bugün

Çeşitli hurafelere yorumlanır. Fakat bu amk bardağı kendi kendine düşmüyorya. Çarpıyoruz ki düşüyor.
Göte talip cikacak derler.
3 harfliler yoranlar da var.
Hayra alamettir. Zira bardak kendini feda etmiştir sizin için. Kim bilir belkide daha büyük bir musibeti allah bu bardak vasıtasıyla başınızdan savmıştır. Kendinize dikkat edin. Yanlış yollar dikenlidir.
Nazar çıktı derler.

Kelebek girse ölmüş birinin ruhu geldi derler.

Ne kadar paranormal bir milletiz.
Sakarlık derler. Hurafeye gerek yoktur köpüklü singerden gaydı gitti işte.
Takımın bozulduğuna delalettir.
Sike talip çıkacağına delalet olduğu söylenir.
Ben yapınca sakarlık, annem yapınca nazar olarak adlandırılan küçük çaplı ev kazası.
işte bunlar hep cin.
Süpürge makinasına gün dpğdu derler...
çok büyütülmemesi gereken elim olay/kaza.

yok üç harfliyle alakalıymış, yok cinmiş perimiş geçin bu işleri.

bir tarafınızı kesmeyin, zarar vermeyin yeter!
Kırılması birşey değil de temizlenmesi çok kötü, elimi kesmeden toplamayı başaramadım bugüne kadar, nazar da çıkmıyor demek ki.
beni korkutan olaydır. Akabinde başıma mutlak suretle kötü bir olay gelir. bu bardakla sınırlı değil. tabak çanak ne kırılırsa.
sık kırılıyorsa yeni bardak almaya işarettir.
Hanım kızıyorsa siki tuttuğunuz delalettir.
hemen 2. bardağı kırdırandır. uğursuzluk gitsin diye bir tane de ben kırarım. bunun için kırmalık ince çay bardaklarım olur hazırda her zaman.

artık hep saplı bardakları satın alıyorum ki bulaşık yıkarken elimden düşmesin diye.
Kesin ben kırarım. Başka kıran yok. Plastik bardak kullanmaya başladım sonunda.
Sözlükte bir sürü atanamayan fedon olduğunu gösteren başlıktır.
dansöze karşı yapılıyorsa yanlış olandır. esas olan tabak kırmaktır.
Yatak odasında kırılıyorsa pozisyon değiştirilmesi gerekmektedir.
Oha yani bu da sözlüğe yazılır mı. En olağan şey. Keşke evde yemek yenilmesi yazsaydın.
saatlerdir ben başlığa bakıyorum başlık bana bakıyor sonra başımı duvara çeviriyorum diyorum ki 30 entry girilecek kadar ne olmuş olabilir bir bardak için vallahi ibretlik.

basit bir bardağın çeşitli sebeplerle kırılmasıdır.
Kirilir Sonra parçalar çöpe atilir.
Tüh be bu pahalıkta gitti 10 kaat daha.

Edit: hurafelerinizi silkiyim.