bugün

Son 5 yılın ödül rekortmeni MMORPG oyunu.
30.000 kişinin aynı anda aynı evrende oynayabilmesini sağlayan üstün serverları ve genel olarak 17.000 den çok güneş sisteminden oluşan bir haritası olan oyun kullanıcılarına satın aldığı uzay gemisi ile bi takım görevler alıp gerçekleştirmenin yanı sıra ticaret, taşıma, üretim gibi işlemler yapabilme özgürlüğü sunmaktadır.
Oyundaki hemen hemen hiç bir obje NPC tarafından satılmayıp direk olarak oyuncuların kendi aralarında satın alma ve üretim yapmaları üzerine kurulmuştur.
saat ve dakikaya bağlı skill artırma sistemi sayesinde kullanıcılar oyuna bağlı olmadığı saatlerde bile karakterlerini geliştirmeye devam edebilmektedirler..
gelmiş geçmiş en iyi mmorpg'lerden biri. oldukça da zor kerata.
kapitalizmi en iyi anlayan oyun. Her şey oyuncu ürünüdür.
Eğer durmadan mob kesmekten harap-bitap düşüldüyse biraz daha komplike birşeyler aranıyorsa ideal bir oyundur, kafayı çalıştırmayı gerektiriyor zira.
(bkz: yaşlı kurt)
anladığım kadarıyla bir spawning sistemi olmayan ve bunun yerine klonlama sistemi kullanan oyun. iki kere gemi kaybettim, ikisinde de pod la uzadım ortamdan. ama pod u da kaybetme tehlikesine karşı istasyonlarda klon bırakılabiliyor. klonlanacak skill düzeyiyle doğru orantılı olarak klon için ödenecek ücret de katlanıyor haliyle.
14 trial versiyonu vakum gibi çekilip, bitirilen aşmış mmorpg. bir yerlerde okuduğuma göre, dünyanın en gelişmiş bilgisayarından birini server'ında barındıran oyun. kaynak yok. bana inanın, bir yerde okumuştum diyorum.
uzay oyunları arasında en iyisi.
ülkesine çok fazla gelir sağlayan oyun.
an itibariyle 3. kez 14 günlük deneme sürümünü indirmeye başladığım aşmış oyun-uzay simülasyonu. bu aralar fazlaca boş vaktim olduğundan varlığından haberdar olduğumdan beri kendisine hayranlık beslediğim -uzay ve bilim-kurgu merakımın da büyük etkisiyle- fakat şu ana değin hakkını vererek uzun soluklu bir oyun deneyimine henüz erişemediğim bu güzel oyunun insana kendini dönem dönem hatırlatıp, tekrardan başlama isteği uyandıran garip bir yönü var..

bu arada çaylaklara yardım eylemeyi vazife bilmiş türk corp. larında olan varsa kıymetli uuserlarımız arasından, bir ö.m kadar uzaklarında olduğumu belirtmek isterim..
oyun tarihindeki en büyük savaşa sahne olmuş oyun.

http://www.bbc.co.uk/turk...729_eve_uzay_savasi.shtml
bu oyundaki titan ship'ler muazzam büyüklüktedir. başka hiçbir oyunda elde etmesi bu kadar zor olan, elde ettiğinizde bu kadar büyük bir tatmin hissi yaşatan bir şey yoktur. zira bir titan ship'in gerçek hayattaki karşılığı 2 ila 4 bin dolar arasında değişir. 13 kilometrelik bu gemiyi komuta etmek rüya gibidir. etrafınızda vızır vızır uçuşan sinek kadar frigate ve destroyerlerin ortasında bir ilah gibisinizdir.

casting his sight on his realm, the lord witnessed
the cascade of evil, the torrents of war.
burning with wrath, he stepped
down from the heavens
to judge the unworthy,
to redeem the pure.

-The Scriptures, Revelation Verses 2:12
izlanda'da adına bir anıt dikilecek oyun. üzerine şu anki oyuncuların isimleri yazılacak. keşke daha iyi bir isim seçseydim lan.
humblebundle sayesinde başladığım. başlarda inanılmaz zor gelen ama ikinci üçüncü günde alıştığınız güzel oyun.
içerisinde çok az türk ve genel olarak değişik insanları barındıran oyun. aynı zamanda evet en iyi mmorpg tur. tek başınıza bi halt becerememe olasılığınız son derece yüksektir hatta imkansızdır. oyun sizi sosyalleşmeye ve birlikte hareket etmeye zorlar. türkler bu oyunu genelde sevmez. az sayıda türk oynamaktadır.

