bugün

evcimen insandir. arkadaslari olmayabilir. parasizda olabilir. her sey olabilir.
o insan ben oluyorum.

dışarısı yeterince iğrenç, millet kıyametten kaçış senaryosunu çevirir gibi koşuşturuyor bu beni daha çok daraltıyor. belki yaşadığım yerin etkisi belki de benim asosyalliğim bilemeyeceğim.
Arkadaşları vardır, parası da vardır. Evde vakit geçirmeyi sevendir. Kitap okur, film izler. Kahve içerken boş boş duvara bakar. Arkadaşları gelir. Eğlenilir, içilir. Arkadaşları gider, sevgilisi gelir. Falan olur filan olur. Ben sıkılmamdır.

Not: burcum da yengeç değil.
Dışarısı yeteri kadar ilgisini çekmiyordur.
Bi tek pazar gunu tatil yapan insandir. Evini ozluyordur.
Dışarıya salakca paralar akıtacağına evinde huzur bularak eğlenmeyi seçer.
Dışarı çıksak bile nasıl olsa eve geri geleceğizdir.
Dışarıda saçma sapan leş gibi yemeklere ya da bulaşık suyundan bozma çay kahvelere, yarısından çoğu su olan alkollü içeceklere bin ton para vermekten bıkmış, ortamlarda oturup kalkmasını, konuşmasını gülmesini bilmeyen insanlar yüzünden ikrah etmiş, iki mekan ötedeki çırpıntıların ilgi çekmek amacıyla attıkları kahkahalardan bunalmış vs. Vs. insanın evinde daha rahat ve huzurlu olmasından mütevellit durumdur.
Dışarı çıkınca eve dönerken stres doluyorum, evde daha eğlenceli geçiyor vakit. Dışarısı artık insanı sosyopatlığa götürecek kadar b*ktan insanlarla dolu.
o insanlardan biride benim.
benim tarzımdaki insandir. gezip gezip yorulmaktansa yatip film seyretmeyi secen insan tipi.
Listeye adımı yazdırmak istiyorum, benimdir. Gezilecek yerlerin avmler olmadığını bilir.
eğer evinde filmleri, interneti ve play station' ı varsa sıkılması için bir durum olmayan kişidir.

edit: evet benim.
(bkz: yonca evcimik)
Benimdir o kişi hele kışsa alırsın battaniyeni yatarsın tv karşısına çayını yudumlarsın. Çok keyifli olum.
Benimdir o kişilerden biri. Mis gibi evim varken, her türlü bokluğun oldugu dışarıda ne işim var ki ?
Artık gerçeklik zevk vermiyordur. Oyunların dizilerin eşsiz dünyasında gönlünce koşuşturmayı tercih ediyordur.
gereksiz bir şekilde bir avm de dolanacığıma, evde otururum mantığındadır.
kendini seven insandır. yalnızken aslında kendinizlesiniz, sıkılıyorsanız kendinizden sıkılıyorsunuz.
parasızdır efendim kendisi.
dışardaki kalabalık ve karmaşa,

bir yerden bir yere gitmenin trafik, toplu taşıma araçları ve zaman yönünden zulüm olması,

zaten iş, okul, alışveriş vs zorakiyetlerden dolayı yeteri kadar dışarı çıkıyor olmak,

sakinliği sevmek,

evdede keyifli vakit geçirebileceğini bilmek,

ekonomik sebepler gibi koşullardan birini veya bir kaçını karşılıyor olmak bu kategoriye girmek için yeterlidir.. (bkz: dışarı çıkmaktan sıkılmayan insan) lar kadar normal insanlardır.

maddi imkanlar el verse zaten çok daha huzurlu ve sakin bir hayat seçmesi muhtemel kişilerdir.
3 lü koltuğu, televizyonu yada bilgisayarı, koltukta saçma stillerde oturup film dizi izlemeyi seven

kalabalıktan, gürültüden, trafikten ya da oruspu çocuğu bakışlı insanlardan haz etmeyen insandır.

Evinde pencereyi açarak yada balkonda bir iki kez turlayarak da alınabilecek hava için götünü kaldırmaktan erinen insandır ayrıca.

Çoğu şişman ve spor sevmeyen insanlardır.
evinde bilgisayar ve internet olan insandır.

sıkılır gibisine geldiğinde kalkıp yemek yemelidir. gözler çok çabuk yoruluyor karnınız aç ise. arada bir saate bakmak faydalı. bir de kalkıp dolaşmalı ki eklemler kitlenmesin.
Gamer olabilir.
yapılacak herhangi bir aktivite olmayan bir şehirde yaşayan insandır. internet, digitürk, d-smart ve sevgiliniz varsa ve doktora yapıyorsanız sıkılmazsınız.
Tam anlamıyla işte o kişi benim. Puzzle yapan, çocuk sallayan, fırsat bulup da evden çıkamayan, eşini yalniz bırakamayan kişi benim. Pazarları izin günüm.

(bkz: ben değil bir arkadaş)