bugün

belki de dünyanın en zor durumudur dışarıda sıçmak. çok sıkışırsınız, osura osura sıçmak istersiniz ama ya yan taraftaki eleman sizin osuruğu duyarsa? ya o insanla çıkınca göz göz gelirsen?

dışarıda sıçmayın efenim. evde sıçın rahat gezin.
neresi olursa olsun sıçarım affetmem diyen insanlar da vardır.
evet lan ben diyom.
(bkz: sözlükten başka bir yere sıçamamak)
Sıçmak sanattır..

Sanatçının ortamı rahat olmalıdır..

insan kendini rahat hissettiği yerde sorunsuz sıçar..
(bkz: bok yuvası)
eğer erkekse askerde ne bok yapacağı merak edilen kişinin durumu.
halamların yayla evinde sekiz gün sürdürdüğüm ve sekiz günün sonunda kendi bokumda boğulma derecesine gelip bokumun beni zehirlemesi sonucu halsizlik ve boş dönmesi yaşadığım vakadır.
kişinin bunu aşması için bir kırılma noktası yetmekte hayatında. lisedeyken otobüste çok pis bi duruma düşmüştüm. alttan alttan bastırıyodu çok feci bi şekilde yanında müthiş bir karın ağrısıyla birlikte, öyle ki otobüsün demirlerini avucumda suyu çıkacak şekilde sıkıyordum bir yandan soğuk terler dökerken. neyse yarı yolda inip bir iş hanına girdim koşa koşa.o pis küçük ve leş gibi tuvalette işte o gün atlattım ben bu korkumu, bu başka bi yerde sıçamama hastalığımı. şimdi halen kimi zaman imtina etsemde başka bi yerde sıçmaktan, mecbur kalınca aranıyorum bir mado, bir starbucks vb. tuvaleti
yeğen askere git gel açılırsın. değil delik aramak delik inşaa edip içine sıçarsın.

tanım: hijyen takıntısı nedeniyle evinden başka bir yerde sıçamamak.
her tuvalete edge hızıyla ,itinayla sıçarım,yeter ki kakam olsun,diyenlerdenim.
tuvaletteki huzur mutluluk budur.
daha çok çocuklarda görülür.
okula gider okulda tuvalete gitmez.hatta o kadar hale gelir ki üzerine yapar yine de gidip okul wc sine yapmaz.

tamamen ailenin verdiği temizlik,titizlik olayı ile alakalı diye düşünmekteyim.zamanında her yere "pis,kirli,dokunma,ellerini yıka" diyen ebeveynin çocuğuna hayatı boyunca etki bırakacak yatırımıdır.
sindirim sistemine güvenmeyen insanın hijyeni bahane etmesidir.
kişi vardır çimento harcı kıvamında bir bırakır, varille su döksen, klorak'a boğsan kokusu gitmez. çıkardığı gürültüde cabası.
tedariksiz sıçmaya giden domala domala taş arar.
görsel
(bkz: yerini yadırgamak)
montla sıçamamak...

http://galeri.uludagsozlu...ntla-s%C4%B1%C3%A7-51601/
pimpirikli annelerin ora pis buraya sıç telkinleri ile yetişen evlatların yaşadığı zulüm. arkadaş ev almıyorsun * sorun değil. aaa baktın pis sil temizle sonra otur.
şahsımın bir sorunudur. ben bunu bağırsaklarımın titizliğine bağlıyorum pis bir ortamda çalışmıyorlar efendim. bende bu durumu hoşgörüyle karşılıyorum. ve sıçmak için uğraş bile vermiyorum.
büyük sıkıntıdır.

4-5 gün tuvaletimi tuttuğumu bilirim. allah düşman başına ya rab.
kötü bir durumdur, rahat edemeyeceğiniz bir ortam ve siz kötü bir halde iseniz vay halinize, tam bir işkenceye dönüşür, ossura ossura sıçmak varken siz biri duyar diye yapamazsınız ossurmadan sıçmak ta mümkün değildir, boku yedinizin işaretidir.
Büyük ve kötü bir alışkanlıktır.

Duvarların inceliğinin şüphesi, acaba osuruk seslerim duyuluyor mu korkusu ve klozete oturmama titizliliği.

Aslında kötü bir alışkanlık sayılmaz. Fakat motora bomba düştüğü zaman hiç şansınız yok yapacaksınız o tuvalete.
''Birisi pat diye içeri girse ne olur?'' korkusu buna sebebiyet verir.
Zor bir durumdur. Özellikle lisede erkekler tuvaletinde siz sıçmaya ve kilitlenmeyen tuvalet kapısını tutmaya çalışırken 30 kişilik bir grup tuvalete girip sigara dönmeye * Başlar. Kapıdan nöbetçi öğretmeni gözetleyen çocuk öğretmen tuvalete yaklaşınca ortalığı velveleye verir. Sigarasını atmak istemeyen öğrenciler tuvaletlere girmeye çalışır. Siz kapıyı tutarsınız onlar tekmeler. Kapı da kapanmadığı gibi kendi kendine açılır. Sır kapısı gibi amk kapı yavaşça açılacak ak sakallı nur yüzlü bir dede belirecek evladım tuvalet kağıdı getirdim taharetini yap da çık diyecek ya da uğur arslan'ın sunduğu programdaki gibi kapı yavaşça müzik eşliğinde Açılacak 25 yıldır görmediğim teyzemin dayısı alkışlar ve çığlıklar eşliğinde sarılmak için üzerime doğru koşacak sanki. Öyle bir his oluyor içimde.

Sıçmayın.
Sadece bende var zannediyordum, meğer çok kişi bundan muzdaripmiş. Partisini kursak meclise gireriz.

Evden ve otellerde odamdan başka yerde hayatta yapamıyorum. Elbette psikolojik. Var olduğunu biliyorsun ama sanki yokmuş gibi oluyor. Özellikle Yatılı misafirlikte tam bir facia.

Bunun bir de "gece evdekiler yattıktan sonra sıçabilmek" versiyonu var. Benim gibi aile bireylerinden bile çekinen nanemolla tipler gece seromonisine dönüştürüyorlar.