çok özledim, yakın zamanda geri döneceğim. zaten davet edip duruyorlar.

Dönem dönem ediyleyeceğim bir entry olacak!
özlenen eski dost.

nightmare almıştım lan. asteroid field'lara girdiğimde madenci playerlar tıpış tıpış arazi oluyordu. tey tey..
onca oyun denendikten sonra tekrar donulen oyun.

esi benzeri yok. bu kadar derin ve insan temelli bir oyun bulamazsiniz.

kora harkonnen ve battleship nightmare ile teror estirmeye, sun atreides ile ticaret imparatorlugu kurmaya devam.
uzaya falan meraklıyımdır ancak nasıl olduysa yeni keşfettiğim oyun oldu kendisi. ancak online installerı çalıştıramadım şimdi offline installerı indiriyorum da bu nedir abi 7-8 gb falan diyor. başka bir çözümü yok mudur merak ettiren oyundur.
Ultima online'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi mmorpg npcler olmakla birlikte ekonomisi çok büyük ölçüde player-driven'dır.
Oynayan türk var mı merak ediyorum. 3M skill pointli industrial bir karakterim var. Yeterince türk varsa bir türk şirketi finanse edebilirim.
tekrar döndüğüm oyun.

dün gece bir zamanlar full fitlemiş olduğum nightmare'ı içim acıya acıya sattım. nice oyuncuyu cennete postaladığım ve küfür yediğim devasa korsan gemim.. kaptan kora harkonnen artık korsanlığı ve kötü işleri bıraktı. bir adet astero aldım ve keşif kariyerime başlamak üzereyim.
ÇOK KARMAŞIK VE DEVASA MEKANiKLERi OLAN OYUN.

rehberler gözümü korkutsa da başlayacağım.

o kadar detay var ki çoluk çocuksuz, seviyeli bir ortam barındırdığı süphe götürmez.
almayı düşündüğüm online oyun uçsuz bucaksız bir bilim kurgu aşık oldum resmen ama 10 yıllık oyun.

rekabetin çok içine giremem.

birde oyun tek server 100.000 kişi tek bir serverde aynı anda oynayabiliyor. 5500 tane galaksi var oyunda. gezerek bitiremezsiniz.
görsel
oyun mekaniklerini kavradıktan sonra artık hiç bir uzay oyunu oynamayacağınız uzay simulasyonu. Oyunda o kadar çok ayrıntı varken bazen kendinizi gerizekalı gibi hissederseniz.

Oyundaki tüm materyaller oyuncu üretimidir. En büyük gemisinden (titan) en küçük mermisine kadar.

Para kazanmak için oyunda bir çok meslek türü mevcuttur. Mining (Madencilik), Exploration (Hacking), Trade (Ticaret). Yok arkadaş ben hem gemi patlatıp hem de para kazanacağım dersenizde sizi ajan görevlerine alabiliriz. Level 1 görevleri çok kazandırmasa da 3 ve 4. seviyeye geldikten sonra güzel paralar kazanabilirsiniz.

Oyunda High Security, Low Security ve Null Security olmak üzere üç tür güvenlik bölgesi vardır. H-Sec diğerlerine göre daha güvenlidir ancak burada kazanacağınız para miktarı daha azdır. Yani risk ne kadar fazla olursa kazancınızda ona göre artar.

Sayfalarca anlatsam yine de bitiremem. PM ile irtibata geçerseniz oynanışı konusunda yardımcı olurum.

iyi günler efenim...
yıllardır hep imrenerek baktığım oyun. bir kere 14 günlük deneme sürümünü oynamak istemiştim fakat hiçbir şey anlamamaktan mütevellit silmiştim. iki, üç ay önce internette gezinirken bir adamın bu oyun hakkında "çocuğunuz, sevgiliniz, eşiniz, aileniz ya da hayatınız varsa uzak durun" diye yazmıştı. gülümsemiştim. cidden bu uyarıyı yapmasını gerektirecek tipte insanlar var çünkü.

düzenleme : eksik kelimecik