bugün

küçük şehirde kira/fiyat oranı çok düşük. eğer alacaksanız büyük şehirde alıp kirasıyla yaşadığınız yerde çok daha iyi bir evde yaşayabilirsiniz. büyük şehirde yaşıyorsanız da karar sizin. kolay bir süreç sizi beklemiyor.
Eviniz yoksa alın.

Ev yatırımdan önce hayatın en büyük gerekliliğidir. Kendinize bir iyilik yapın ve ev alın.

Arabanız olmayabilir
işiniz olmayabilir
Eşiniz olmayabilir
Sağlığınız olmayabilir

Tüm bunlar yokken en azından bir eviniz vardır. Onun içinde bir şekilde hayatınızı idame etmeye çalışırsınız. Evi olmayan biri hayata 10-0 geride başlar benim gözümde. En büyük riski o taşıyordur. Çünkü sağlığı bozulup çalışamaz duruma gelirse sokaklar evi olur.
Öncelikle ev alacak birikim yapın. Maaşlı işle ancak karnını doyuran iken bir çalışan, bu para ile bir yatırım yapıp, örneğin küçük bir sürü ile başlarak koyunculuk yapabilir. Hatta parayla köydeki diğer koyunu olanların koyunu guderek ek gelir elde edebilir. Bir dahaki yıl bu koyunları ete kestirebilir, kurbanda satabilir. Hatta kendi kesip pay haline getirip bukonuyu da yine gelir getiren bı kaleme çevrir. Neyse, yada süt ineği alır 3 tane, köylere gelen sütçüye bu sütleri yem karşılığı satıp yine buzağıyı kar olarak alabilir. Yada inada bakıp kurbanlık olarak satabilir. Neyse velhasıl köy kökenli vatandaşların bu imkanı var sizde bilirsiniz. Ama zor tabi. inek dışkısı kokar köyün dışkısı kokar.

Gece gündüz zamansız doğurur. Bahçe ekip biçmek sağlam maça ister . Bizim armut piş ağzıma düş halkımız RE RE RE ro ro ro. Tarımda geriyiz de geriyiz. Sen tuvalete gitmeye usenirken kim ekecek bicecek?
şehirden alabiliyorsanız şehirden köyden alabiliyorsanız köyden evin konumu önemli tabi ama evsiz olmak kadar kötü bir şey var mı ?

insanın bir tane bile olsa mutlaka bir evi olmalı diye düşünüyorum. o bir ev bugün önemsiz olsa bile öyle bir gün gelir sizin hayatınızın sigortası olduğunu o gün anlarsınız.

insanlar özellikle gençliğinde hep genç kalacakmış gibi yaşıyor.

Her ailenin mutlaka bir evi olmalı. Çalıştığı şehirde olmasa bile onu kötü günlerin sigortası olarak görmelidir. Umarım çalışma hayatınız kazançların hep iyi gider.
ev alırsan tuğladan, kız alırsan muğla'dan.
ev almayın, imar izni olan arsa alın. kendi evinizi kendiniz yapın. hayalimdir bu arada. insanları 10 katlı apartmanlarda, 3 metre üstünde farklı insanlarla yaşamaya iten psikolojiyi hiç anlamıyorum. köylü olduğum için böyle düşünüyor olabilirim ama bilemiyorum ben müstakil, bahçeli ev insanıyım.