bugün

Bunu bilemeyiz çok iyi olan bir kızla/erkekle 6 yıl sözlü kalırsınız vay bu iş oldu deyip nikaha gidersiniz tak 360 derece değişir eş. Onun için tam bir şans bu durumlar. Bilinemiyor efendim aynı çatıda yaşanmayınca.
Hayalini kuruyorum bakalım ne zaman kısmet olcak. Geleceği düşünmek...
Hayalini kuruyorum bakalım ne zaman kısmet olcak. Geleceği düşünmek...
bütün umudumu yitirdim. neden bilmiyorum evlenemiyorum abi. kadın kaprisi çekmek istemiyor gibiyim ama arkadaşların çocuklarını görünce bütün fikrim değişiyor.

devir çok kötü, boşanan boşanana. hadi hepsini geçtim doğru dürüst anlaşabileceğim bir kadın da çıkmıyor karşıma. daha doğrusu hiç kadın çıkmıyor.

millet nasıl buluyor ailesiyle falan tanıştırıyor anlamıyorum. özgüvensiz miyim? çirkin de değilim. yani yakışıklı da değilim ama spor yapıyorum 1.85 boyla bir karizmam var sanki.

yaş 30 oldu sanki yaşlandım gibi de. bırakayım diyorum bu düşünceleri. kahveye falan gideyim ne bilim balığa gideyim evlenmesekte olur diyorum.
25 yaş ve üzeri kızlara talibim.

hiç evlenmemiş olması tercihimdir.
35-40 yaşıma geldiğimde düşüneceğim eylem.
Çoğunluğun yaptığı bir eylem olduğu için evlenmekten şüphe ediyorum. Dünya'nın neresine gitsen evlilik var. Din-ırk-dil farketmeden çoğunluk güzel bir şeydir evlilik diyor. O yüzden nerde çokluk orada b*kluk felsefesinden yararlanarak ve çoğunluğun düşünemiyor olduğunu göz önüne getirirsek... Sonuç: evlenmeyeceğim lan.
Diğer her şeyde olduğu gibi diğer insanlar gözlemlendiğinde korkutucu bulunabilecek eylem.

Benim için çekiciliği bulunmamakta.
ciddi bir şey lan bu. hele bir de yıllardır yalnız isen. gerçekten büyük mesele oluyor. başka bir insan. bir sürü saçma gelenek. tembel biriysen uğraşmak istemiyorsan imkansız. ben sanırım bekar bir adam olarak diğer dünyaya göçeceğim.
hem mikro pipili hem sertlesme sorununuz hem de erken bosaliyorsaniz evlenmeyin arkadaslar.

ne kadar inkar etsek de bu isler boyle.
sonra bosanma sebebinizi sorduklarinda kopek disi yamuktu gibi sacma seyler soylemezsiniz.
Herkesin sürekli eleştirdiği ama bir gün gerçekleştirmek istediği bir eylem. ömür döngüsünün ilk safhasının sona erdiğine delil. Şikayetleri anlıyorum. Çünkü evlenecek düzgün insan bulmak gerçekten zor.
ütü mü kim yapacakmış çamaşırımı kim yıkayacakmış.

ulan hizmetçi mi alıyoruz.

bu mantalite ile kadın mı alınır.

gönül lan bu gönül. ömrünün sonuna kadar aynı evde aynı yatakta. önce gönlüne göre olacak. anlamıyorlar. anlatamıyorum.
Çok masraf, bol akraba, gereksiz gösteriş... Tek tabancayımk
son altın fiyatlarından sonra mantıklı gelen durum. kalabalık sülaleli bol takılı kızlar müracaat edebilir. benim sülaleden 40 binlik takı çıkar. 40 da gelin tarafından çıksa üç beş kar kalır heralde karı da beleşe gelmiş olur.
Yakın zamanda annemin uygun bulduğu ama benim henüz kim olduğunu bilmediğim bir sözlük kızı ile gerçekleştireceğim eylem.
Yarı ölmektir.
Herkes evlilikten şikayetçi herkeste evleniyor..
Az önce şöyle bir şeyle karşılaştım bakınız “eve geliyorum bir şey lazım mı” diye mesaj atan babanın dramı;

görsel
görsel
görsel
Bir “Seni seviyorum” nelere kadir.
ilgili tivit için tıklayınız
bu devirde er kişi için saçmalıktır keriz silkeleme şeysidir. birde ülke kezosuna denk gelirseniz hayatınız kayar. bekarlık sultanlıktır gerisi hikaye. temizlik ve sex için evlenen zaten ne biliyim evinde inekte beslesin. düşünün özgürsünüz dirdir virvir yok gezin tozun. bu arada gerçekten iyi kız var mı?
insanın doğasına aykırı bu, tek eşlilik yani.
Bize bunu dayattılar. Dayatmayı kabul etmeyenler aldatıyor. Kabul edenler üzülüyor falan.
iğrenç iğrenç işler.
Bütün ilişki türlerinden nefret ediyorum.
iki insan birbirini çok seviyorsa ve birbirlerine çok saygılılarsa, çok mutlu olacakları bir birlikteliktir...
Hani karşındakinin ne hissettiğinden asla emin değilsindir ama kendini bilirsin sevdiğin biri de varsa sana 1 adim gelse 10 adim gidersin evlenip mutlu olursun ha bu iste evlilik değil bu salaklık oluyor ömrü bir yerde bitiyor bunun cevremde ki izlenimlerim ve tecruberden derlersek evlenmek sizi seven biriyle olması gereken bir eylem çünkü ancak sevildiğiniz de mutlusunuz tek yapmanız gerekense kendinize zaman verip ona saygılı olup sevmek çok yakın bir arkadaşımın tarafıma vermiş olduğu denenmiş bir yöntemdir ve geçmişte de örnekleri mevcuttur.
Bu devirde zor olan. Herkes kendi rahatına bakıyor evlilik artık çoğuna heves geliyor dakikasında ayrılıyor. Alın işte Türkiye'yi bok çukuruna çevirdiniz. Elin yabancıları böyle yapıyor diye bizde onlara benzemeye çalıştık sonra tam onlar gibi olduk. Türk kültüründen uzaklaştık. ilk önce ünlüler daha sonra ünsüzler yaptı bu jenerasyonu. Biz ne Ortadoğuyuz ne avrupayız. Bizim kendi has kültürümüz var biz orta Asya'nın çocuklarıyız...
Yakın vadede öngördüğüm. Her şey tamam, sadece kız eksik. Evet.
bir müessese. bu müessesenin içinde çocuk, evlat sahibi olmak gibi durumlar olmasaydı bence kavram kargaşasını bırak, hepten rafa kaldırılırdı bile. ama bunu kabul etmek, çocuk için evlenmek, çocuk için boşanmamak veya boşanıp çocukları göstermemek gibi kargaşaların meşruluğunu da vermiyor vermemeli. bir erkek olarak evlilik çok isteyenlerdenim. hatta isteyenlerdendim. daha da istemiyor değilim ama artık kafama takmıyorum. namerde muhtaç olmayacak seviyede kendimi sürdürebilir, sevdiklerim de yanımda olursa, olmasa da olur olsa da olur be deyip, geçeceğim artık.