlar paylaşan kendisini beğenmis liseli kızlarimiz.
üyeleri. milyonlarca malın üye olduğu siteden ne beklersin.
sürekli siyasi paylaşımlar yapan insanlar.

bir sayfada aynı kişinin peş peşe 8-10 tane siyasi paylaşımı olur mu arkadaş?*
her saniyesini paylaşan tipler. aşkitomla gezerkene, aşkitomu ziyaret ederkene, aşkitomu işten alırkene. aşkitonuda alıp siktir git sanal alemden yeter amk.
Iyi geceler, Hayırlı cumalar vs. Sevgi pıtırcığı yazılar.

Bi siktirin gidin samimiyetsiz insanlar.
Hiç facebook hesabı açmamış dolayısıyla hiç ısınmamış kişileri zerre ilgilendirmeyen soğumadır. Bana saçma geliyor dayımı arkadaş listeme ekleyip dayı naber yazdığımda aslında gizli bir bilgi olan annemim kızlık soyadını deşifre etmek. Şu an nerede olup ne yaptığımı insanlara bildirmek için durum bildirimi yapmak da saçma geliyor. Sevene saygı duyarım ama ben hiç ısınmadım soğumam da mümkün değil.