bugün

Bazı yazarların ailerinin içine düşüğü durum.
Onun dışında bir de evin içinde kedi köpek balık besleyen mallar vardır ki onu hiç sormayın. Hayvan eve alınır mı ya, bu ne tür bi gericilik?
O hayvanın yeri doğadır.
Hayvanı eve hapsetmek densizliktir.
evrimini tamamlayamamış yazarın düşünceleridir. hayvan sokakta ölürken, hastalıkla becelleşirken onu orada bırakabilecek vicdana sahip yaratığın düşünceleridir. saygı duymak gerekir.
zekasından şüphe ettiğim şahıs önergesi. türkiye'de ki ailelerin hepsi çok ileri düzey aileler o zaman.

(bkz: troll alert)
insanlıktan utandıran insandır. hayvan kapı dışında beslenir yahu...
hayvan sevgisi olmayan malın söylemidir.
evde mal besleyen hayvandan iyidir bence.
insanın doğal yaşam ortamının residence binalar starbucks cafeler olduğunu sanan mal söylemi.

not: ataların incir yaprağıyla dolanıyordu sen neden karını sarmalıyosun ozaman. git doğaya ormana orda yaşa. hala mobilden entry giriyor. elinde tablet pc yerine ceylan derisi vardı oysa ki.
ben balık besliyorum doğal ortamından koparıldığını 2 saniye sonra unutuyor. *
ruhsuz insan söylemi.
evde bir adet dünyalar tatlısı dişi bir kedim var ve kimsenin veremediği kadar huzuru bana o veriyor.
hayvanları eve hapsetmektir. günahı büyüktür. sağlıksızdır hem sizin için hem o hayvan için.
hayvanlar entry girebiliyormuymuş diye düşündürendir.
evde kaynana besleyenler için söylenen değerli bir sözdür.
annem ve babam sağ olsunlar 'senden çok memnunuz' diyorlar.

demek istemem o ki, yapı ve eğitim ile alakalı. mesela tuvalet eğitimi aldım, bu çok önemli bir durum, teşekkürler.
hiç yalnız yaşamamış insan beyanıdır .
birilerini tercihleri sebebiyle yargılayacak kadar "mal" olmanın verdiği "mallıkla" açılan ve trollenen konudur. anan baban seni senelerce beslemiş, acaba kimler onlara mal demiş evladım bir düşünsene..
benim kedime mal mı diyorsun arkadaşım? 5 yıldır yapıyor lan bu işi. keyif de aldığına inanıyorum. ama uyumlu hayvanım ben de, ortalığa işemiyorum, perdeleri tırnaklamıyorum falan. sahibime mal dedirtmem.
şahsen muhabbet kuşu besliyorum ama o mu beni besliyor, ben mi onu belli değil.

çok serkeş bir yaşantımız var.

zaten kafese falan girdiği yok, tuvaleti banyoyu ortak kullanıyoruz, yemekleri dışarıdan söylüyoruz,

eve dişi kuş atacağı zaman ben arkadaşlarda kalıyorum (ben eve kız atamadığım için o hep evde kalıyor)...

bildiğiniz öğrenci evine döndü ortam.

evcil hayvan değil ev arkadaşı oldu benim için.
şahsen kedi köpek gibi büyük hayvanların evde beslenmesine bende karşıyım. Küçücük alanda hapis hayatı yaşıyorlar. Ama evde balık, kuş vs. küçük canlılar beslenebilir ve bu gericilik veya mallık değildir.
evde hayavan besleyenlere mal demek densizliktir yalnız bendeniz de evde köpek yahut kuş beslenmesine karşıyım. kedi hali haızrda evcilleşmiş bir hayvandır ama bir kuş öyle değil. pencereyi açık bırakın bakın göreceksiniz. bırakın kuşlar doğada özgürce kanat çırpsın. bir sağlık durumu varsa o başka tabii ki.
Hayvanların yerinin doğa olduğunu düşünerek ortaya atılmış düşünce.

Afedersiniz ama sen kendi hayatını kolaylaştıracaksın diye doğanın a..na koyarsan, o hayvanların doğal yaşantısını elinden alırsan, misal mesafeleri kısaltmak için yollara döktüğün asfaltın üzerinde ilerleyen otomobillerin, yoldaki hayvancıkları ezip canını alıyorsa;
kalanları evlere ve güvenli bölgelere alıp beslemekten başka bir yardım eli kalmayacaktır.

Evde hayvan beslemek, vicdanlı insanların, hayvanların elinden alınan doğal hayatına karşılık ödemeye çalıştığı bir diyettir. O hayvanı sevdiğini ve ona zarar gelmesini istemediğini ona hissettirmektir.
Beslediği Hayvan kedi ve köpek gibi Tatlı bir hayvansa Güzel insandır fakat Ahmet Çakar gibi kobra Besliyorsa bu önerme kabul edilebilir.
bunu söyleyenin kendisi geri zekalıdır.
e anan baban seni besliyor şimdi onlarda mı mal oluyor?
Kendine beslenecek bir ev bulamamış mal beyanı.
kedi-köpek için söylüyorum; bunların bir çiftliği olsa kapısına gelecek kedi köpeği anında siktirederler.

sevgi neydi, sevgi karşılıksız emekti. özgürlüğe saygıydı. hapsetmek değildi. kendi egonu doyurmak değildi, insanlara gösteremediğin sevgiyi hayvanlara zorla göstermek, daha doğrusu gösterdiğini sanmak değildi.

kuş beslemek kadar adice bir şey zaten yok.

barınaklardaki kedi köpekleri sahiplenip ormana, kıra salsanıza?

(bkz: agustus un zengin yabancılara verdiği tarihi ayar).