bugün

(bkz: çift)
(bkz: çiftlik)
(bkz: çiftleşmek)
"bu gayet modern bir olaydır arkadaş, artık çağdaşlaştık biz kardeşim, batı yapıyor biz neden yapmayalım birader" diyen özenti, sözde hümanist ve hangi kültür ve toplumda yaşadığının farkında olmayan zihniyetin kız çocuğu ebeveyni olmasını dilediğim mevzu. siz anne-baba olacaksınız kızınızın başka bir erkekle aynı evde kalmasına * * "çağdaşlık böyle bir şey, neden olmasın, gayet normal ve modern bir şey" diyerekten karşılacaksın. çağdaşlık buysa ben de çağın gerisinde kalmış bir fosilim.. güldürmeyiniz beni.

(bkz: çağdaşlık)
(bkz: modernizm)
bunlar evlenirlerse geçinemiyolarmıs.bilimadamları ve istatistikçiler öyle diyorlar.
Gelişmiş türkiyenin bi göstergesidir.Ve herkesin kendiyle ilgilenmesi gerektiği,herkesin özgür yaşama hakkı olduğunu hatırlatan olay
toplum tarafından hoş karşılanmayan çiftlerdir.ancak pek çok şeyi aşmış olan insanlardır.deneme yanılma yöntemiyle hareket ederler en azından tecrübe kazanırlar.evlenip ayrıldıktan sonra dul diye nitelendirilmektense aynı evi paylaşıp ayrılmak daha mantıklı.bu insanlar çağdaş gün görmüş insanlardır ve özgürlük kelimesinden haberdardırlar.
toplum tarafından hoş karşılanıp karşılanmamak şeylerinde* bile olmayan ciftlerdir zira herkes "ben evleniyorum" diye devlete hesap vermek zorunda değildir.
sevginin almak vermek değil , hayatı paylaşmak olduğunu anlamış çiftlerdir.
"yatak odama,ne devleti,ne allahı ne de gerici toplum kurallarını sokmuyorum" diyen,bilinçli,çağdaş,birbirini gerçekten seven çiftlerdir
birbirini seven ve birlikteliklerini ilerletmek isteyen kişilerin özgürce gerçekleştirebileceği olay..bu çift birbirine deli gibi aşık olabilir yada sadece karşılıklı biraz eğlenmek istiyor olabilir..bu bizi ilgilendirmez..ne kız salaktır ne erkek..hayat kısadır ve geçirilen güzel günler yanımıza kar kalır..artık şu kullanmak, kendini kullandırmak ve vermek gibi iğrenç düşüncelerden kurtulursak evlenmeden birlikte yaşamanın hiç de sorun olmadığını göreceğiz..kaldı ki üzülerek yazıyorum türkiye de dul bir kadın olmak cüzzamlı olmaktır..her daim yüzüne vurulur..sanıyorum ki bunu yaşamak istemeyen kadınlarımız için süper bir çözüm yoludur evlenmeden beraber yaşamak..
toplumsal yapıya rağmen sevgilerini bir kaç sayfa kağıda atılmış imzaya yada birilerinin artık evlisiniz o senin helalin (ki bu laf genelde erkeklere yanlarındaki kadın için söylenir) gibi sözlere ihtiyaç duymadan kişilerin sevgiyi birlikte aynı evde yaşama tercihidir. olması gereken bir durumdur.
mutlu çiftlerdir.kendi düşüncelerine ve isteklerine başkalarınkinden daha çok önem vererek hayranlık uyandırıp örnek teşkil eden çiftlerdir.
atılacak bir imza ile ilişkiyi hukuki temele dayandırmaksa olay hukuken açılacak bir dava ile boşanma yolu da mevcut.önemli olan insanın gönlüne atılacak imzadır dedirten başlık
aynı evi paylaşarak birlikte olunan kişinin gerçek anlamda tanınmasına ve daha sağlıklı kararların alınmasına olanak tanıyan, yapılması gereken, evet! türkiye şartlarında biraz zor olan eylem.

(bkz: bilinçli kullanıcı)
(bkz: kullanma talimatına uymak)
cami avlularına bırakılan çocukların gerçek anne ve babaları olan evliliğin kutsallığına inanmayan başıboş kimseler.
misafir olunasi ciftlerdir. hele bir de kavga etmislerse 1-2 gun sans denenebilir. * * *
(bkz: ev arkadası)
modern (!) çiftimiz evlilik öncesi aynı evi paylaşarak hem birbirlerini daha iyi tanımak hemde "nasıl oluyor anlaşamazsak ayrılırım nasıl olsa nikahda yok" özgürlüğü (!) içinde aynı evi paylaşırlar, ama sakın ola ki annenizden, babanızdan gördüğünüz "karı-kocalığı" onlardan beklemeyin, arada uçurum vardır. birbirlerine hesap vermezler, eve giriş-çıkışları farklıdır, ikiside çalışıyordur "ay sonu kömür alınacak bey" muhabbetleri kesinlikle olmaz. ortak yanları neler mi ? gece doğal olarak aynı yatağı paylaştıklarından seks onların tek ortak yanıdır. Bu ilişki zamanla körelmeye ve yozlaşmaya başlar, artık sevişmekten bile zevk alamazlar oysa ne umutlarla (!) evlilik denemesi yapmışlardı değil mi ? kabak tadı verir modern (!) çiftimizin evlilik denemesi. "anlaşamadık olmuyor" diyerek yollarını ayırırlar. kız ailesine geri döner babası pişkin pişkin "noldu kızım" der "anlaşamadık baba" karşılığını alır. geçmiş olsundur, kısmet tabi. daha ufukta denenecek çok evlilik denemesi var...
aşklarını ve sevişebilme özgürlüklerini belediyeye onaylatmayan çiftlerin davranışı...
dün askerlik şubesinin önüneki panoda t.c. yasalarına göre suç olduğunu ilk kez öğrendiğim vaziyet.
sözkonusu panoda bu tip çiftlerin bir an evvel resmi nikah yapmaları öğütlemekteydi, zira erkek şahıs eğer askeri vazife esnasında son nefesini verirse kavaliyesi olan kadın şahıs hiç bir sosyal güvenlik hakkından yararlanamayacakmış.
Sorumluluk altına girmekten aşırı derecede korkan ve bu olayı XL genişliğinde özgürlük zanneden, kendilerini modern hisseden çiftlerdir......
birlikte yaşamak için illa ki belediye başkanından alınan yetkiye gerek yoktur bence. normal bir olay.
(bkz: buyrun biziz)
(bkz: karga)
(bkz: sefertası)
ne evlenicem be...
özgürlük anlayışının tadına varmış çiftlerdir.
Evcılık oynadıgını zannedenlerın yaptıgı aktıvıtedır zaten dusunucek olursak evlılıkten hıcbır farkı yoktur neden hayatının en hareketlı donemınde boyle bır sorumluluk alınsınki mantıksızdır.