bugün

Çoktur, iki yıldır kulkanmıyorum eksikliğini hissetmedim hiç.
yeni nesil ergen tayfanın yaptıklar saçmalıklar + akrabalar.
facebookta bütün zamanını bir kişinin profilini inceleyip depresyonlara girerek geçirmek.
Abazanların sürekli eklemesi ve selfie olayı.
Bir nedendir.
Melis.
Akrabalardir.insani yasamdan bile sogutabilirler.
sürekli kız arkadaş değiştiren bir arkadaşın her sevgilisini aynı kelimelerle sevmesi ve ayrıldığında da hep aynı kelimelerle üzüntüsünü belli etmesi ve bunun bir kısır döngü halini alması...
okuma yazma bilen her ama herkesin kullanması.
Kezolar tarafından bilfiil işgal edilmesi.
hastanede bi bebe resmi atıp, paylaşırsan 10 lira, beğenirsen 5 lira vercekmiş feysbuk diye bişi olması.

millet tuzlayıp tuzlayıp aynı numarayı defalarca yemesi.

sonra gel bu ülkede genel seçim yap.
kezolar,kırolar ve akrabalar tarafından işgal atında olması ve bu kişilerin sahte davranışlar içinde bulunmalarıdır.
online sayısını az görüp ben ezik miyim lan triplerine girmek.
Bitmek bilmeyen doğan görünümlü şahin sevdalarını herkese duyurmaya çalışan, bunun içine sürekli paylaşımlar yapan, profil ve kapak fotoğraflarında sergileyen arkadaşlarımızdır.

Ha bir de gül resmi koyanları vardır bunların bir üst modeli olarak, onlarda en son facebookuma baktığımda aynı şekilde duruyolardı. Ee onlar gitmiyorlarsa biz gideriz deyip facebooku kapatmak doğru olandır.

Şimdi sürekli bu arkadaşlarımızın soğutması yoktur bide bazı facebook fenomeni olmaya çalışan arkadaşlarımız vardır ki bunlar durumlarını kızlar üzerinden yürütüp popi olmaya çalışırlar-başaranı var, gözlerimle gördüm- lakin sadece bunlar değildir birde kendini olmadığı biri gibi gösterip sahte hesap açanlarda vardır ki bunlar insanı çileden çıkarırlar sanki sizi tanıyormuş gibi mesaj falan atarlar uyuz ederler insanı..

Aslında bu kadar az da değildir bunlar.. Yazsak daha da fazlaları daha da beterleri vardır bunların. Ama en çok göze batanlar ya da yoğunluğu en fazla olanlar bunlardır..
akraban diye kırmamak için arkadaşlık isteğini kabul ettiğin atarlı cahilin, siyasi ve taraflı bir paylaşım yapıp "beyenmeyen beni faceden silsin" demesi.

sizin yüzünüzden facebook hesabımı kapattım amk.
Yaşı ilerlemiş kişilerin " Face'de oyun daveti yollayanlardan iftar daveti de bekliyoruz." diye resim atmasıdır. Rezillik.
Ergenlerin egosunu tatmin ettiği bir bok batağı diyebilirim...
ansızın gelen akraba yorumları.
candy crush saga oynamaya davet etti gibi istekler.
candyinin amk crushın amk saganın amk.
sır sıpanın çoğalması, apaçilerin facebook'u mekan edinmesi, kezbanların kendilerini ucuzdan pazarladığı yer olması başlıca nedenlerdir. ha bide son aylarda çoğalan reklamları unutmamak gerek.
Oyun istekleri
Akrabaların yüzünden rahat durum paylaşamama, fotolara yaptıkları saçma yorumlar
Salakça reklamlar
Benimle alakası olmayan şeylerin çıkması.
lan anlarım hasta olursun hadi yazdın da bunu bir şeyler ifade etmek için ama fotoğraf çekmek nedir. herif hastaneye sanırsınki fotoğraf çekinmek için gitmiş. o kadar alalacele yüklüyor ki hastalıktan prim mi umuyor. bide bunu beğenen ruh hastaları var ölde bir araya gelip halay çekek der gibi ne bu kültürleşme saydığımız mallaşma.
"seni seviyorum babacım at şifa hastanesi feeling mutsuz" tarzı durum güncellemeleri.

abi baban o senin ya. bu kadar mı, evet bu kadar.
içindeki insanlar.
zuckerberg'in ikide bir arayüzü değiştirip siteyle oynamadan duramaması ilk nedendir.
Akrabaların fotoğraf altına yaptıkları yorumlar.