bugün

Beşiktaş 3 yıllık sözleşmesini kabul eden devortivo'nun kalecisi.

sözleşmesi biten oyuncunun yıllık ücreti dışında bir masrafı bulunmuyor. ayrıca beşiktaş beğenmeme durumunda sözleşmeyi tek taraflı olarak fes etme hakkına da sahip yapılan anlaşmaya göre.

28 yaşındaki kaleci umarım beşiktaş için hayırlı olur.

kısa bir tanıma videosu : https://www.youtube.com/watch?v=3JYWP3vMdik
deportivo'nunda kakeci antrenörlüğünü yapan jose sambade carreira önerdiği kaleci önceki sezon boyku'nun yerine alınacaktı fakat sakatlık yaşadı öyle olunca boyko alındı. kaleci antrenörümüzün tam puan verdiği bir kaleci.

bakalım zaman gösterecek, belki de cordoba'yı bile unuturabilir bize. bir kaç videosunu izledim.

bir ospina değil ama tolga'dan daha iyi olduğuna şüphe yok.
beşiktaşa transferi gerçekleşmiş vasat kaleci.
ekonomik bir transfer. maliyeti ucuz.
inşallah saç baş yoldurup, bardak çanak kırdırmaz.
deportivo'da sevilen bir kaleci önündeki ucuz toplama defansa rağmen çok gol yediği söylenemez la ligada. fakat tabiki de bir ospina olmayacaktır.

bu transfer bize şunu söylüyor. bir dahaki yıl as kaleci toga zengin olacak gene. şenol güneş beşiktaş neslini kanserden kırmak istiyor.
la liga 55 maç 80 gol başka diyeceğim yok.

edit: beni göt ettin ama göt olduğum için bu kadar mutlu olacağım aklıma gelmezdi. fabriiii fabriiii.
neyse ki tolga ile sözleşme yeniledik.
kalede bu boku düşünemiyorum.

(bkz: göre giren entryler)
--spoiler--

Beşiktaş'ın yeni kalecisi Agosto Ramirez geçen sezon hiçbir maça çıkmadı ve sezonu sakat olarak geçirdi.

--spoiler--
beşiktaşın yeni kalecisi olarak lanse edilen kalecidir.
tolganın arkasında kalmayı kabul etmiş kalecidir.
zira şenol güneş türk kaleciden vazgeçmez.
3. Ve 2. Kaleci olarak iyi, 1.Kaleci olarak ise sıradan bir kaleci.
Herkesi pişman edecek panter. Şenol güneş imizin yerli kaleci hastalığı nüksetmezse tribünlere adını haykırtacak kalecidir. Neymiş top tutamıyormuş. Boykoyla tolga topa hamle yapmıyor. Yapınca top bunların içinden geçiyor. Adam en azından uçana kaçana atlıyor. Boyuna göre reflekslerinin iyi olması süper avantaj. Bu adam kaleye 3 yıl ambargo koyar.
hakkında fikrim olmayan kaleci. son sezonu sakat geçirmiş fikir beyan etmenin herkes için zor olduğu kaleci. güven veriyor mu? hayır. spastik tolgaya kalacağız galiba yine. olay şudur ki; tolganın iyi ya da kötü olması kalitesi veya kaleciliğe dair sahip olduğu teknik unsurlar değil. mesela 33 maç süper oynasın 34. maç yine hepimizin içinde ya tolga 11 yakmasa bari sorusu gezer durur. genel yargı fabrinin de o şekil olacağı yönünde. yediği gol sayısıyla bir yargıya varamayacağını düşünmekle beraber highlights videolarıyla da bir yere varılacağını sanmıyorum. ama eğer varsa yediği 80 golün videosu onlara bakarak hakkında fikir sahibi olabiliriz. sonuçta bakınca çoğu yönden dezavantajlı. eğer alındıysa tutsun diye her neye inanıyorsanız ona dua etmekten inanmıyorsanız da iyi dileklerinizi sunmaktan başka çaremiz yok.

bir tek dileğim var şu kaleden tolgayı kes kötü söylentiler dönüyor ama şenol hoca hakkaniyetli adamdır gerekeni yapar.
bugün ağlayarak deportivoya veda etmiş ve beşiktaşla anlaştığını duyurmuş. amk ben de bu haberi duyunca ağladım senin gibi bir bidonu niye aldık diye. 55 maç 80 gol nedir lan.
beşiktaş bunu nasıl aldı anlamak zor. evet.
Artık cibiliyetini siktiğim yerine ilk 11 başlaması gereken kaleci.
Hadi olum göm tolga yı.
an itibariyle ön libero.
an itibariyle hem kaleci, hem defans hem de forvet arkası.

adam king çıktı.
şenol güneş'in tolga takıntısına kurban gitmesi muhtemel, oscar cordoba'dan sonra beşiktaşa gelmiş en iyi ayaklı kaleci. yarın öbür gün hatalı gol yiyebilir ki kimse muslera performansı beklemiyor zaten. tolga zengin hatalı gol yiyeceğine bu sarı taşaklı, topları taca atmak yerine asist yapan abimiz yesin.
iç saha maçlarının hepsinde oynayacak diye tahmin ediyorum. *

deplasman maçlarını da alması yakın gibi görünüyor.
Q7 yüzünden forma bulamayabilir.
tolga'dan bile kova kaleci. evet.
tolga'nın yerine idmanda baraj yapılan plastik adamlardan birinin konulmasına bile ses etmeyecek bir beşiktaş taraftarı var şu anda.

adamın işi ne rahat amına koyim , 2 sene boyunca hatalı gol yese kimse çıkarın lan şunu kaleden tolga kaleye geçsin demez , bi tek şenol hoca adamın önünde engel o da tolga'dan vazgeçerse formanın tek sahibi olacak.
tolga'nın yanında buffon.
panter, panter,

tolga olsa 2,1 di demin '!!
iyi bir kaleci, bir çok güzel kurtarışı vardı bu gece. desteklemeliyiz arkasında durmalıyız ki eldiveni sınırsız süre boyunca alsın eldiveni tolga'dan.

tolga'nın olduğu takımda pele kadar değerli kaleci.