bugün

tevfik'in doğmasıyla yeni bir psikopat mı yetişiyor sorusunu akıllara getiren bölüm olmuştur. o nası bir bakıştır arkadaş, bebeksin lan sen??!!
ilk defa izlediğim, izlemediğim için pişman olduğum dizidir.
tefo'nun ölüm sahnesi, ağlaşmalar, şebnem'in hali.... 30 dakika boyunca süren gerilim. ali mi ölecek, azad mı öldü noldu ne bitti?

kimse ölmesede beni fena germiş bir bölüm olmuştur 66. bölüm. şimdi 3 bölüm mü kaldı 2 mi bilen var mı?
tevfik bebek, bir de tefo'nun bebegi cikarsa, turk dizisi kivamina gelecektir. olmaz olmaz demeyin. azad'i gozum hic tutmuyor, ama hic!
ezel hapishanede dayının okulunda örgün eğitim görürken, aynı zamanda açıköğretim'de de ebelik-hemşirelik okumuş...
kurtlar vadisi pusu ya selamı çakmıştır. ulubey gibin bebek katili değil bizim kerpiten aliyy
büyüyüne görüşeceğez chuky *
--spoiler--
ali de her olayda biri öldü kıvamında. e adam alıştı sürekli birilerini öldürüyorlar. ben de bekledim bölüm sonu yazısına kadar adamlar ha geldi ha gelecekler diye. sonuçta alinin telefonunu güvenlik açtığında yerlerini öğrendiler ve bir de gülümseme aldı amcamı. bir dahaki bölüme gelirler hepsini temizlerler bir tek ezel kurtulur. ezel de delirir alır taramalıyı girer hepsinin arasına kenan cengiz temmuz eyşan derken dizi ekibini elden geçirir. korumalarda ezeli elden geçirir ve dizideki herkes ölür. dizideki bir dahaki bölüme biter. izlemeyin gerek yok son belli işte.

ha bir de tevfik uras isimli bebeğin tefonun öldüğü yerde doğması, bir de alinin tefonun telefonundan olayı öğrenince hayatının kurtulması ve akabinde de yanlarına gitmesi güzel olmuş. iyi yapmışlar.

senaristler sözüm size: öldürün şu temmuzu bir dahaki bölüm yoksa tefoyu öldürdünüz diye şebo ali ezel ve biz tefoseverler seti basacağız valla!!
--spoiler--
ölümü şöyle güzel anlatan dizidir.

--spoiler--
şebnem: tefo, tefom. gitti gibi değil, özler gibi değil. o yok, toprağın altında.
--spoiler--
tefo'nun cenaesinde tefo'yu oynayan sarp akkaya'nın ikiz kardeşi kaya akkaya da gözükmüştür.

görsel
66. bölüm itibariyle s*çmış dizidir.

** bölüm hakkında kritik vermeyi isterdim ama ortada iyi-kötü birşey yok. bol bol boş muhabbet diyalog ve zaman öldürmek için aşkı memnu tarzı boş boş bakışmalar vardı. slowmotion tarzı ilerleyip 90 dakika boyunca hiçbir gelişme olmadı.

** kimileri ''ezel bitsin tadı damakta kalsın'' derdi. bende bu dizinin fanatiklerinden biri olarak hep karşı çıkar, uzun uzun sürsün isterdim ama bu zamandan sonra bitsede bitmesede bir halt olacağını sanmam.

** sanırım iyi reyting alıyor ve bitirilmek istenmiyor. ne kadar uzarsa, o kadar iyi olur mantığı ile bölümler çekiliyor ve her geçen gün s*çtıkça sıvıyor.

** arka arkaya aynı konu tekrarlanıyor.
şöyle ki;
64. bölüm tefo öldü.
65. bölüm tefo ölmemiş ama şimdi öldü.
66. bölüm tefo ölmüş hakkaten.
64. bölüm tefo'yu temmuz öldürmüş.
65. bölüm tefo'yu temmuz'un çocuğu öldürmüş.
66. bölüm tefo'yu ali öldürmüş ve yeniden yaratmış.

** sanırım 150 bölüm çekecekler ve bittiği gün millet internetten izleyip video'nun alıtına ''ezel rulz'' yazacak.

** bittiği gün, yaprak dökümü ile aynı muameleyi görecek.

** cansu dere sahnede devleşirken, yiğit özşener ve kenan imirzalıoğlu düşüşe geçti. barış falay abartılı oynayayım derken iyice sıçmıştı zaten. haluk bilginer iki dakika gözükse devleşiyor, kenan birkan karakterini yaşıyor adam.
--spoiler--
acıktın mı?
--spoiler--
--spoiler--
tefom, bıraktığın yerden tefom.
--spoiler--
(bkz: tevfik kırgız)
ilk sezonunun efsane olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim dizi. gelin görün ki ikinci sezonunda aynı başarıyı yakalayamamıştır.

sekiz karakteriyle bir ara yükselişe geçen dizi, kıvanç tatlıtuğ ve tuncel kurtiz in ayrılmasıyla tekrar düşüşe geçmiştir.

bu sene daha fazla sıkmadan finali yapacak olmaları biz ezel takipçileri açısından sevindirici bir durumdur.
cengiz..o mahkemede eyşan'a konuştun ya ben burda "bu kadın mı bu kadar sevilir arkadaş?" diye hayıflandım kaderime yandım..darmadağın oldum..afferim.
67. bölüm itibariyle temmuz kardeşimiz kano kimliğine bürünmüştür.

(bkz: flawless victory)

görsel

http://www.ddizi.com/izle...el-67.-Bolum-Fragmani.htm#
son bölümünde anlamadığım bir olay oldu o da şöyle ki: ali'nin telefonu güvenlikte alıyorlar. sonra ali mutfağa girmekten vazgeçip yukarı çıktı. tam kapıyı açacak, temmuz'un adamları ateş edecek hop telfon çaldı. ezel arıyomuş. şimdi diyelim ki ikinci bir telefon var; güvenlik onu nasıl almadı? hadi diyelim almadı ezel daha önce diğer telefonu aradığında ali kapatmıştı yüzüne. diğer telefonu neden aramadı orada beklerken? temmuz ve adamlarının o telefon çalana kadar ordan çıkmayıp silahı olmayan kerpeteni vurmamasına zaten hiç girmiyorum. yani demem o ki böyle bir yavşaklık var bu dizide genel olarak. adamın ölmemesi için hiç bir sebep yokken ölmez. bi bakarsın durduk yere ölmüş. bir de katlanılamaz bir yavaşlık ve duygu yoğunluğu hakim.
saçmalamakta sınır tanımayan, ayakları yere basmayan dizi.
--spoiler--
tefonun ölmesi ile bitmiş olan dizidir.
--spoiler--
--spoiler--

ali bokunu çıkarmıştır.

ezel: önce temmuz'u ortaya çıkarmak lazım.
ali: vuralım birini çıksın. kimi vuralım?

--spoiler--
--spoiler--
temmuz bebeği öldüremeyecektir. ezel ve ali yetişip şırıngayı temmuz'a saplayacaklar. ve temmuz bu bölüm ölecektir.
evet ulan senaristi benim.
--spoiler--
--spoiler--
temmuz bebeği severken gördük ki temmuzun içine insan kaçmış
--spoiler--
(bkz: aston martin) araba en çok ezele yakışıyor abi.
reklam arasinda gidip bebegime bakma istegi doguran bolumuyle ekranlarda bulunan dizi.

--spoiler--
temmuz allah senin bin turlu belani versin.
--spoiler--
an itibariyle tefo bebek'in annesi tarafından kurtarıldığı dizidir.